P r a h a - Velice atraktivní zápas druhého týmu s lídrem tabulky mělo přinést 22. kolo ligy staršího dorostu. Místo toho bylo v polovině druhé třetiny během neuvěřitelných 215 vteřin vše vyřešeno. Necelé 4 minuty totiž stačily domácím na vstřelení pěti branek. Ústečtí sice ještě snížili na 5:1, ale další dvě inkasované branky na začátku třetí třetiny jim totálně vzaly vítr z plachet. Domácí Hvězda se tak v tabulce Lvíčatům přiblížila na jediný bod, navíc má zatím po třech vzájemných zápasech lepší bilanci.
ne 6. 1. 2013
HC Hvězda Praha
7:3 0:0, 5:1, 2:2

Branky a nahrávky: 27. Janoušek (Bartoš), 27. Doležal (Černý), 29. Horevaj (Bartoš), 29. Doležal, 30. Hampl (Vrchota), 42. Černý, 44. Erbrt (Bartoš) - 35. Procházka (Kopta), 51. Navarra (Kment, Chovanec), 57. Vondráček (Klement). Rozhodčí: Jebavý - Šimonovský, Zmeškal. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:2. Diváci: 65. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:3.

HC Hvězda Praha: Havel - Janoušek, Horevaj, Kocánek, Sentenský, Avremenko, Křížek, Hradil, Muzika, Vostřák, Erbrt, Cvikl, Bartoš, Černý, Strmiska, Hampl, Vrchota, Doležal

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Trončinský, Klement, Hucek, Melichar, Hübsch - Řídel, Procházka, Chovanec, Vondráček, Kopta, Navarra, Macek, Kment, Koval, Gruber, Kašek, Janák