Ú s t í n/L. - Velmi vyrovnaný zápas sehráli junioři v rámci prvního kola baráže. Proti Vsetínu nastoupili v nejsilnější možné sestavě. Ze hry gól nepadl, a tak musely rozhodnout nájezdy. Svůj pokus proměnil Štěpán Kuchynka a rozhodl o výhře domácího celku. Gólman Novák si připsal čisté konto.
pá 15. 3. 2013
VHK ROBE Vsetín
1:0sn 0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 65. Kuchynka (rozhodující nájezd). Rozhodčí: Hrubý, Pavlovič - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:6, navíc Matai (UNL) 10 min. + OK. Bez využití. Diváci: 783. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 1:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák – Zdvořáček, Smetana, Kubáč, Ságer, Bulva, Málek, Fojt, Kuchynka, Hanzl, Strnad, Bačák, Dostálek, Matai, Vegner, Faigl, Musil

VHK ROBE Vsetín: Kohn – Žabčík, Báchor, Žák, Valentík, Hradil, Vašíček, Kajaba, Daněk, Šiafutdinov, Štrbík, Baroš, Uchin, Zvonek, Tobola, Kývala

S týmem Vsetína přijel autobus fanoušků, kteří podporovali hosty od úvodního vhazování. Vsetín měl více ze hry, do šancí se dostával daleko snadněji než domácí. Lvíčata přecházela do útočného pásma velmi těžkopádně. Gólman Novák měl podstatně více práce než jeho protějšek. Brankáři však gól neinkasovali, a tak po první třetině platil vyrovnaný bezbrankový stav.

Obraz hry byl na začátku druhé třetiny stejný. Proti hostujícím útočníkům se postavila domácí obrana, která hrála velmi kompaktně. Postupem času se Lvíčata dostávala do šancí, ale gólman Kohn byl výborný. Se střelou Hanzla si tak tak poradil. Vsetín Nováka rozhodně nešetřil, a tak domácí maskovaný muž musel být neustále ve střehu. Za zmínku stojí střela Šiafutdinova, která jen těsně minula branku. I přes mnoho šancí se gólová situace nenarodila. Skóre 0:0 platilo i po druhé třetině.

Ve třetí třetině měla obě mužstva šance na rozhodnutí. Střelcům jakoby chyběl potřebný klid v zakončení. Více času v útoku pobývali hosté, žlutomodří ale vystavěli obranný val, kterému šéfoval bezchybný Novák. Kohn v brance Vsetína si také na nedostatek práce nemohl stěžovat. Branka nepadla, a tak šly oba týmy do prodloužení.

V úvodu prodloužení hráli hosté přesilovou hru a snažili se skórovat. To se nepodařilo. V čase 63:35 byl vyloučen hráč Vsetína Tobola. Lvíčata hrála přesilovou hru, střílela ze všech pozic. Brankář Kohn byl pod neustálou střelbou. V poslední sekundě prodloužení se do brejku dostal Vsetín, útočník ale nezakončil. Rozhodnout musely nájezdy.

V nájezdové loterii se prosadil jako jediný Kuchynka. Za domácí neuspěl Dostálek a Hanzl. Novák vychytal Kajabu, Šiafutdinova a Daňka. David Novák se stal hrdinou zápasu, neinkasoval ani jeden gól z nájezdu. Ústí vyhrálo velmi vyrovnaný zápas 1:0 po samostatných nájezdech.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsem rád, že jsme neinkasovali branku. Čekal jsem vyrovnané utkání, což se potvrdilo. Myslím, že jsme mohli získat tři body, ale za dva jsme moc rádi. Gólman Novák chytal výborně.

Luboš Jenáček st (Vsetín): Byl jsem se podívat na utkání Ústí na Slavii, takže jsem věděl, jak bude asi hrát. Mnoho zápasů v sezóně prohrálo jen o gól. Slovan má kvalitní tým. V tomto utkání rozhodlo štěstí, které měl soupeř a my ne.