Ú s t í n/L. - V rámci dvacátého osmého kola RAKO extraligy staršího dorostu do Ústí přivítala Sparta. Slovan v zápase prohrával 3:5, ale nevzdal se. Čtrnáct sekund před koncem zápasu se prosadil Kopta a poslal utkání do prodloužení. To nerozhodlo, jely se nájezdy. V nich se famózně trefil Matyáš Kašek, který rozhodl o výhře Lvíčat.
so 7. 12. 2013
HC Sparta Praha
6:5sn 2:2, 1:1, 2:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 13. Kopta, 20. Macek (Tůma, Kopta), 22. Kašek (Koval, Amirov), 47. Kopta (Tůma, Macek), 60. Kopta (Hucek, Macek), rozhodující nájezd Kašek – 5. Polesný (Svoboda, Kalina), 17. Zářecký (Jadnus), 24. Lojka (Kedeřávek, Hozák), 41. Lojka (Kolář) 44. Svoboda (Seniov, Lojka). Rozhodčí: Vágner - Ptáček, Ševic. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 67. Střely na branku: 51:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:5, 6:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina, od 44. Zvědělík – Amirov, Drha, Hucek, Kašek, Kopta, Koval, Loukota, Macek, Michajličenko, Ozom, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Benda.

HC Sparta Praha: Brízgala – Jandus M., Jandus T., Kalina, Procházka, Seniov, Svoboda, Zářecký, Hrala, Duben,Bureš, Hozák, Kadeřávek, Kozda, Knobloch, Kolář, Lojka, Polesný, Zídek.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Zápas začal v rychlém tempu. První branka padla v páté minutě. Jan Polesný zakončil přečíslení dva na jednoho rychlou střelou, kterou gólman Kosina nedokázal chytit. O osm minut později Lvíčata vyrovnala. Kopta se dostal s kotoučem do útočného pásma, zvolil nenápadnou střelu, která se vyhnula všem nástrahám a skončila v brance. V 17. minutě usedl na trestnou lavici Amirov a hosté nabídnutou výhodu využili. Jaroslav Zářecký pohotovou střelou poslal hosty znovu do vedení. V poslední minutě hry dostali možnost přesilovky i domácí. Kopta našel Tůmu, který poslal puk před prázdnou branku Marku Mackovi, který se trefil bez problémů. Pohledná akce domácího celku. Za stavu 2:2 skončila první třetina.

Vstup do druhé třetiny mělo Ústí výborný. Kopta trefil nejprve tyč. Poté se už domácí prosadili. Matyáš Kašek se dostal do předbrankového prostoru, odkud se prosadil. Uplynuly dvě minuty a Sparta vyrovnala. Lukáš Lojka v přesilové hře vyrovnal na 3:3. Čtyři minuty před koncem třetiny se do brejku dva na jednoho dostal Drha a Rubeš. Akci zakončili střelou do brankáře Sparty. Na druhé straně byla k vidění stejná situace s tím, že Lojka branku netrefil. Ve 38. minutě ujel Amirov, který trefil jen tyč. Za stavu 3:3 šly oba týmy do šaten.

Po půlminutě hry ve třetí třetině se prosadili hosté, jmenovitě Lukáš Lojek. Hra Lvíčat se pomalu zbortila. O tři minuty později se prosadil Martin Svoboda a Pražané vedli 4:2. Tento gól a výměna brankáře Ústí nabudily. Začalo se tlačit do předbrankovného prostoru. Po Tůmově přihrávce skóroval Ondřej Kopta. V polovině třetiny byl proti Spartě nařízen nájezd. Tůma zkoušel blafák, ale na brankáře si nepřišel. Čas pro domácí rychle utíkal rychle, pro hosty pomalu. 14 sekund před koncem se prosadil za velkého jásotu domácí Ondřej Kopta, který dokonal hattrick. Za stavu 5:5 skončila základní hrací doba.

Prodloužení žádnou zajímavou situaci nepřineslo, a tak zápas dospěl do nájezdů. V první sérii nedal Macek ani Hozák. Druzí dva střelci proměnili – Tůma rychlou střelou překonal brankáře a Zářecký mířil mezi betony. Třetí série o vítězi nerozhodla. Kopta ani Lojka neskórovali. Před čtvrtou sérií se otáčelo pořadí, jako první jeli hosté. Kadeřávek nedal. Domácí Matyáš Kašek zvolil zakončení ala Tomáš Hertl a zajistil tak domácímu týmu bonusový bod.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí): Myslím si, že poslední dobou hrajeme dobře v poli. Doufám, že to zlepšení bude trvalé. Čeká nás druhá část sezóny, která bude hodně důležitá.

Lukáš Lomický (HC Sparta Praha): Z naší strany to bylo jedním slovem nic. Nic jsme nepředvedli.