Kladno – V sestavě tvořené i několika staršími dorostenci cestovala ústecká juniorka na Kladno, kde se střetla s týmem PZ. Severočeši v zápase dvakrát vedli o gól, ale soupeř vždy vyrovnal. Dvakrát dokázali dorovnat ztrátu, ale ani to nestačilo na výhru. Lvíčata prohrála 4:6.
pá 29. 3. 2013
PZ Kladno
6:4 0:0, 2:2, 4:2

Branky a nahrávky: 33. Vodička (Butor), 40. Kadlec (Raclavský, Veselý), 42. Hovsepjan, 47. Hovsepjan (Veselý, Kadlec), 54. Homer (Vopravil, Krumpholc), 60. Vodička (Kadlec) – 31. Hanzl (Smetana, Kuchynka), 40. Matai (Dostálek, Faigl), 43. Smetana (Matai), 50. Faigl (Matai, Dostálek). Rozhodčí: Pražák, Svoboda – Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 3:2, navíc Bulva (UNL) TS. Bez Využití. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4.

PZ Kladno: Kameš – Větrovec, Dolgoš, Vopravil, Jirák, Kadlec, Čejka, Vodička, Krpelan, Butor, Novák, Homer, Hovsepjan, Tlustý, Raclavský, Krumpholc, Voráček, Veselý

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák D. – Zdvořáček, Smetana, Šimanovský, Fojt, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Ságer, Bačák, Dostálek, Matai, Holeček, Vegner, Kment, Faigl, Navarra, Jindřich, Bulva, Neumann, Janák

Začátek zápasu se odehrál ve vlažném tempu. Ani jeden tým se nehrnul do nějakých gólových šancí. Lvíčata měla k dispozici dvě dvouminutové přesilovky, které od sebe dělila jediná sekunda. Během naskytnuté výhody neskórovala, dokonce ani nevystřelila na branku, kterou střežil Kameš. Ve vlastním oslabení ujel Severočechům Jan Novák a řítil se na Davida Nováka. Ústecký gólman byl úspěšnější. Do další velké šance se dostal Veselý, ale brankář Novák byl výborný. Za stavu 0:0 skončila první třetina.

V úvodu třetiny se dostali snad ke čtyřem dobrým střelám hokejisté Slovanu, ale gólman Kameš chytal výborně. Kladenský maskovaný muž vychytal i Janáka. Když to nešlo střelou, zvolili hosté kombinaci. Ve 31. minutě Kuchynka přihrál na hůl Smetany, ten ihned svým pasem našel Hanzla, který jen nastavenou holí poslal puk do branky. Radost Lvíčat netrvala dlouho. V čase 32:17 se důrazně okolo brankoviště pohyboval Vodička, doklepl Butorovu střelu a vyrovnal na 1:1. Ústí hrálo aktivněji, z čehož vyplynula druhá branka. Matai s obrovským štěstím procpal kotouč za brankovou čáru. To by ovšem nebyla Lvíčata, aby nevymyslela drama. Třicet jedna vteřin po jejich brance, v čase, kdy do konce třetiny zbývaly tři sekundy, se prosadil Kadlec. 2:2 po dvou třetinách.

V čase 41:03 bylo proti Ústí nařízeno trestné střílení, které proměnil Hovsepjan a Kladno poprvé vedlo. Slovan odpověděl také do půlminuty. Matai našel zcela volného Smetanu, který pohodlně skóroval. Ve 47. minutě se střelou pod horní tyč prosadil znovu Hovsepjan. Domácí vedli 4:3. Severočeši ale bojovali jako šelmy, tři minuty po gólu Kladna Faiglova střela propadla až do branky. Hovsepjan mohl slavit hattrick, ale po Novákově nepovedené rozehrávce puk na místo určení neposlal. V další obrovské šanci domácích trefil Vodička tyčku. Z další šance se už prosadil Homer, který se snažil najít svého spoluhráče v lepší pozici, ale puk se odrazil o brusli hostujícího obránce přímo mezi betony Nováka. Lvíčata se snažila vyrovnat, ale místo toho inkasovala. Vodička ujel Severočechům a blafákem prostřelil Nováka. Ústecký sen o setrvání v nejvyšší soutěži se rozplývá. Slovan prohrál 4:6.