Ú s t í n/L. - Tak rychlý konec sezony nečekal v Ústí asi nikdo. Jenže Lvi nedokázali na domácím ledě ani jednou překonat Kašíka, olomouckého fantoma v brance a padli i ve čtvté semifinálové bitvě. Tentokrát 0:2. Nebyli horší, nedokázali se však přes organizovanou obranu Hanáků prosadit a navíc je srazily dva nešťastné odrazy puku, které skončily brankami. Sezonu tak končí po devíti letech už před polovinou března v semifinále I. ligy.
st 13. 3. 2013, Zlatopramen Arena
HC Olomouc
0:2 0:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 27. Staněk (Ondrůšek, Kucharczyk), 47. Ondrůšek (Kucharczyk, Kucsera). Rozhodčí: R. Wagner, Smitka - Lučan, Čížek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 1 556. Střely na branku: 39:22 (13:6, 15:11, 11:5). Průběh utkání: 0:2. Zakázaná uvolnění: 2:5. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 30:19 (10:4, 13:6, 7:9). Konečný stav série: 0:4 na zápasy.

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Sklenička, Vobořil, Šmach, F. Pavlík, K. Černý, Vl. Brož, Špelda - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Martin Frolík, Lapšanský, Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský - P. Přeučil, M. Čermák, Laš.

HC Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, O. Kříž, R. Staněk, R. Kadela, T. Valenta, Janáček - Kucsera, Řípa, Diviš - Vodný, Ministr, Rác - Kucharczyk, Herman, Selingr - Rufer, Králík, Švaňhal.

Olomočtí se po úvodním vhazování ihned vrhli do útočného pásma, Koutského ale nijak zvlášť neohrozili. Domácí ale na druhé straně Kašíka zaměstnávali. Dokonce si v šesté minutě vynutili faul, když se provinil Selingr. Velkou šanci v této přesilovce měl například Poživil, který se snažil prostřelit červenobílého gólmana ránou od modré. V polovině této třetiny hráli Hanáci také v početní výhodě, ale ani oni této situace nevyužili. Poté se na ledě odehrával bojovný hokej s minimem šancí. Až ke konci první části se atakovali Lvi Kašíka nebezpečnými střelami. Povedenou akcí byla například zadovka Lapšanského na Frolíka, který chtěl puk protlačit mezi betony – olomoucký brankař však včas zareagoval.

Na začátku druhé periody usedl k časoměřičům Řípa, a Ústí se tak zkoušelo prosadit v další přesilovce. Nadějnou střelou se prezentoval například Vobořil. Ten ale Kašíka nepřekvapil. Pak se ovšem osvědčilo pravidlo ,,nedáš – dostaneš.“ Olomouc se usadila v útočné třetině, kde Ondrušek poslal puk na modrou ROBINU STAŇKOVI, který díky souhře s clonícím spoluhráčem prostřelil kotouč mezi betony žlutomodrého gólmana – 0:1. Lvi se poté snažili o vyrovnání stavu. Delší dobu okupovali obranné pásmo hostí a ohrožovali jejich svatyni. Strážce olomoucké klece ale nepřipustil ani jedno zaváhání, a tak byl jeho tým stále v jednobrankovém vedení.

V obrovské příležitosti se na začátku třetí části octl domácí kapitán Roubík, jeho střela ale opět neskončila za brankovou čárou. O chvíli později putoval na trestnou lavici Handlovský. Hanáci svou přesilovku tentokrát zužitkovali. JIŘÍ ONDRUŠEK vypálil z levého kruhu a i přesto, že puk nesměřoval mezi dvě tyče, odrazil se od Frolíkovy brusle přímo za brankovou čáru – 0:2. Díky vyloučení Bartoně měli i Lvi početní výhodu, ale tyto dvě trestné minuty stav také neovlivnily. A ani o několik vteřin později nedokázali domácí využít další přesilovou hru. V posledních minutách se hra už jen přelévala ze strany na stranu a nic převratného se nedělo. Olomouc touto výhrou ukončila sérii, a postoupila tak do baráže o extraligu.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Olomouc nás přehrála, byla lepší. Smekám před naším kapitánem Jaroslavem Roubíkem, u kterého jsme se od února rozhodovali, jestli půjde na operaci nebo jestli bude hrát. Rozhodli jsme se pro variantu, že to zkusí. Libor Kašík chytal výborně, ale naši útočníci se v klíčových momentech vytratili. Fanouškům děkujeme za podporu během sezóny, i když to s námi někdy nebylo jednoduché. Mužstvo bude chtít hrát v příštím ročníku znovu na špici a pokusit se probojovat do baráže o extraligu."

Jan Tomajko (HC Olomouc): "Domácí podle mého názoru odehráli nejlepší zápas z celé série, dostali nás pod tlak a vytvořili si i dost šancí. My vstřelili dva šťastné góly, ale i to se počítá. Jsme rádi, v sérii jsme předvedli parádní výkon. Základní kámen jsme položili doma dvěma vítězstvími, důležité bylo, že jsme v Ústí nad Labem neinkasovali. Kdyby nám někdo před začátkem semifinále play-off řekl, že vyhrajeme 4:0 na zápasy, nevěřili bychom tomu a byl by to pro nás nesplnitelný sen. Postup do bojů o extraligu je pro nás velký úspěch, protože nemáme kádr tak zvučný jako Ústí nad Labem nebo Mladá Boleslav. Řekl bych, že postup do širší baráže je odměnou klukům za celoroční práci v sezóně. Chceme v širší baráži udělat nějaký výsledek, vše je otevřené. Nyní jsme v laufu, snad nám to vydrží."