Ú s t í n/L. - Již po pěti minutách nebylo de facto o co hrát, domácí vedli 4:0. Zbytek zápasu se jen v klidu dohrával. V utkání nejvíce zářil Chovanec a Vondráček. Za rozhodnutého stavu se do branky Ústí postavil Jan Rychtář, gólman mladšího dorostu.
ne 3. 2. 2013
HC Benátky nad Jizerou
7:1 4:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 2. Řídel (Macek, Chovanec), 4. Janák (Kment, Vondráček), 5. Řídel, 5. Kopta (Koval, Kašek), 35. Chovanec (Trončinský, Macek), 52. Vondráček (Janák, Šimanovský), 60. Macek (Chovanec, Řídel) - 59. Ivanov (Hrubant). Rozhodčí: Hlinka, Kopáč. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec (od 43. min. Rychtář) – Trončinský, Šimanovský, Kment, Hucek, Melichar, Hübsch, Řidel, Chovanec, Vondráček, Kopta, Macek, Kment, Koval, Kašek, Gruber, Janák

HC Benátky nad Jizerou: Špaček, (od 6. min. Pošmourný) – Šípek, Ivanov, Macura, Šťastný, Nesládek, Svoboda, Špičan, Revaj, Hrubant, Válek, Ondráček, Kalfiřt, Hladík

Po necelé minutě a půl skórovali domácí. Chovanec přenechal puk Mackovi, který svým pasem našel Řídela. Ten měl snadnou práci – poslat puk do odkryté branky. Ve 4. minutě vedli domácí o dvě branky. Exkluzivní přihrávku Vondráčka využil Janák . S hosty to šlo od desíti k pěti. Další branku zajistil Řídel, který propasíroval puk mezi betony gólmana Benátek. Dominanci Lvíčat podpořil v čase 5:00 Kopta, Ústí vedlo 4:0. Domácí gólostroj se zastavil. Několik šancí si vypracovali i hosté, ale brankář Burkovec jim nedovolil vstřelit branku. Za stavu 4:0 skončila první třetina.

Druhá třetina byla vyrovnaná, oba týmy měly stejné šance. Ve 35. minutě si před branku vybruslil Chovanec a přišpendlil puk pod horní tyč. Více gólových šancí se neurodilo, a tak bylo skóre po dvou třetinách 5:0.

Poslední dějství se jen v klidu dohrávalo. Ústecký gólman Rychtář předvedl výborný zákrok, díky kterému platil stále stejný stav. Hostující hráč s číslem 34 prostřelil Rychtáře, ale branka nemohla být uznána, protože tento hokejista s 34 na zádech nebyl uveden v zápise o utkání. Hned poté Vondráček vstřelil šestou branku Ústí. Minutu před koncem třetiny se už regulérně prosadili hosté, jmenovitě Ivanov. Poslední slovo si v zápase vzal Macek, který tak upravil na konečných 7:1.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání hodnotím špatně, protože jsme hráli jen prvních pět minut, poté jsme to podcenili. Za výhru jsem rád, ale do dalšího zápasu musíme změnit přístup.