Praha - Generálku před novým soutěžním ročníkem sehráli hokejisté Slavie s Ústeckými Lvy v pražském Edenu od 13:00 hod. Po většinu času vedl v utkání Slovan, který o jednobrankové vedení a výhru přišel dvě minuty a dvacet sekund před koncem zápasu. Odveta mezi Pražany a Severočechy tak znamenala remízu.
pá 6. 9. 2013, Zimní stadion Eden
HC Slavia Praha
3:3 0:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 23. Jelínek, 31. Růžička (Sklenář, Žejdl), 58. Valach (Krenželok, Klhůfek) – 9. Meidl (Budínský, Daniel Boháč), 21. Sklenička (Roubík), 50. Meidl (Daniel Boháč, Holomek). Vyloučení: 3:4, navíc Štich (SLA) a Přeučil (ÚNL) 5 min. + OK [HRU]. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 412. Střely na branku: 40:21 (12:7, 17:6, 11:8). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3. Zakázaná uvolnění: 4:4. Ofsajdy: 4:3. Vyhraná vhazování: 25:34 (4:13, 9:14, 12:7).

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Holub, P. Kolařík, Valach, Wharton, A. Růžička, Chalupa - Bednář, P. Jelínek, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Klhůfek, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (30. J. Dlouhý) - Grin, Sklenička, L. Poživil, Holomek, Vl. Brož, K. Černý, do 40. Vobořil - D. Tůma, Roubík, P. Přeučil - do 40. Budínský, V. Meidl, Daniel Boháč - Vávra, Baránek, Rod - Pořický, od 40. Dostálek

Netradičně už v jednu hodinu odpoledne přišli diváci na zimní stadion v Edenu, kde viděli zajímavou hokejovou podívanou. Úvod utkání patřil Slavii. Její útoky byly mnohem nápaditější než ty soupeře a rezultovaly z toho i slušné šance. Dělovky Whartona se Štichem ale cíl těsně minuly a neujala se ani možnost Jelínka, který nadvakrát zkoušel propasírovat puk za záda gólmana Petráska.

A tak jako první udeřili hosté. V deváté minutě doslova protlačil puk do domácí klece Václav Meidl a svěřenci Vladimíra Růžičky tak museli dotahovat - 0:1. Vyrovnat mohl záhy Micka, jeho táhlá střela ale orazítkovala pouze tyčku. A ke gólu nevedl ani velký závar v závěru první třetiny.

Tribuny se dočkaly až v čase 20:45, ovšem příznivci červenobílých z toho měli radost pouze minimální. Po vyhraném buly v útočném pásmu vypálil od modré Zbyněk Sklenička a kotouč doplachtil až do sítě - 0:2. Odpověď na sebe však nenechala čekat dlouho. Ve vlastním oslabení ujel do brejku Petr Jelínek a tvrdou ránou propálil Petráska.

Toho v polovině utkání vystřídal mezi tyčemi kmenový hráč Slavie Dlouhý a jeho bývalý spoluhráči ho hned přivítali gólem. Přesnou střelou se o to po Sklenářově nahrávce postaral Vladimír Růžička mladší - 2:2. Pak měli na ledě převahu hokejisté Ústí, šance Poživila ale skončila kdesi v rohu kluziště a Rod svůj únik vůbec nezakončil. Na druhé straně zase pokus Whartona zastavilo břevno.

Ve třetí třetině to sice byli slávisté, kdo celkem napevno převzal otěže utkání, do vedení šli však opět hráči Ústí. V 50. minutě našel Boháč ideální nahrávkou z rohu kluziště Meidla a ten neměl problém znovu skórovat - 2:3.

Zápas poté okořenila bitka Davida Šticha s Petrem Přeučilem, dost vzruchu nabídl i samotný závěr duelu. Rychlý kontr Boháče fantasticky zastavil Furch a před Dlouhým v dobré pozici jen promáchl Wharton, přesto se diváci ještě jedné trefy dočkali. Na konečných 3:3 vyrovnal dvě minuty před koncem Juraj Valach, jenž do brány dorazil střelu Lukáše Krenželoka.

Vladimír Růžička st. (HC Slavia Praha): "Měli jsme převážně velký tlak, soupeř dobře bránil, měl rychlé protiútoky. Zápas poznamenalo to, že jsme prohrávali o dvě branky. Je to ale pro nás pouze dobře, protože po středeční výhře nad Lvem Praha jsme byli trochu v euforii. Hráli jsme v přípravě osm utkání, vyzkoušeli jsme si hráče i různé systémy. Start sezóny bude hodně důležitý. Chceme se prezentovat dobrým hokejem, cílem je postoupit do play-off a dostat se poté co nejdále."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do posledního přípravného utkání jsme nastoupili se sedmi obránci a deseti útočníky, neboť takto chceme začít proti Kadani. Od první minuty se hrál rychlý hokej plný osobních soubojů. Slavia byla o trochu lepší, ale jako první jsme udeřili my a Václav Meidl vstřelil úvodní branku utkání. V úvodu druhé třetiny jsme Zbyňkem Skleničkou hned v první minutě navýšili skóre na 2:0 v náš prospěch. Poté jsme měli výhodu přesilové hry, ale hrubou individuální chybou jsme dostali Slavii do hry. Ve třetí části jsme šli opět do vedení, měli jsme stejně jako soupeř další brankové příležitosti, ale bohužel jsme po doražené střele inkasovali na konečných 3:3. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, zejména za příkladnou bojovnost a za zvládnutí taktických úkolů. Vyzdvihl bych oba dva naše brankáře, podali výborný výkon. Znovu jsme si dokázali, že jsme schopni hrát i s takovým mužstvem jako je Slavia. Zveme všechny fanoušky ústeckého hokeje na začátek ligy a věříme, že jim budeme dělat svými výkony radost po celou sezónu."