Karlovy Vary - Lvíčat v devatenáctém kole RAKO Extraligy staršího dorostu nevstřelila ani branku. Na ledě KV Areny dominovali domácí, který zcela po zásluze vyhráli 9:0. Slovan vystřelil jednadvacet krát, soupeř vyslal na Zvědělíka sedmapadesát ran.
pá 25. 10. 2013
HC Energie Karlovy Vary
9:0 3:0, 2:0, 4:0

Branky a nahrávky: 3. Bahounek, 14. Soudský (Adam), 15. Krliš (Rubeš, Janata), 29. Osmík (Bahounek, Janata), 40. Janata (Dimitrov, Adam), 43. Krliš (Osmík), 45. Rubeš (Trapl), 46. Krliš, 59. Osmík (Krliš, Janota). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Maloušek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 57:21. Průběh utkání: .

HC Energie Karlovy Vary: Harakal – Bahounek, Binias, Adam, Soudský, Rulík, Beer – Rubeš, Janata, Krliš, Čejka, Osmík, Trapl, Čupa, Dimitrov, Nguyen, Hubáček

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík – Hucek, Loukota, Melichar, Michajličenko – Zdvořáček, Navarra, Kopta, Tůma, Amirov, Kašek, Rubeš, Koval, Drha, Ozom, Techl

Kdo je favorit, se ukázalo hned z úvodu zápasu, když ve třetí minutě po krásné akci David Bahounek otevřel skóre utkání. Od prvních minut byli také hosté častěji vylučovaným týmem a to se jim zle vymstilo, když první přesilovku zápasu využil Robin Soudský, a ihned po něm skóroval také Václav Krliš. To už bylo na hosty moc a vypadalo, že po zbytek utkání budou spíše bránit.

Druhá perioda začala podobně jako první, energetici měli velkou převahu, a brzy se také prosadili. V oslabení se bekhendem trefil Martin Osmík, a tím začala exhibice domácích! Energetici se stále tlačili do zakončení, a ke konci třetiny si mohli udělat pátý zářez na pažbě. Po rychlém brejku se prosadil Jiří Janata, a do kabin se tak šlo za rozhodnutého stavu.

Třetí třetina přinesla další gólové hody. Během 3 minut a 17 vteřin přidali domácí další tři góly. Po chybě hostů se ke kotouči dostal Osmík, který nesobecky přihrál Václavu Krlišovi, a ten vsítil šestou branku zápasu! Obrana hostů nevěděla kam dřív skočit, a než se rozkoukala, Tomáš Rubeš přidal sedmou branku. Hvězdou třetí třetiny a zápasu se po pár vteřinách stal Václav Krliš, který přidal další branku a dokonal tím hattrick.

Domácí se stále tlačili kupředu, v cestě jim však stál Robin Zvědělík, který ačkoliv osmkrát inkasoval, stále předváděl parádní zákroky. Karlovarští hráli ke konci zápasu ještě přesilovou hru, kterou zásluhou Martina Osmíka také využili, a počet gólů se tak zastavil na čísle 9.