Ú s t í n/L. - Starší dorostenci odehráli poslední zápas dlouhodobé části. Domácí prohrávali 0:2, poté zápas otočili na 3:2. V 51. minutě soupeř vyrovnal, a tak rozhodovaly nájezdy. V nich rozhodl o bonusovém bodu pro Ústí Macek.
út 5. 3. 2013, Zlatopramen Arena
MOSTEČTÍ LVI
4:3sn 0:1, 2:1, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 28. Macek (Loukota), 33. Chovanec (Kopta), 46. Straka (Vondráček), rozhodující nájezd Macek - 1. Butka (Kalina), 26. Butka (Kalina), 51. Kalina (Vávra). Rozhodčí: Bžoch - Střelka, Ptáček. Vyloučení: 3:7, navíc Tůma (UNL) 10 min NESP. Využití: 3:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Straka, Klement, Melichar, Hübsch, Chovanec, Vondráček, Kopta, Koval, Šváb, Kašek, Loukota, Tůma

MOSTEČTÍ LVI: Truhlář - Mandinec, Kováč, Hošek, Průša, Čmolík, Vaněk, Nedrda, Kalina, Fryč, Wenhold, Butka, Vávra.

Vstup do zápasu se Ústí vůbec nepovedl, již po 49 sekundách inkasovalo. Burkovce prostřelil Butka. Prvních deset minut se domácím vůbec nepovedlo, protože Most kradl tuhý odpor. Ani v přesilovkách se Lvíčata nemohla dostat do gólové pozice. Hostující gólman Truhlář podal velmi dobrý výkon. Díky němu vedl jeho tým po první třetině 1:0.

Ani druhá třetina se žlutomodrým nepovedla, ve 25. minutě opět skóroval Butka, a tak vedl Most o dvě branky. O tři minuty později se dočkali také domácí. Přesilovkovou kombinaci zakončil Macek nejlépe, jak mohl. Na tento gól si připsal asistenci mladší dorostenec Loukota. Při další početní výhodě Chovanec vyrovnal na 2:2. Za tohoto stavu skončila první třetina.

Po sérii šancí hostů se prosadili domácí. V přesilové hře se od modré prosadil Straka. V polovině třetiny si před branku Burkovce vybruslil Kalina, který celkem pohodlně skóroval. Za stavu 3:3 skončila třetí třetina.

V nájezdech byli úspěšnější domácí. Gólman Burkovec zneškodnil pokus Kaliny i Butka. Za Ústí proměnil Macek i Kopta. Macek zaznamenal vítězný nájezd. Lvíčata nakonec vyhrála 4:3 po nájezdech.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Nehráli jsme v nejlepší sestavě. Hráči, kteří dnes dostali příležitost, by se měli proti Mostu prosadit.