Ú s t í n/L. - Největším soupeřem hokejistů staršího dorostu je tým Kobra Praha. S tímto soupeřem se v domácím prostředí Lvíčata utkala. Díky hattricku Navarry a Kopty dokázali žlutomodří vyhrát 7:4 a získali velmi cenný skalp.
pá 7. 12. 2012
HC Kobra Praha
7:4 3:3, 1:0, 33:1

Branky a nahrávky: 6. Procházka, 17. Navarra (Kment, Chovanec), 19. Navarra (Kment, Chovanec), 25. Kopta (Řídel, Klement), 42. Kopta (Procházka), 46. Kopta (Řídel, Koval), 57. Navarra (Kment, Chovanec) - 2. Husák (Šikal, Jirsa), 3. Zmeškal (Šikal, Vrncl), 14. Husák (Bašta), 41. Zmeškal. Rozhodčí: Krob - Kopáč, Místecký. Vyloučení: 2:7. Využití: 5:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 127. Střely na branku: 38:13. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:4, 7:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Trončinský, Klement, Hucek, Melichar - Řídel, Procházka, Chovanec, Kopta, Navarra, Macek, Kment, Koval, Kašek, Gruber

HC Kobra Praha: Coufal, od 52. Zumr - Horníček, Bednář, Šikal, Jirsa, Bašta, Husák, Matoušek, Marmu, Krasl, Nekvapil, Picálek, Vrncl, Konopka, Janouš, Zmeškal

Úvod zápasu se domácím vůbec nepovedl. Burkovec si pořádně nesáhl na puk a už kapituloval. Po chybě ústecké obrany se prosadil Husák. Ve 3. minutě chybovala žlutomodrá defenziva znovu a Zmeškal poslal hosty do vedení o dvě branky. Takový začátek nikdo nečekal. Ústí dostalo výhodu přesilové hry. Tu využil Procházka a domácí se tak dostali do hry. Ve 14. minutě se ujala střela Husáka, který zaznamenal svou druhou branku v zápase, a tak se Kobra dostala do vedení 3:1. O tři minuty později putoval puk po ose Chovanec - Kment až na zakončujícího Navarru, který poslal puk neomylně na místo určení. Minutu před koncem třetiny se znovu prosadil Navarra. Díky jeho brance byl stav po dvaceti minutách vyrovnaný – 3:3.

Ve 25. minutě se domácí dostali do početní výhody, kterou dokázali využít. Kopta vystřelil od modré čáry a puk prolétl až do branky. Více šancí se neurodilo, a tak byl po dvou třetinách stav 4:3 pro Lvíčata.

Z kraje prostředního dějství se prosadili hosté, jmenovitě Zmeškal. Ten vyrovnal na 4:4. Domácí Kopta se dostal ke střele, kterou umístil do branky. V čase 45:07 zkompletoval Kopta hattrick. Pět minut před koncem si ideálně vybruslil Navarra, který také vstřelil svou třetí branku. Lvíčata vyhrála 7:4.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Kobra má dobrý tým, což ukázal úvod zápasu. Byl to boj, který jsme zvládli a jsme za tři body rádi.