Děčín - Ústecký tým cestoval k dalšímu zápasu do Děčína. Domácí neměli k dispozici první formaci, což Lvíčatům pomohlo. Po dvou třetinách vedla 5:1. V poslední periodě ale Děčín jen snížil na 4:6. Ústečtí mladší dorostenci si s předstihem zajistili postup do nejvyšší soutěže.
so 9. 3. 2013
HC Děčín
4:6 0:2, 1:3, 3:1

Branky a nahrávky: 27. Michajličenko, 43. Michajličenko (Křepelka), 48. Boudný, 56. Michajličenko – 10. Rubeš (Amirov, Zdvořáček), 18. Bejček (Leitner, Vico), 23. Magasanik (Kordule), 34. Zdvořáček (Loukota, Rubeš), 38. Ozom (Kordule), 41. Zdvořáček (Rubeš, Amirov). Rozhodčí: Vitík - Malý, Vitar. Vyloučení: 2:3 navíc Magasanik (UNL) TS. Bez využití. Diváci: 65. Střely na branku: 45:36. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 4:6.

HC Děčín: Havlík Š. - Boudný, Michajličenko, Pulda,, Havlík D., Horčička, Zelinger, Křepelka, Lichtenbekr, Růžička, Zábranský, Brňák, Osmani, Mareš, Trmal

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Moucha, Loukota, Buchtela, Komár, Vytejček, Kába, Holý - Amirov, Zdvořáček, Rubeš, Kordule, Ozom, Magasanik, Bejček, Leitner, Vico, Tomáš

Od samého úvodu to byl velmi vyhrocený zápas. V 10. minutě Zdvořáček přihrál na Amirova, který našel Rubeše. Ústecký střelec se nemýlil a poslal svůj tým do vedení. O osm minut později se prosadil Bejček. Za stavu 2:0 pro Ústí skončila první třetina.

I do druhé části vstoupila Lvíčata aktivně. Běžela 23. minuta a Magasanik prostřelil gólmana Havlíka. Domácí Michajličenko snížil na rozdíl dvou branek. Krátce po polovině zápasu se mezi střelce zapsal také Zdvořáček. Na 5:1 z pohledu modrožlutých upravil Ozom. Za tohoto stavu šly oba týmy do šaten.

Poslední branku hostů vstřelil již po 14 sekundách Zdvořáček. Do poslední třetiny vkročili domácí velmi dobře. Svým pohybem dostávali Ústí pod tlak. Lvíčata se musela často bránit a vyhazovat na zakázaná uvolnění. Do branky Zvědělíka se trefili Michajličenko a Boudný. Stav byl 6:3 pro Ústí. V čase 55:17 vyhodil Magasanik puk z brankoviště. Tento moment rozhodčí viděli, a tak proti hostům nařídili trestné střílení. K jeho úspěšnému provedení se přihlásil Michajličenko, který zkompletoval hattrick. S koncem zápasu vypukla velká radost hostujících hráčů, fanoušků a rodinných příslušníků, protože Lvíčata si s předstihem zajistila postup do nejvyšší soutěže pro sezónu 2013/2014.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Všechny nedostatky, které jsme ve hře měli, překryla radost z postupu.