Ú s t í n/L. - Obrovsky důležitý zápas odehrál starší dorost. Na domácí půdě hostil svého největšího soupeře v boji o první místo, které znamená postup do baráže - Hvězdu Praha. Lvíčata předvedla velmi dobrý výkon a vyhrála 6:1. Zápas vyšel nejlépe Koptovi, který si připsal branku a dvě asistence. Ústí nad svým sokem vede o čtyři body.
ne 17. 2. 2013
HC Hvězda Praha
6:1 3:0, 3:0, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Procházka (Chovanec, Macek), 16. Procházka (Chovanec), 20. Klement, 23. Janák (Málek, Kopta), 30. Kopta, 34. Málek (Kopta) - 57. Vostřák (Kocánek, Janoušek). Vyloučení: 10:9, navíc Burkovec (UNL) 25 min. HRUB, Vostřák (HVP) 10 min. ZHK, Sentenský (HVP) 25 min. (NVT). Využití: 3:0. Diváci: 274. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec, od 59. Landt - Šimanovský, Trončinský, Klement, Hucek, Melichar, Hübsch, Řídel, Procházka, Chovanec, Vondráček, Kopta, Navarra, Macek, Kment, Koval, Šváb, Kašek, Gruber, Málek, Janák

HC Hvězda Praha: Havel, od 24. Hamalčík - Kocánek, Hradil, Sentenský, Auzemenko, Muzika, Vrchota, Janoušek, Vostřák, Horevaj, Bartoš, Cvikl, Křížek, Strmiska, Klečka, Erbrt, Hampl, Doležal

Šlágr kola se odehrál na ledě Zlatopramen Areny. Lvíčata do zápasu vstoupila lépe, Procházka v osmé minutě otevřel v přesilové hře gólové menu zápasu. Čas se posunul o osm minut. Opět v početní výhodě skóroval Procházka. V poslední minutě upravil na 3:0 Klement. Za tohoto stavu třetina skončila.

Cesta za výhrou pokračovala i ve druhé části. Janák zakončil přesně a Ústí vedlo 4:0. Krátce před polovinou utkání se do listiny střelců zapsal Kopta. Ve 34. minutě Málkova rána vyhnala gólmana Havla z branky. Na jeho místo šel Hamalčík. Ten si vedl lépe. Zastavil ofenzivní smršť Lvíčat. Po dvou třetinách 6:0.

Poslední třetina se dohrávala, přesto byl k vidění bojovný hokej, který přinesl mnoho trestů. Ústecký gólman Burkovec nakonec branku inkasoval z hole Vostřáka. Pár sekund poté se domácí brankář popral se Sentenským a oba dva aktéři dostali 25 trestných minut a hostující hráč ještě dvě minuty za hrubost. Ústí tento veledůležitý zápas zvládlo a vyhrálo 6:1.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsem moc rád, že to kluci zvládli. Byl to velmi důležitý zápas, který hodně napověděl, jak se bude boj o první místo vyvíjet.