Ú s t í n/L. - Lvíčata v severočeském derby třikrát vedla, přesto to nestačilo na zisk tří bodů. Děčín vždy vyrovnal, a tak zápas dospěl k nájezdům. V nich rozhodl o výhře žlutomodrých Zdvořáček. Ústí má v tabulce náskok právě na Děčín devět bodů.
so 9. 2. 2013
HC Děčín
4:3sn 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 1. Loukota (Amirov, Moucha), 24. Tůma, 46. Rubeš (Loukota), 60. Zdvořáček (rozhodující TS) - 19. Kvaček (Techl), 37. Kvaček, 59. Boudný (Michajličenko). Rozhodčí: Vitík - Žák, David. Vyloučení: 4:2, navíc Osmani (DEC) TS [HAK]. Využití: 0:1. Diváci: 537. Střely na branku: 36:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Moucha, Loukota, Buchtela, Drha, Vytejček, Kába, Holý - Amirov, Tůma, Rubeš - Zdvořáček, Vaněk, Magasanik - Bejček, Kordule, Vico - Leitner

HC Děčín: Š. Havlík - Boudný, Kvaček, Michajličenko, Pulda, D. Havlík, Horčička, Zelinger, Křepelka, Žďánský, Techl, Barták, Lichtenberk, Růžička, Zábranský, Brňák, Osmani, Ineman

Vstup do zápasu měli lepší domácí, kteří se hned první střelou prosadili. Od modré vystřelil Loukota, gólman Děčína toho moc neviděl, a tak vedlo Ústí. Hra se vyrovnala, ani jeden tým nechtěl udělat další chybu. V 18. minutě se nechal vyloučit Magasanik, po něm šel pykat Drha. Dvojnásobnou přesilovou hru hosté využili. Techlovu přihrávku z první napálil Kvaček na branku. Zvědělík měl mezeru mezi betony a tudy puk proletěl do branky. Po první třetině platilo skóre 1:1.

V čase 23:10 hostující Osmani fauloval Tůmu, který byl odměněn trestným střílením. Vymyslel ukázkový blafák a poslal domácí do vedení 2:1. Do velké šance se dostal i Děčín. Gólman Zvědělík ležel na ledě, ale jeho spoluhráči nedovolili hostům vyrovnat. Děčín se nakonec gólu dočkal. Domácí Rubeš ujížděl do brejku, jeden z protihráčů mu z ruky vyrazil hokejku a puk se dostal ke Kvačkovi, který si v přímém souboji se Zvědělíkem poradil. Po dvou třetinách platilo skóre 2:2.

Šest minut po začátku třetí periody putoval kotouč z hole Loukoty do míst, kde stál Rubeš. Ten našel mezeru v postoji brankáře Havlíka. Děčín pomalu ale jistě začal přebírat otěže zápasu do svých rukou. Minutu a půl před koncem regulérní hrací doby překonal domácího brankáře Boudný. Jeho branka poslala zápas do nájezdů, protože prodloužení se nehraje.

V první sérii neuspěl D. Havlík ani Amirov. Druhé duo nájezdníků překonalo brankáře. Techl i Tůma skórovali. Za domácí poté neuspěl Rubeš a Tůma. Na Zvědělíka nevyzrál Kvaček ani Michajličenko. Rozhodující nájezd proměnil Zdvořáček, protože Zvědělík zneškodnil nájezd Techla. Zdvořáček tak získal bonusový bod pro Ústí. Na šťastného gólman Zvědělíka se nahrnuli ostatní spoluhráči a vznikla velká radující se hromada na ledové ploše.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Byl to nádherný zápas, nervy až do konce. Musím říct, že Děčín je parta bojovníků, která bojuje o každý metr ledu. Jsem moc rád, že tým hraje takové zápasy jako ten dnešní. Takovéto zápasy dávají klukům hodně a posouvají je dál. Chtěl bych kluky pochválit za to, že začali skákat a padat do střel. Nájezdy byla loterie. Od začátku jsem věděl, že pojedou útočníci z první formace. Doplnil jsem je o Zdvořáčka, protože je pravák, ti mají při nájezdech výhodu. Děkuji divákům za výbornou atmosféru, hráčům to hodně pomohlo.