Ústí nad Labem - Na sever Čech přicestoval tým, který skupinu o baráž vede. Slávia přijela pouze s 15 hráči do pole, přesto to na výhru stačilo. Ústí se svým sokem drželo krok pouze první třetinu, která branku nepřinesla. Zbylé dvě periody prohráli žlutomodří shodně - 0:3. Za hosty dvakrát skóroval Moravec.
čt 21. 2. 2013
HC Slavia Praha
0:6 0:0, 0:3, 0:3

Branky a nahrávky: 29. Novák, 33. Navrátil (Jedlička), 40. Moravec (Tomek, Babka), 51. Moravec (Tomek), 53. Babka, 58. Jedlička (Ryzák). Rozhodčí: Wagner - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 16:38. Průběh utkání: 0:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák D. - Motejlek, Zdvořáček, Fojt, Kubáč, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Strnad, Ságer, Bačák, Dostálek, Holeček, Vegner, Faigl, Musil, Jindřich, Bulva, Neumann, Navarra

HC Slavia Praha: Mouček - Leština, Babka, Růžička, Malý, Jedlička, Brzák, Tomek, Navrátil, Semrád, Preševa, Novák M., Šteiner, Moravec, Ptáčník

Úvod zápasu patřil soubojům o puk u mantinelu. Největší šance se zrodily díky brejkovým situacím. Domácí obrana několikrát propadla v útočném pásmu, a tak musel své umění předvést gólman Novák, který si se střelami i dorážkami poradil. Na ústeckého brankáře si nepřišel ani Tomek se svojí ránou. Po první třetině platil bezbrankový stav.

Vyrovnaný stav platil do 29. minuty, první branku zápasu vstřelil Novák M.. Davida Nováka v brance Ústí prostřelil Navrátil, který poslal Pražany do vedení 2:0. Lvíčata bojovala, snažila se něco vymyslet, jenže v koncovce nebyla důrazná. Půlminuty před koncem třetiny skóroval Moravec. Za stavu 0:3 skončila druhá třetina.

Utkání mělo jasného favorita, ale domácí srdnatě bojovali. Slávistický gólman Mouček byl nepřekonatelný. Ústí útočilo, ale zapomínalo na obranu. Toho využil Moravec, pro kterého to byla druhá branka v zápase. Pátou branku hostů zařídil po vhazování Babka. Poslední slovo si vzal Jedlička a upravil na konečných 0:6. Pražané vyhráli zcela zaslouženě.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme prohráli.