Ú s t í n/L. - Juniorský tým sehrál utkání ve Vítkovicích. Favoritem dle tabulky byli domácí, kteří jsou na prvním místě. Poslední Lvíčata se svým soupeřem celý zápas držela krok. Ústí se dostalo do vedení 3:2, ale o to po pěti minutách přišlo. Dvě minuty před koncem skórovali domácí a stanovili stav na 4:3. Do konce základní hrací doby chybělo 24 vteřin, do puku se opřel Ondřej Kubáč. Jeho branka poslala souboj do prodloužení. V něm vyhrály Vítkovice. Žlutomodří si připsali důležitý bod.
so 15. 12. 2012
HC Vítkovice Steel
5:4pp 1:1, 1:1, 2:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 1. Walker (Bumbál, Hudeček), 35. Tomi, 47. Tomi (Hudeček), 58. Tomi (Blahuta), 61. Sedlák - 18. Matai (Motejlek, Faigl), 37. Dostálek, 43. Fojt (Hanzl, Dostálek), 60. Kubáč (Matai). Rozhodčí: Jeřábek - Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 2:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 120. Střely na branku: 41:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

HC Vítkovice Steel: Kubáň - Černín, Hawlík, Sedlák, Klok, Deutsch, Bail - Král, Tomi, Illéš, Bumbál, Česlík, Hudeček , Slováček, Kilnar, Blahuta, Holý, Pasker, Walker, Chvostek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Motejlek, Smetana, Křepelka, Ságer, Vegner, Neumann, Zdvořáček - Dostálek, Matai, Jindřich, Musil, Faigl, Bačák, Piewak, Hanzl, Kubáč, Fojt.

Úvod zápasu patřil domácím. Po necelé půlminutě hry se Brumbál vřítil do pásma, křížnou přihrávkou našel zcela volného Walkera, který trefil odkrytou část branky Ústí. Lvíčata hrála vyrovnanou partii, čekala na možnost skórovat. Ta se naskytla v 18. minutě. Matai vystřelil od modré čáry a puk možná i se štěstím prolétl až do sítě. Za stavu 1:1 skončila první třetina.

Vyrovnaná hra byla k vidění i ve druhé periodě. Oba týmy dostaly možnost početní výhody. Přesilovky ovšem zůstaly nevyužity. V čase 34:46 vystřelil Tomi od levého mantinelu, jeho střela zapadla přesně do horního růžku Novákovy branky. Vítkovice znovu vedly. O chvíli později šel na trestnou lavici hostující Motejlek. Vítkovický Sedlák přišel na útočné modré čáře o puk, a tak Dostálek ujížděl sám na Kubáně. Ústecký útočník skóroval a ve vlastním oslabení vyrovnal na 2:2. Za tohoto stavu byla ukončena druhá třetina.

Do třetího dějství hosté vlétli. Fojt doklepl Dostálkovu střelu do branky a Lvíčata vedla. Vítkovický Tomi se na skóre už nemohl dívat, a tak ve 47. minutě nekompromisní střelou stanovil remízu. Velmi aktivní Tomi překonal Nováka potřetí a domácí vedli 4:3. V čase 58:36 se domácí provinili zakázaným uvolněním. Ve stejném čase si vyžádal Milan Skrbek oddechový čas pro svůj tým. Hráči si odpočinuli, Novák zůstal na střídačce, Lvíčata to zkusila v šesti. Čtyřiadvacet sekund chybělo do třetí sirény, když Kubáč vyrovnal na 4:4. Lvíčata bojovala do posledních chvil, což přineslo zisk bodu. Muselo se prodlužovat.

Nastavený čas skončil velmi rychle. Po 47 sekundách vystřelil Sedlák. Na jeho střelu byl Novák krátký. Ústí si připsalo důležitý bod za prohru v prodloužení 4:5.