Ú s t í n/L. - Junioři sehráli poslední zápas sezóny 2012/2013. Na sever Čech přijel Hradec Králové. Hosté celý zápas diktovali tempo hry a zcela po zásluze vyhráli 6:1. Lvíčata se s nejvyšší soutěží loučí. Jejich místo mezi elitou pro nadcházející sezónu zaujme Vsetín.
ne 31. 3. 2013
Královští lvi Hradec Králové
1:6 1:1, 0:3, 0:2

Branky a nahrávky: 4. Kuchynka (Faigl, Hanzl) – 10. Nedvídek (Půlpán T.), 23. Kastner (Nedvídek, Půlpán T.), 28. Pravda, 36. Šťastný (Červený, Rejl), 42. Čáp (Šťastný), 51. Šťastný. Rozhodčí: Pešina, Kalivoda - Bejček, Ondráček. Vyloučení: 6:8 Navíc Kuchynka (UNL) 5 + KO ZHK, Holeček (UNL) TS. Využití: 0:2. Diváci: 483. Střely na branku: 32:44. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák – Zdvořáček, Šimanovský, Fojt, Kment, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Navarra, Ságer, Bačák, Trončinský, Holeček, Vegner, Strnad, Faigl, Musil, Jindřich, Bulva, Neumann, Janák

Královští lvi Hradec Králové: Veselý – Matějček, Pravda, Nedvídek, Půlpán T., Voženílek, Kováč, Suk, Rejl, Půlpán A., Procházka, Červený, Valášek, Čáp, Šťastný, Štědrý, Kastner, Brida

První třetina se více povedla Hradci, který měl de facto celých dvacet minut více ze hry. V 10. minutě se narodila první gólová situace. Nedvídek si vybruslil před branku Nováka a pohodlně skóroval. O čtyři minuty později odpověděli domácí. Kuchynka využil přihrávky Faigla a puk poslal mimo dosah brankáře Veselého. V čase 14:17 se nechal autor domácí branky vyloučit za úder do oblasti hlavy a krku. Utkání pro něj skončilo. Po první periodě oba týmy odcházely do kabiny za stavu 1:1.

I ve druhé třetině byli aktivnější hosté. Ve 23. minutě stačilo Hradci pět sekund přesilové hry k tomu, aby skóroval. Kastner napálil puk vší silou a ten skončil za zády Nováka. V čase 27:25 v jasné pozici fauloval Holeček Pravdu, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Pravda v souboji nervů vyhrál nad Novákem. Počkal si na první pohyb brankáře a poslal puk vedle lapačky. Hradec vedl 3:1. Lvíčata nestíhala bruslit, a tak faulovala. Oslabení ubránila, přesto později inkasovala. Červený poslal výbornou přihrávku do jízdy Pravdovi, který překonal domácího brankáře. Po dvou třetinách prohrávalo Ústí 1:4.

Poslední třetina se v klidu dohrávala. Ve 42. minutě se prosadil Čáp. Hradec Králové hrál velmi dobře, Lvíčata se do žádných šancí nedostávala. Hosté byli aktivní, z čehož vyplynula šestá branka. Šťastný parádní individuální akcí projel ústeckou obranou a vyzrál na brankáře Nováka. Severočeši prohráli 1:6 a sezóna pro ně končí sestupem do národní ligy juniorů.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes se ukázaly opět nedostatky z celé sezóny. Hráči berou obrannou činnost jako něco podřadného...