Ú s t í n/L. - V rámci šestého kola RAKO extraligy staršího dorostu přicestoval do Ústí nad Labem celek Kladna. Lvíčata nastoupila do zápasu pouze s patnácti hráči. To se projevilo na hře. Domácí byli horším týmem a prohráli 0:8.
pá 20. 9. 2013
Rytíři Kladno
0:8 0:1, 0:4, 0:3

Branky a nahrávky: 5. Pliml (Doudera), 21. Keszi (Pliml, Kružík), 28. Hajný (Schildhabel, Borkovec), 29. Pliml (Kružík), 37. Matula (Keszi, Kružík), 54. Kružík, 56. Čermák, 59. Čermák (Hajný, Schildhabel) . Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:4, navíc Havelka (KLA) SN. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 35. Střely na branku: 25:55. Průběh utkání: 0:8.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík – Hucek, Kvaček, Melichar – Zdvořáček, Navarra, Kopta, Techl, Amirov, Tůma, Rubeš, Drha, Kašek, Ozom, Zeman

Rytíři Kladno: Vladař – Matula, Míka, Doudera, Chládek, Havelka, Balcar, Libecajt –Keszi, Pliml, Kružík, Schildhabel, Borkovec, Hajný, Bláha, Čemák, Kadlec

Domácí do zápasu nastoupili pouze s třemi obránci. První velkou šanci měl hostující Kružík, branku Zvědělíka však netrefil. Lvíčata hrála přesilovou hru, na trestné lavici seděl ex ústecký Balcar. František Plimlse dostal do brejku a rychlou střelou prostřelil gólmana domácích. Ústecký tým tuto situaci podcenil. Na rozdíl dvou branek mohl navýšit Borkovec, jeho pokus branku minul. Ke konci první třetiny bylo k vidění několik šancí, ale na skóre se to nepodepsalo. Po první třetině platil stav 0:1

Sedmnáct vteřin stačilo Kladnu, aby se prosadilo znovu. Kotouč putoval po ose Kružík – Pliml až k volnému Vincentu Keszimu, který tváří v tvář proti Zvědělíkovi uspěl. Na druhé straně se ke střele dostal Kašek, Navarra a po nich i Drha. Brankář Vladař svůj tým podržel. V čase 27:18 padla další branka. Všechno začal Doudera, který zachytil pokus o vyhození domácí obrany. Jakub Hajný se nejlépe zorientoval před brankou Zvědělíka a pohotovou střelou z úhlu navýšil vedení svého celku. Krátce před polovinou zápasu sehrálo Kladno pěknou kombinaci. Kružík našel křížnou přihrávkou Františka Plimla, který mohl zakončovat do prázdné branky. Hosté vyšachovali domácí. Lvíčata následně hrála přesilovou hru pět na tři. Za zmínku stojí střely Navarry a Melichara, ale ke gólu to nevedlo. Domácí nabídnutou výhodu nevyužili, a tak skórovalo Kladno. V přesilovce na modré napřáhl František Matula a nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě, i gólmana Zvědělíka. V závěru se ke střele dostal Amirov, ale na Vladaře si nepřišel. Po dvou třetinách platil stav 0:5.

Rytíři vstoupili do poslední třetiny aktivně, Ústí se ke střelám moc nedostávalo. V čase 43:13 bylo za faul Havelky na Ozoma nařízeno trestné střílení. Ozom dlouho přemýšlel, co udělá. Výsledkem bylo zakončení z velké blízkosti. Neuspěl. Kladno hrálo lépe než Ústí, hra se převážně odehrávala před brankou Zvědělíka. Střelou z mezikruží se prosadil Daniel Kružík. V 56. minutě domácí obraně unikl Jakub Čermák. Počkal si na pohyb Zvědělíka a poslal puk mimo jeho dosah. Poslední branku vstřelil znovu Jakub Čermák, který tak uzavřel povedené vystoupení jeho týmu. Lvíčata v neúplné sestavě prohrála 0:8.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): Máme nemocné obránce, dnes jsme měli k dispozici jen tři. Osm inkasovaných branek se mi zdá jako zbytečně moc.

Jindřich Lidický (HC Kladno): Utkání hodnotím dobře, získali jsme tři body. Hokejisté ukázali, že góly dávat umí. Jsem spokojený.