Ú s t í n/L. - První domácí zápas v sezóně 2013/2014 sehrálo Ústí proti Kladnu. Hosté o svém triumfu rozhodli v oslabení, protože hned dvakrát se v početní nevýhodě prosadil Petr Tenkrát. Za Lvy skórovali Rod a Přeučil. Oba žlutomodří střelci se prosadili v přesilovce. Ani to však nestačilo, a tak Slovan padl 2:4.
po 5. 8. 2013, Zlatopramen Arena
Rytíři Kladno
2:4 0:2, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 29. Rod (Sklenička, Roubík), 37. Přeučil (Holomek, Budínský) –
8. Tenkrát, 10. Pečura (Dalecký, Buc), 28. Tenkrát (Patera), 58. Buc (Guttwald, Dalecký). Rozhodčí: M. Novák, Knapík – Ptáček, Hynčica. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 483. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (32. Petrásek) – Grin, Sklenička, Vobořil, Holomek, Vl. Brož, K. Černý - Kloz, Roubík, Rod - Budínský, M. Hanzl, P. Přeučil - Vávra, V. Meidl, Daniel Boháč - Kuchynka, Dostálek, Pořický

Rytíři Kladno: Cikánek – Černošek, L. Procházka, Jakovlevs, David Růžička, Guttwald, Doudera, Kužel - Tenkrát, Patera, M. Hořava - Pance, Kuchler, Rudovský - Buc, Pečura, Dalecký - Strnad

V úvodu utkání bylo k vidění jen několik málo šancí a hrál se vyrovnaný hokej. V osmé minutě přišlo vyloučení jednoho z hostí a Lvům se naskytlo nemálo příležitostí ujmout se vedení. Jenže po chybě žlutomodrých se dostal do úniku PETR TENKRÁT, který už se zakončením neměl problém. Netrvalo dlouho a Rytíři odskočili do dvoubrankového vedení. Poté, co Kladenští obsadili obrannou třetinu domácích, neobešla se tato situaci bez nedovoleného zákroku. Signalizovaného trestu následně využil SERGEJS PEČURA, jehož střela skončila za zády Orcta. Největší příležitost prvního dějství se naskytla Meidlovi, který mohl zamést puk do prázdné brány. Jeho pokus ale stihl zblokovat Tenkrát.

Rytíři museli během druhé periody ustát oslabení ve třech, což se jim také povedlo. V následujících okamžicích se na ledě opakovala situace z první třetiny. Při oslabení hostí vyslal Patera do samostatného úniku PETRA TENKRÁTA, jehož klička byla opět úspěšná. Lvi pak v polovině utkání snížili na 1:3, když se k odraženému kotouči dostal TOMÁŠ ROD a poslal ho do sítě. Ve třicáté druhé minutě došlo ke změně v domácí svatyni, do níž se postavil Petrásek. Tři minuty před koncem druhé části využili žlutomodří přesilovku. Během ní se usadili před Cikánkem a po Holomkově nahrávce zakončoval PETR PŘEUČIL do zcela odkryté klece.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě mohlo být vyrovnáno, když po pravé straně ujel Kloz, vystřelil z kruhu pro vhazování, ale trefil pouze vzdálenější tyč. Při hře to chvílemi vypadalo, jako by se hrálo bez obran. Na obou stranách měli brankáři plné ruce práce. Další a poslední branka padla až necelé tři minuty před koncem při početní výhodě Kladna. Po kombinační akci před Petráskem se z bezprostřední blízkosti prosadil DAVID BUC.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V zápase s dalším mužstvem z extraligy jsme sehráli dobré utkání. Myslím si, že jsme po celý zápas byli lepším mužstvem, ale opět se potvrdilo to staré známé pořekadlo "nedáš - dostaneš". Pokud mužstvo dostane dvě branky při vlastní přesilovce, nezaslouží si vyhrát."