Mladá Boleslav - Lvíčata prohrávala po první třetině 1:3 a nikdo nečekal, že by mohla vyhrát. Od druhé periody se výkon žlutomodrých zlepšoval. V posledním dějství dokázalo Ústí vstřelit čtyři branky, domácí jen dvě. Severočeši vyhráli díky gólu Ondřeje Kubáče.
čt 28. 2. 2013
BK Mladá Boleslav
5:6 3:1, 0:1, 2:4

Branky a nahrávky: 3. Ficek (Vrba, Školoud), 7. Frolík (pen.), 13. Frolík (Němec, Kulhánek), 48. Školoud (Ficek, Rovný), 55. Podsedníček (Chvátal) - 19. Jindřich (Vegner, Holeček), 29. Navara (Faigl, Málek), 48. Navara (Faigl, Málek), 51. Kuchynka (Piewak), 52. Strnad (Bulva), 58. Kubáč (Faigl, Navara). Rozhodčí: Vokřál - Nepomucký, Špůr. Vyloučení: 11:3, navíc Holeček (UNL) TS. Využití: 3:1. Diváci: 60. Střely na branku: 33:47. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5, 5:5, 5:6.

BK Mladá Boleslav: Ašenbrenner - Borovec, Nedbal, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Ficek, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Bartoš, Bernad.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák – Bulva, Zdvořáček, Navarra, Fojt, Kubáč, Kuchynka, Piewak, Ságer, Bačák, Dostálek, Holeček, Vegner, Motejlek, Faigl, Strnad, Jindřich, Neumann, Málek.

Do první třetiny vstoupili domácí hráči výborně. Byl vidět markantní rozdíl mezi dohrávající Boleslaví a sestupujícím Ústím. To také vedlo k tomu, že se již ve třetí minutě prosadil Ficek, který pěkně kombinoval s Vrbou, a překonal tak jediného brankáře na soupisce hostů Nováka. Pak Bruslaři nabídli hostům skoro dvouminutovou přesilovku pět na tři, se kterou si ale hosté vůbec nevěděli rady, a tak se hrálo spíše ve středním pásmu. Následně proměnil Frolík trestné střílení a domácím, jako by v té chvíli narostly křídla. Aktivita přinesla domácím i třetí branku, poté co se v přesilovce – trvající jen devět vteřin – trefil opět Frolík. V tu chvíli to s hosty nevypadalo vůbec dobře. Ještě do konce třetiny se však podařilo Jindřichovi korigovat stav na 3:1, krátce poté, co domácí ubránili další oslabení ve třech.

Druhá třetina byla nejméně gólová, a také nejnudnější. Na ledě se toho moc zajímavého nedělo. Sem tam nějaký nevydařený útok, hra spíše ve středním pásmu. Ústí se nicméně rozehrálo a začalo být domácím vyrovnaným protivníkem. Ve 29. minutě se prosadil Navarra.O pár minut později mohl znovu zvýšit stav na rozdíl dvou branek Frolík, když se dostal do úniku a jel na Nováka zcela sám, ale bohužel trefil jen tyčku. Do konce třetiny se již na ledě mnoho zajímavého neudálo.

V poslední části hry se začaly dít věci. Hosté byli patrně nabuzeni tím, že se za stavu 3:2 nenechali položit do kolen a s nepříznivým vývojem hry dokázali něco udělat. Hra tak začala mít pořádný spád a bylo na co koukat. Ve 48. minutě se prosadil Školoud, poté co dorazil do branky nikým nehlídaný kotouč. Inkasovaná branka paradoxně ale pomohla hostům. O pár vteřin později se totiž Lvíčatům zásluhou Navary podařilo znovu snížit na rozdíl jediné branky. V 51. minutě pak Kuchynka srovnal stav na 4:4. O necelou minutu později lovil Ašenbrenner puk z branky i po páté. To bylo po střele Strnada. V tu chvíli bylo opravdu na co koukat. Boleslav se opět začala tlačit do koncovky a Ústí naopak nechtělo inkasovat. To se mu ale nepovedlo, a tak pět minut před koncem základní hrací doby svítilo na světelné tabuli skóre 5:5! Podsedníček totiž objel Novákovu branku, přihrál Chvátalovi, který se nemýlil. Když už se zdálo, že boj směřuje do prodloužení, zařídil tři body hostům Kubáč. Tento hráč se stal hrdinou zápasu, protože vstřelil vítěznou branku. Lvíčata díky poslední třetině, která se nebývale povedla, vyhrála 6:5.

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav): Pokud bych měl komentovat dnešní zápas, tak je to zkrátka na píp... Hrozné, hrozné a ještě jednou hrozné. Pokud chtějí hráči bojovat o smlouvy, tak se to rozhodně nedělá takhle! A neberu žádné výmluvy, že za nás dnes hráli i někteří dorostenci. Dnes to bylo prostě na píp... Takhle to nejde!

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): V první třetině jsme hráli velmi špatně. Od druhé třetiny se výkon zlepšoval, začínali jsme si vice věřit. Třetí třetina byla z naší strany hodně dobře odehraná. S poslední periodou jsou spokojen.