Ú s t í n/L. - Ústecký starší dorost má za sebou další utkání. V domácím prostředí hostil tým Stadion Litoměřice. Od samého začátku bylo jasné, kdo má v utkání převahu. Dvě přesné trefy zaznamenal Ondřej Kopta a i díky němu vyhráli žlutomodří 5:2.
pá 5. 10. 2012
HC Stadion Litoměřice
5:2 4:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Chovanec (Kopta), 11. Koval (Kment, Melichar), 13. Kopta, 19. Navarra, 57. Kopta (Chovanec, Vondráček) - 7.Kuchař (Slaboch), 21. Slaboch (Smejkal). Rozhodčí: Knapík - Šulo, Koskuba. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 140. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Trončinský, Straka, Klement, Hucek, Melichar - Navarra, Řídel, Procházka - Chovanec, Kopta, Vondráček - Koval, Kment, Macek

HC Stadion Litoměřice: Březina - Staněk, Krýsl, Šikner, Slaboch, Winnerlich, Brandejský, Willert, Kazda, Hanzlíček, Smejkal, Vilček, Zajan, Vinter, Matějek, Kuchař, Ransdorf

Severočeské derby mezi Ústím a Litoměřicemi nabízí velmi zajímavé zápasy, protože se hráči znají. Lépe do zápasu vstoupili domácí, připsali si několik dobrých pokusů. Ten nejnebezpečnější si připsal Koval. Hosté dostali k dispozici početní výhodu, v níž se ale do nějaké pořádné šance propracovat nedokázali. V čase 5:19 se po krásné kombinaci celé formace prosadil Chovanec a poslal Ústí do vedení 1:0. Hned po buly se do útočného pásma dostal Zajan, který mohl vyrovnat, ale branku Burkovce netrefil. Vyrovnání přišlo velmi rychle. V 6. minutě ústecká obrana pozapomněla na zcela volného Kuchaře, který měl velmi snadnou práci. Krátce po polovině vyrovnaného zápasu se puk odrazil na hůl Kovala, který z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře Horáka. Domácí hráli stále aktivně, z toho vyplynula krásná akce Kopty, který se parádně trefil do černého. Ústí hrálo přesilovou hru a v předbrankové skrumáži se k puku dostal Navarra, potáhl puk a střílel do odkryté branky, a tak zvýšil na 4:1. V samotném závěru třetiny podržel domácí tým Burkovec, protože díky jeho pohotovému reflexu byl stav stále stejný.

Do druhé třetiny vlétli hosté jako uragán. Necelou minutu po úvodním hvizdu měl gólman Burkovec zakrytý výhled a Slaboch prostřelil lehce dezorientovaného ústeckého brankáře. Ústecký tým si svůj náskok 4:2 pohodlně bránil. Ve zbytku třetiny se odehrála rovnocenná partie. V posledních minutách opět podržel domácí borce gólman Burkovec.

Třetí třetina se odehrávala v klidném tempu. Ústí nad Labem hrálo přesilovou hru pět na tři více než minutu a půl. Tu ovšem nevyužilo. Třetina mnoho zajímavých momentů nepřinesla. Utkání bylo rozhodnuto, tak se týmy snažily střetnutí dohrát bez zbytečných zranění. Poslední branku vstřelil tři minuty před koncem Kopta. Ústí zcela po zásluze vyhrálo 5:2.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme podali výborný výkon. Škoda, že jsme nevyužili přesilovky pět na tři, na tom ještě zapracujeme. Soupeře jsme jasně přehráli."

Jiří Randsorf (HC Stadion Litoměřice): "Rozhodčí hráli výborně.“