M o s t - K předehrávce 19. kola ELIOD ligy mladšího dorostu zajížděli hokejisté Ústeckých Lvů na led aktuálně 5. týmu tabulky. První vzájemný zápas skončil na ústeckém ledě 10:0 a mnoho nechybělo, aby mladé naděje Slovanu výsledek zopakovaly i v odvetě. Na vítěznou šňůru tak navlékli už 15. korálek.
čt 6. 12. 2012, ZS Most
MOSTEČTÍ LVI
1:10 0:3, 0:2, 1:5

Branky a nahrávky: 53. Vozár - 11. Tůma (Amirov), 15. Tůma (Loukota), 20. Ozom (Zdvořáček, Drha), 30. Rubeš (Holý), 33. Zdvořáček (Ozom, Moucha), 41. Rubeš (Tůma), 49. Zdvořáček (Kába), 51. Tůma (Vico), 54. Ozom (Zdvořáček), 57. Kubín (Zdvořáček, Ozom). Rozhodčí: Loefner - Foltýn, Matějovič. Vyloučení: 7:7, navíc Magasanik a Buchtela (oba UNL) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 41:62. Průběh utkání: 0:8, 1:8, 1:10.

MOSTEČTÍ LVI: Uher (51. Lisý) - Hošek, Vébr, Freibauer, Seifert, Hornych, Balász, Bachmaier, Richter, Zvěřina, Voříšek, Ziegler, Piškule, Bořík, Hladík, Vozár, Vladař, Matys, Drašar

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Spálenka, Loukota, Buchtela, Drha, Kába, Moucha, Holý - Amirov, Tůma, Rubeš - Zdvořáček, Ozom, Magasanik - Bejček, Vico, Kubín - Leitner

Hosté se do soupeře zakousli hned od úvodní buly. Vytvořili si tlak, ale paradoxně v první vážné akci se objevil domácí Vladař, který však svoji šanci nezakončil. Minutu poté s podobnou šancí naložil na druhé straně stejně Rubeš. Další šanci domácího Richtera zlikvidoval pozorný Zvědělík, a tak první gól utkání přišel až v 11. minutě, kdy Amirov po pravé straně vytvořil přečíslení 3 na 1 a Tůma již věděl jak s příležitostí naložit. Následovala první přesilová hra hostí se spoustou šancí, ale bez využití. Další branku hosté připojili v oslabení. Loukota vybojoval kotouč pro Tůmu a ten se nemýlil – 0:2. Na 3:0 pro hosty zvýšil v přesilovce pouhé 3 vteřiny před koncem první třetiny forhendovým blafákem Ozom, kterého do brejku vyzval příhrou přes půl hřiště Zdvořáček.

I do druhé třetiny vstoupili hosté aktivně a výsledkem byla hned v první minutě nastřelená tyč Tůmou. Dále se hrál důrazný hokej se šancemi na obou stranách. Přesilovky obou týmů však zůstávaly nevyužity. Přesně v polovině utkání po příhře Holého zvýšil "golfem" Rubeš - 0:4. Již na 5:0 z pohledu hostí upravil střelou pod víko Zdvořáček.

Začátek posledního dějství zahájila obě mužstva ve čtyřech hráčích v poli. Více to vyhovovalo hostům. Rubeš s Tůmou krátkými přihrávkami rozebrali obranu domácích a první jmenovaný hned na začátku třetí třetiny do prázdné branky upravil na 0:6. Ve 42. minutě se do slibné šance dostal Kubín, jeho střela skončila v náručí domácího brankáře. O pohodě hostí svědčí i nastřelená tyč Buchtelou ve vlastním oslabení. Na 7:0 z pohledu Ústeckých upravil Zdvořáček tečí Kábovy střely od modré. V čase 50:02 zkompletoval svůj hattrick Tůma. O čisté konto pak připravil Zvědělíka domácí Vozár. Další přesilovou hru dobře sehráli Zdvořáček s Ozomem a druhý jmenovaný zvyšoval na 9:1 pro Lvy. Desátým gólem pak uzavřel skóre Kubín.