Ú s t í n/L. - Také ke druhému přátelskému klání cestovali hokejisté Slovanu na led soupeře. Tentokrát do nedalekých Litoměřic. Diváci se ještě ani pořádně nerozkoukali, když v první minutě překonal Přikryla ústecký Přeučil. Radost žlutomodrých ukončil pět minut před první sirénou Doležal, který z početní výhody vyrovnal stav skóre. Ve druhé části se měnil stav pouze kosmeticky, když se v přesilové hře prosadil litoměřický Čurda. Závěrečná perioda vyšla opět lépe Kališníkům. Sedm minut před koncem zápasu se trefil Škop a zajistil svému celku vedení 3:1. Ústečtí Lvi si tak na konto připisují další prohru.
čt 1. 8. 2013, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
3:1 1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Z. Doležal (Novák), 30. Opava (Čurda), 53. Škop (Kolář) –
1. Přeučil (Budínský, Holomek). Rozhodčí: Vrzáček – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 630. Střely na branku: 33:13. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (30. Lavinger) – Míka, Drábek, Husák, Opava, Jakub Kolář, Müller, Smetana, Skřivánek – Brandejský, Brém, Brzobohatý - M. Čermák, Čurda, Z. Doležal - Jaroslav Hašek, Chabada, Merta - Martin Novák, Racek, Rubeš - Škop

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý (30. Petrásek) – Grin, Sklenička, Vobořil, Holomek, Vl. Brož, Pour, T. Procházka, K. Černý – Kloz, Havlíček, Rod - Budínský, Alinč, P. Přeučil - Vávra, Dostálek, Pořický - Kuchynka, V. Meidl, Daniel Boháč

První Severočeské derby začalo v Kalich Areně v rychlém tempu. Lvi se domácím utrhli hned ze své první šance, kterou si vypracoval Petr Přeučil. Jeho rychlé proskočení domácí obranou a pohotové zakončení mezi Přikrylovy betony skončilo gólem. Litoměřice se z rychlé branky rychlé oklepaly a začaly soupeři hrozit pohotovými výpady. Ústecká obrana však odolávala ze všech sil a Slovan držel nadále hubený náskok. Vyrovnání přišlo v 15. minutě. Slovanu se nevydařila rozehrávka a po následném přečíslení 2 na 1 využil Novákovu přihrávku přesnou střelou mezi betony Zdeněk Doležal.

Vedení na litoměřickou stranu mohl strhnout deset vteřin před koncem Smetana, který se dostal sám před hostující branku, ale jeho střelu Dlouhý za svá záda nepustil. Domácí se po přestávce vrhli na soupeře s ještě větší vervou. V jedné z šancí Čurda vyjel od levého mantinelu a z kruhu pro vhazování vypálil. Trefil však jen střed branky a připraveného brankáře Lvů. V polovině utkání mohli domácí fanoušci opět slavit. Z přesilové hry se prosadil litoměřický obránce Daniel Opava, který svižnou střelou trefil pravý horní růžek ústecké brány. Na obou stranách poté došlo k vystřídání brankářů a ústecký gólman Petrásek se ihned předvedl skvělým zákrokem proti střele Nováka.

Na druhé straně Kloz nebezpečně tečoval před brankou nahození od modré čáry do protipohybu brankáře Lavingera. Ten se jen marně natahoval, ale s úlevou mohl sledovat kotouč skákající kolem pravé tyče. Velké problémy ústecké obraně dělali mladící Merta se Škopem. Ke konci druhé třetiny se tato litoměřická dvojka dostala do přečísleni 2na1, ale Merta nedokázal zblízka prostřelit Petráska. V další šanci Chabada projel po levém křídle, dostal se až k brance a nezištnou přihrávkou vybídl ke skórování do prázdné branky Rubeše, tomu ale zablokoval vracející ústecký obránce hůl.

Efektivní zákrok lapačkou předvedl Petrásek v 50. minutě utkání. Hašek nahazoval před branku na zcela volného Nováka. Ten pouze nastavil hůl a usměrnil puk směrem do pravého růžku, tam se však zjevila rukavice ústeckého brankáře. Poté se štěstěna ke hráčům Slovanu otočila zády, když Kolářovu střelu od modré tečoval za Petráska Luděk Škop. Stadion nakonec ve svém prvním přípravném utkání porazil Slovan rozdílem dvou branek 3:1.

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): "V prvé řadě jsem rád za vítězství. Klukům jsem to po té dřině, kterou měli, přál. Výhra je takové krásné uvolnění, i když jsme měli špatné vstupy do první a druhé třetiny. Obdrželi jsme branku už v první minutě zápasu a to nás trochu přibrzdilo. Překvapilo mě, že Ústí nad Labem hrálo hodně dozadu. V průběhu první třetiny jsme s tím měli trochu problémy, poté se to ale rozjelo a dokázali jsme vyrovnat. Měli jsme více šancí, mohli jsme vstřelit ještě více než tři branky. Ve třetí části jsme měli utkání už pod kontrolou. Překvapivě přišlo i hodně lidí, takže i jim patří poděkování za to, že si našli cestu na stadion."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Den po utkání v Plzni jsme odjeli k derby do Litoměřic a tentokrát musím uznat, že domácí byli po celé utkání lepším mužstvem. Výhře šli mnohem více naproti než naši hráči. Hráči Stadionu byli důraznější v osobních soubojích, měli lepší pohyb, z čehož pramenilo více jejich šancí. V žádném případě se nechceme vymlouvat na nějakou únavu, i když v tomto období se trénuje opravdu hodně."