V rámci sedmého kola RAKO extraligy staršího dorostu cestovala Lvíčata na Spartu. Pražané od úvodu zápasu hráli lépe a hosty do šancí příliš nepouštěli. Modrožlutí branku nevstřelili a prohráli 0:3. Trestné střílení v průběhu hry neproměnil Ondřej Kopta (na snímku).
so 21. 9. 2013
HC Sparta Praha
3:0 1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Hozák (Lojka, Györi), 33. Zářecký (Jandus T., Bureš), 47. Lojka (Gÿori, Kalina). Rozhodčí: Vojtěchovský - Marek, Rybáček. Vyloučení:6:4, navíc T. Jandus (SPA) 10 min OT. Využití: 2:0. Diváci: 35. Střely na branku: 35:17. Průběh utkání: 3:0.

HC Sparta Praha: Nahodil – Kalina, Duben, Pacovský, Knobloch, Kazda, Kolář, Bureš, Jandus M., Jandus T., Svoboda, Zářecký, Lojka, Havel, Seniov, Györi, Hrala, Polesný, Hozák, Procházka

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Hucek, Kvaček, Melichar, Kašek, Ozom, Drha, Techl, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Amirov

Ústecká Lvíčata měla před sobotním utkáním na svém kontě pouhé tři body při skóre 4:27. A nutno podotknout, že ani v holešovické Incheba aréně příliš nekousala. Neuplynulo ještě ani osm minut utkání a síť za gólmanem Kosinou se poprvé rozvlnila. Jiří Hozák si našel na brankovišti výbornou přihrávku z rohu kluziště a stačilo mu jen nastavit hokejku a Pražané šli do vedení. I po zbytek úvodní třetiny si musel gólman hostů připadat jako na střelnici, to když na něj z různých pozic zkoušel vyzrát Kolář a krátce na to po důrazné individuální akci Zářecký. Největší šanci Ústí v první třetině měl Tůma, ale jeho pokus z mezikruží mířil mimo. Sparta mohla jít do kabin za dvoubrankového vedení, ale tři minuty před přestávkou Hozák v samostatném úniku mezeru pod rukou Kosiny nenašel.

Jenže to horší pro Jiřího Hozáka a pro celou Spartu přišlo až z kraje druhé části. Po souboji v útočném pásmu inkasoval domácí útočník úder, jehož následkem bylo blíže nespecifikované zranění prstu u ruky a sparťanská čtyřiadvacítka musela z duelu odstoupit. V tomto případě rozhodčí netrestal, jinak tomu už ale bylo o tři minuty později, kdy po faulu Dubna na Koptu nařídil trestné střílení pro Lvy. Kopta sice dobře zamíchal pukem, jeho střela ale skončila jen na břevně Nahodilovy branky. A tak se slova opět ujala Sparta. Ve 33. minutě se v přesilovce na brankovišti nejlépe zorientoval Jaroslav Zářecký a vyražený pokus od modré čáry doklepl do branky.

Necelých sedm minut třetí třetiny se prakticky stále hrálo v jiném než rovnovážném počtu hráčů a z této situace opět profitovala Sparta. Ta se díky dobře sehrané kombinaci v přesilovce 5 na 3 ujala tříbrankového vedení zásluhou Lukáše Lojky, který nadvakrát Kosinu propálil. Teprve poté domácí, kteří jinak utkání odehráli ve vysokém tempu, trochu polevili, ale hosté si již nedokázali vypracovat nic víc, než několik střel ze střední vzdálenosti. Ústí tak znovu prohrálo a na svém kontě má stále jen tři body.

David Kočí (Sparta): Dneska kluci makali a bylo vidět, že i díky tomu, že máme širší kádr, jsme měli víc sil. Chtěli jsme hrát aktivní hokej a neustále vytvářet tlak, to nám dnes vyhrálo zápas. Co se týče prstu Jirky Hozáka, uvidíme co nám řekne doktor. Snad to není zlomené.