Ú s t í n/L. - Mladší dorostenci v domácím prostředí přivítali tým Litoměřic. O osudu zápasu rozhodla již první třetina, kterou Lvíčata vyhrála 3:0. Celkem v derby přehrála svého soupeře 5:2. Velký podíl na tom měl Filip Rubeš, který zaznamenal hattrick.
ne 20. 1. 2013
HC Stadion Litoměřice
5:2 3:0, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 8. Amirov (Tůma), 10. Rubeš (Amirov, Tůma), 16. Tůma (Drha, Rubeš), 39. Rubeš (Amirov, Tůma), 58. Rubeš (Tůma, Amirov) - 46. Minka (Kloc, Daniel), 59. Domský). Rozhodčí: Zajíc - Tichý, Fiala. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 53:22. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Holý K. - Spálenka, Komár, Kába, Holý T., Vytejček, Moucha - Drha, Bejček, Vico, Leitner, Amirov, Rubeš, Tůma, Magasanik, Kubín, Vaněk

HC Stadion Litoměřice: Dobiáš - Krátký, Minka, Novotný, Klepetko, Kloc, Domský, Vandas, Sadil, Prochorenko, Nikalayeu, Svoboda, Daniel, Cikánek, Vízner

Do branky domácích se místo Zvědělíka postavil Holý. První branku zápasu zaznamenali domácí v čase 7:05. Po Tůmově přihrávce skóroval Amirov. Krátce před polovinou třetiny se střelou o tyčku prosadil Rubeš. V 16. minutě se mezi střelce zařadil kapitán Tůma. V závěru puk do branky dostal hostující hráč s číslem 12, ale toto číslo nebylo v zápise o utkání, a tak branka nemohla být uznána. První třetinu vyhrálo Ústí 3:0.

V prostřední části domácí svůj náskok pohodlně hlídali, hosté se do gólových pozic nedostali. Když už vystřelili, situaci zachránil brankář Holý. V čase 38:43 přidal další branku Lvíčat Rubeš. Za stavu 4:1 skončila druhá třetina.

Poslední dvacetiminutovka přinesla tři branky. Nejprve hostující Minka překonal Holého v brance Ústí. Lvíčata ale odpověděla stejnou mincí. V 58. minutě Rubeš zkompletoval hattrick. Poslední slovo si v zápase vzal Domský, který vstřelil druhý gól Litoměřic. Ústí poslední zápas dlouhodobé části vyhrálo 5:2.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Zápas jsme nezačali dobře. Po pár minutách jsem si musel vzít oddechový čas, protože jsme vůbec nebruslili. Poté hrálo Ústí lépe a jsem moc rád, že jsme získali tři body. Musím pochválit celý tým i gólmana Karla Holého, který se role jedničky zhostil velmi dobře.