S o k o l o v - Jako ve zlém snu se ocitli mladší dorostenci Ústeckých Lvů, když nastoupili v Sokolově na led, kde hraje své zápasy "B" tým karlovarské Energie. Proti Lvíčatům se totiž postavilo včetně brankářů plných 16 hráčů prvního týmu, který je v extraligové tabulce na 3. místě. Na hráče Sokolova tak zbyly pouhé dva posty. Po neslavné první třetině a bouřce v kabině se Ústečtí oklepali a do konce řádné hrací doby stihli alespoň vyrovnat. Nájezdová loterie se pak až v šesté sérii přiklonila k "domácím".
so 8. 12. 2012, ZS Sokolov
HC Energie Karlovy Vary B
5:4sn 4:0, 0:2, 0:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 6. Salajka (Baxa), 6. Šála (Vildumetz) , 16. Zeman (Baxa), 19. Troška, 60. Hauzr (rozhodující TS) - 27. Rubeš (Tůma), 40. Ozom (Magasanik, Zdvořáček), 43. Ozom, 58. Magasanik. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 42. Střely na branku: 53:45. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.

HC Energie Karlovy Vary B: Grančarov - Jakubův, Valíček, Kunc, Pajk, Neškrábal, Novák, Kurfürst, Troška, Baxa, Hauzr, Šála, Vildumetz, Juránek, Pastier, Salajka, Zeman

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Spálenka, Drha, Holý, Moucha, Kába, Janíček, Hruška - Amirov, Tůma, Rubeš - Zdvořáček, Ozom, Magasanik - Bejček, Vico, Kubín - Leitner

O tom jak je důležité praktikovat systém akademií se přesvědčili ústečtí mladší dorostenci v Sokolově. Domácí jim přichystali překvapení, když za ně nastoupilo celkem 15 hráčů pravidelně hrajících extraligu. Kde ovšem zůstali sokolovští hráči, to nevíme. A tak snad právě proto diváci viděli zajímavé utkání se spoustou šancí a spoustou chyb v obranách.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a důrazně. Hosté naopak působili dost zakřiknutým dojmem. První vážnější zákrok si připsal hostující Zvědělík ve 4. minutě. První střelu hostí vyslal hned poté na domácího brankáře Grančarova Zdvořáček. Domácí byli pohyblivější a důraznější a bylo jen otázkou času, kdy se začnou prosazovat i gólově. V čase 5:13 vstřelil Salajka první gól domácích a za pouhých 19 vteřin, při přečíslení 2 na 1, zvýšil Šála na 2:0. Domácí hráli s chutí, hosté ohrožovali branku pouze ze značné vzdálenosti. Ve 13. minutě zachránilo hosty nastřelené břevno. Další gól přišel po zaváhání hostujícího obránce. Do brejku se dostal Zeman a svůj blafák proměnil. Již na 4:0 zvyšoval po závaru v obraném pásmu Troška a s hosty to vůbec nevypadalo dobře...

Po bouřce v kabině hosté zlepšili pohyb a přidali na důrazu. Své první šance si připravovala první řada. Štěstí si zároveň hosté vybrali ve 23. minutě, kdy po střele orazítkoval puk břevno, tyčku a vypadl zpět do hřiště. Od tohoto momentu se utkání vyrovnalo. V čase 26:17 vyslal ve vlastním oslabení Tůma pas na Rubeše, a ten beckhendovou kličkou po ledě snížil. Minutu na to se v šanci ocitl Amirov, ale branku přestřelil. V polovině zápasu hráli hosté za sebou dvě přesilovky, ve kterých si vytvořili dostatek šancí, ale bez gólového efektu. Domácí v tuto chvíli podržel brankář. Tři minuty před koncem druhé třetiny už domácí zvedali ruce, ale Zvědělík předvedl fantastický zákrok, kdy skočil do odkryté části brány a zabránil jistému gólu. A tak se na konci třetiny radovali hosté, když po nahrávce Zdvořáčka vstřelil 53 vteřin před druhou sirénou Ozom gól a snížil na 2:4 z pohledu Ústeckých.

Hosté věřili v otočení skóre. V první šanci třetí třetiny se ocitl Rubeš, ale neskóroval. Následovalo vyloučení hostujícího Amirova. V něm domácí obránce vyrobil chybu a daroval tak šanci Ozomovi. Ten svou střelou vymetl pavučinku v domácí bráně – 4:3. Hosté dál tlačili. Ve 48. minutě po akci celého druhého útoku zůstal puk osamocen před brankovou čárou, ale domácí obránci ho odstřelili do bezpečí. Stále se hrál pohledný hokej se šancemi na obou stranách. Blížil se závěr utkání. Hostující trenéři si vzali oddechový čas, ve kterém nabádali své hráče k ještě větší aktivitě. Vyrovnání přišlo necelé 3 minuty před koncem utkání. V přesilovce Magasanik vypálil od modré čáry po ledě a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté chtěli vyhrát, a tak vše vsadili na útok. Málem se jim to nevyplatilo, protože vyrobili chybu, po které domácí 56 vteřin před koncem třetí třetiny uháněli ve dvou na jednoho obránce. Hosty opět podržel Zvědělík. Ti ještě zahrozili střelou Tůmy zpoza obránce 19 vteřin před koncem ale to již bylo vše. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou a poté následovaly samostatné nájezdy.

V prvních třech sériích se za domácí trefil Vildumetz a za hosty Tůma. Bonusový bod připojil až v šesté sérii střelou mezi betony domácí Hauzr. Hráči Slovanu tak okusili svoji první letošní porážku. Přes obětavost a bojovnost však už ztrátu z první třetiny dohnat nedokázali.