Ú s t í n/L. - Na ledě Zlatopramen Areny se odehrálo derby mezi Ústím a Litoměřicemi. Domácí do zápasu nevstoupili dobře, protože inkasovali jako první. Poté se Lvíčata zvedla a vstřelila tři branky. Žlutomodří získali důležité tři body.
pá 11. 1. 2013, Zlatopramen Arena
HC Stadion Litoměřice
3:1 0:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 31. Chovanec (Navarra), 40. Navarra (Chovanec, Kment), 52. Macek (Vondráček) - 39. Šikner (Vilček, Zajan). Rozhodčí: Bžoch - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Klement, Hucek, Melichar, Hübsch, Řídel, Procházka, Chovanec, Vondráček, Kopta, Navarra, Macek, Kment, Koval, Šváb, Gruber, Janák, Málek

HC Stadion Litoměřice: Března - Staněk, Krýsl, Fichtner, Kazda, Šikner, Winnerlich, Brandejský, Willert, Ransdorf, Zajan, Vilček, Hanzlíček, Smejkal, Polák, Vašíček, Čichovský

První třetina přinesla spíše opatrný hokej, ani jeden z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu. Více šancí měli domácí, jenže dopláceli na nepřesnou střelbu. Litoměřice si také vytvořily několik slibných pozic, ale gólman Burkovec byl vždy na správném místě. Dvacetiminutovka branku nepřinesla.

První branku zápasu si připsal Šikner, který poslal Litoměřice do vedení 1:0. Domácí tou dobou hráli přesilovou hru, ale propadli v útočném pásmu. Domácí odpověděli stejnou mincí, prosadil se Chovanec. Plichta ovšem netrvala dlouho. Za minutu se Ústí dostalo do útočného pásma. Kment oslovil přihrávkou Chovance, který ještě vylepšil pozici pro Navarru. Ten zvolil zakončení blafák do backhandu a poslal Lvíčata do vedení. Za stavu 2:1 skončila třetina.

Poslední perioda přinesla pohlednou hru, dlouhou dobu sahali hosté po vyrovnání. Naráželi ovšem na brankáře Burkovce. Nakonec skórovali domácí. Macek předvedl parádní blafák, díky kterému zvýšil na 3:1. Za tohoto stavu skončilo derby mezi Ústím a Litoměřicemi.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání hodnotím dobře, protože jsme získali tři body a vyhráli.