Ústí nad Labem – v rámci pátého kola RAKO extraligy staršího dorostu přicestoval do Ústí nad Labem celek z Karlových Varů. Energie vstoupila do zápasu jako favorit, tuto pozici potvrdila. Lvíčata na branku svého soupeře vystřelila třináctkrát, gólman Frček neinkasoval, a tak žlutomodří prohráli 0:4.
so 14. 9. 2013
HC Energie Karlovy Vary
0:4 0:0, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 25. Janata (Vodička), 28. Adam (Čejka, Janata), 50. Osmík, 59. Rubeš T. (Janata). Rozhodčí: Pavlovič - Štechmüller, Kučera. Vyloučení: 6:4, navíc Kosina (UNL) 10 min. [NESP.] Využití: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 13:31. Průběh utkání: 0:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Hucek, Kvaček, Melichar, Kašek, Koval, Zeman, Drha, Techl, Rubeš F., Tůma, Zdvoříček, Navarra, Amirov, Ozom

HC Energie Karlovy Vary: Frček – Vodička, Bahounek, Beer, Adam, Rulík, Binias, Osmík, Hauzr, Šála, Janata, Trap, Svoboda, Čejka, Krliš, Rubeš T., Pastyřík

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu přinesl vyrovnaný hokej, obě mužstva si připravovala slibné šance, brankáři zůstali nepřekonaní. Za domácí se ke střele dostal útočník Kašek, jeho pokus mířil nad branku Varů. Před Kosinou dostal dostatek prostoru hostující Osmík, na brankáře Slovanu si ale nepřišel. První třetina příliš hezkých hokejových momentů nenabídla. Týmy šly za bezbrankového stavu do kabin.

Karlovy Vary hrály po přestávce lépe, což se odrazilo nejen v osobních soubojích, ale také ve skóre. V čase 24:09 našel Vodička v mezikruží volného Jiřího Janatu, který střelou z první prostřelil Kosinu. Ústecký gólman si na puk možná ještě sáhl, ale zastavit ho nedokázal. Domácí se po inkasované brance snažili rychle vyrovnat. Navarrovi v dobré pozici přeskočil puk hokejku. Asistent u první branky, Vodička, se nechal vyloučit a domácí tak hráli přesilovou hru. Výsledkem dvouminutové početní výhody byla z domácí strany střela Tůmy. Frček jeho pokus vykryl. V oslabení ujel domácí obraně Janata, který nastřelil tyč branky Kosiny. V polovině zápasu byla k vidění série vyloučení. Sudí rozdali čtyři menší tresty a navíc gólman Kosina vyfasoval „desítku“ za nesportovní chování. Vary výhodu přesilovky nevyužily. V čase 35:51 si šel na trestnou lavici sednout Hucek. Čtrnáct vteřin potřebovali hosté na proměnění. Luboš Adam vystřelil od modré čáry a kotouč doplachtil až do branky. Za stavu 0:2 skončila druhá třetina.

Poslední třetina byla ve znamení dobře hrající karlovarské obrany, která dovolila Ústí pouze šest střel. Většinu od modré čáry. V 50. minutě udělala domácí obranu velkou chybu, kterou dokázali hosté využít. Martin Osmík v brejkové situaci počkal na to, co udělá Kosina. Ústecký brankář měl mezírku mezi betony, do které se forvard dokázal trefit. Poslední brance utkání předcházela parádní akce. Janata zkušeně přihrál z druhé vlny najíždějícímu Tomáši Rubešovi, který bez problémů překonal Kosinu. Lvíčata prohrála 0:4.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí nad Labem): Hráli jsme takticky lépe než minule. Hráči plnili to, na čem jsme se domluvili. Obětavě jsme hráli ve středním pásmu, v obranném pásmu disciplinovaně. Škoda, že jsme udělali individuální chyby, po kterých padly góly. Za plnění pokynů musím kluky pochválit.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Jsem rád, že jsme získali tři body. Těžko jsme se dostávali do útočného pásma, domácí zvolili defenzivní, místy až až destruktivní, taktiku. Podle obrazu hry měl být gólový rozdíl větší.