Ú s t í n/L. - Lvíčata cestovala do Liberce k sehrání dalšího zápasu NOEN extraligy juniorů. Ústí inkasovalo již po patnácti sekundách hry. Po první třetině byl stav 2:1. Žlutomodří měli šance na vyrovnání, jenže je nevyužili. Liberec nakonec vyhrál 7:3.
so 5. 1. 2013
Bílí Tygři Liberec
7:3 2:1, 3:1, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Havlas (Bittner, Pilař), 3. Zacha (Dlouhý), 27. Maďar (Psota, Jandejsek), 29. Chlapík (Pyrochta, Psota), 33. Zacha (Psota), 42. Maďar (Mikyska), 51. Mikyska (Pyrochta, Zacha) – 19. Hanzl, 33. Jindřich (Musil, Holeček), 42. Dostálek (Ságer, Hanzl). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 44:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3.

Bílí Tygři Liberec: Jelínek – Beránek, Jandejsek, Mrázek, Pálek, Pilař, Pyrochta, Říha, Turek, Zuzaník – Bittner, Dlouhý, Frk, Havlas, Hrníčko, A. Chlapík, Maďar, Mikyska, Psota, Zacha, Žďárský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák – Bulva, Holeček, Křepelka, Málek, Motejlek, Neumann, Ságer, Vegner, Zdvořáček – Bačák, Dostálek, Faigl, Fojt, Hanzl, Jindřich, Kubáč, Kuchynka, Musil, Navarra, Piewak.

Hned první střela zápasu znamenala gól. Novák byl krátký na střelu Havlase. Kuchynka mohl vyrovnat, jenomže v dobré pozici minul. Liberec neponechal nic náhodě, a tak skóroval znovu. Střelu Dlouhého do branky dorazil Zacha, který poslal domácí do vedení o dva góly. V čase 18:25 se k nenápadné střele odhodlal Hanzl. Jeho branka znamenala snížení. Po první třetině vedli domácí Tygři 2:1.

Ve 27. minutě hrál Liberec přesilovou hru. Tu využil Maďar, prosadil se střelou z otočky. Lvíčata tahala za kratší konec pomyslného provazu. O dvě minuty později Chlapíkova střela proletěla okolo Nováka až do branky. V čase 32:20 se dostali žlutomodří do brejku. S notnou dávkou štěstí dotlačil puk za čáru Jindřich. Jen devětadvacet vteřin stačilo domácím na odpověď. Zacha svou parádní střelou do horního růžku branky upravil na 5:2.

V poslední třetině padly branky tři. Po šedesáti devíti sekundách se prosadil Maďar. Ústí odpovědělo rychle. Ságerovu střelu tečovat Dostálek. Žlutomodří měli další šance, ty ale nevyužili. Poslední slovo si vzali domácí. Jmenovitě Mikyska prostřelil Nováka. Ústí tedy po mdlém výkonu padlo 3:7.

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec:): "Dnes jsme byli lepším týmem. A to nejen podle skóre, soupeř na nás fyzicky stačil pouze v první třetině. Myslím si, že rozhodla větší chuť a nasazení našich hráčů. Všichni si zaslouží pochvalu."

Jiří Merta (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byl to náš nejhorší zápas. Nebruslili jsme a občas to vypadalo, že se nám nechce hrát. Byli jsme odevzdaní."