Ú s t í n/L. - Chomutov na Ústí vlétl, skóroval z první střely utkání. Lvíčata se snažila skórovat. Hrála tak, jak jim dovolil soupeř. Lvíčata ve druhém kole RAKO extraligy staršího dorostu prohrála s Chomutovem 0:3.
so 7. 9. 2013, Zlatopramen Arena
Piráti Chomutov
0:3 0:2, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Strunz (Kašpar, Wágner), 20. Meliško (Dufek), 51. Toman (Macháček). Rozhodčí: Krob – Místecký, Střelka. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 15:28. Průběh utkání: 0:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Melichar, Hucek, Loukota, Zdvořáček, Drha, Kába – Kopta, Macek, Tůma, Rubeš, Amirov, Kašek, Ozom, Koval, Navarra

Piráti Chomutov: Danylec – Dimitrov, Páleník, Groger, Lidák, Hierman, Kozák, Meliško, Hlavíček – Stunz, Kašpar, Wágner, Polák, Doufek, Rohla, Adámek, Macháček, Toman, Taraška

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod utkání se domácím vůbec nepovedl. Hned z první střely se prosadil Martin Strunz. Zvolil střelu nad vyrážečku. Lvíčata inkasovaná branka nezaskočila a snažila se vyrovnat. Jejich snahu v páté minutě podpořil faul Hiermana a následná přesilovka. V početní výhodě se dostal ke střele od modré čáry Drha, který mířil mimo branku. První třetina přinesla poměrně hodně vyloučení, celkem pět. Využít se podařilo až to poslední. Při Huckově pobytu na trestné lavici se k puku na modré dostal Jakub Meliško. Střela mu úplně nesedla, ale i tak se kotouč dostal za záda brankáře Kosiny. Po první třetině platil stav 0:2.

Ve druhé třetině si hostující celek vedení pohodlně držel. Lvíčata se snažila hrát co nejlépe, ale narážela na dobře organizovanou defenzivní linii soupeře. Pirátská obrana nepouštěla domácí mužstvo ke střelám z bezprostřední blízkosti. Brankář Kosina za pomoci spoluhráčů, kteří obětavě padali do střel, neinkasoval. V polovině zápasu se ke střele dostal Kašek, jeho pokus však Danylec ukryl v rukavici. V této části hry branka nepadla, a tak stále bylo skóre 0:2.

Do posledního dějství vstoupili domácí s tím, že se pokusí vyrovnat. Od samého úvodu jejich snahu kazila hostující obrana. Svěřenci kouče Miroslava Macha hráli tak, jak jim soupeř dovolil. Největší šanci prvních minut měl hostující Polák, jeho střela minula pravou tyč branky Kosiny. Za domácí se k pěkné střele dostal Macek, ani on na muže v brance nevyzrál. Poslední branku utkání vstřelil Josef Toman, který využil přihrávku Macháčka a střelou do horní poloviny branky zvýšil stav na 0:3. Žlutomodří bojovali dál, Navarra ukázkově od puku odstavil soupeře ve středním pásmu. Po šedesáti minutách Ústí prohrálo s Chomutovem 0:3.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): Prohráli jsme 0:3, ale náš výkon nebyl špatný. Kluci bojovali, za to jim patří dík.

Maritn Pašek (Piráti Chomutov): Vyhráli jsme, což je pozitivní. Předvedená hra nás příliš nenadchla. Budeme si muset s týmem sednout a určité věci si vyříkat. Na Ústí jsme chtěli vlétnout, to se podařilo. Domnívám se, že tak rychlá branka nám spíš uškodila, protože jsme si pak mysleli, že to půjde samo. A ono to samo nešlo...