Ú s t í n/L. - Ve Zlatopramen Areně byl k vidění velmi zajímavý zápas domácího Ústí proti Karlovskému "béčku". Domácí v zápase dvakrát vedli, přesto prohráli. Dva kanadské body si připsal Ondřej Kopta.
ne 7. 10. 2012
HC Energie Karlovy Vary B
4:5 1:0, 2:2, 1:3

Branky a nahrávky: 10. Kopta (Klement, Straka), 38. Chovanec (Vondráček, Kopta), 39. Řídel (Procházka, Navarra) 60. Macek (Koval, Kment) - 32. Hubáček (Novák M.), 32. Binias (Holiganich, Hubáček) 43. Novák M., 45. Klíma (Salajky), 59. Hubáček (Klíma). Rozhodčí: Plachý - Ptáček, Střelka. Vyloučení: 3:6, navíc Straka (UNL) TS a Rubeš (KVA) 10 min. NESP. Využití: 0:1. Diváci: 136. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec- Šimanovský, Trončinský, Straka, Klement, Hucek, Melichar - Řídel, Procházka, Chovanec, Vondráček, Kopta, Navarra, Macek, Kment, Koval, Šváb, Gruber

HC Energie Karlovy Vary B: Harakal - Rubeš, Bláha, Binias, Klíma, Novák J., Novák M. - Sus, Krenhel, Haliganych, Vodička, Prachař, Salajka, Hubáček, Dimitrov, Rulík

První třetina začala ve velkém tempu. Větší převahu měli domácí, kteří se dostali do několika dobrých střeleckých pokusů. Branka padla v 10. minutě. Ústečtí zavezli puk do útočného pásma, karlovarský gólman se přemisťoval a vzniklou mezírku mezi betony trefil Kopta, díky němu vedli domácí 1:0. V závěru bylo proti domácímu týmu nařízeno trestné střílení kvůli faulu Straky. Karlovarský Hubáček svůj pokus namířil úplně mimo branku. Po první třetině vedli domácí 1:0.

Po polovině třetiny zazmatkovali ústečtí borci v útočném pásmu, a tak Vary ujížděly dva na jednoho. Milan Novák parádně přihrál na hůl Hubáčka, který pohodlně skóroval. Hosté hráli přesilovku, 7 sekund stačilo na její využití. Vyhrané buly, přihrávka na modrou, kde stál Biniáš, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a tak poslal Vary do vedení 3:1. Žlutomodří pomalu začali myslet na snížení. Ústecký tým zamotal hostující obraně hlavy tak, že na Chovance čekal snadný úkol – dopíchnout puk do branky. O necelé dvě minuty později bylo srovnáno. Zmatků v obraně Varů využil Řídel, který, domnívám se, mnoho takhle snadných gólů nedal.

Vstup do poslední třetiny měli lepší hosté, protože ve 43. minutě se prosadil Novák M., který vyrovnal na 3:3. O necelé tři minuty později už hosté vedli. Burkovce překonal Klíma a poslal Vary do vedení. V předposlední minutě upravil na 5:3 z pohledu hostů Hubáček. Domácí v samotném závěru díky brance Mackazdramatizovali utkání. Domácí vyrovnat nestihli, a tak prohráli 4:5.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): Od nás to byl šílený výkon. Minule jsem říkal, že jsme hráli výborně, dneska hrozně. Ty chyby, co tady předvádíme, to je do nebe volající. Můžeme vyrovnat, Navarra má prázdnou branku a nedá. Z tohoto zápasu jsem zklamaný.
Miroslav Táborský (Karlovy Vary "B"): Byl to vyrovnaný zápas. O výhře rozhodla naše chuť a vůle po výhře.