Ústí nad Labem - Ani Ústečtí Lvi nedokázali přerušit pefektní vstup Medvědů z Berouna do této sezóny. Středočeši navázali na předchozí dvě kola a i v Ústí nad Labem získali plný počet bodů. Slovan, který se musel obejít bez Petra Přeučila a Tomáše Roda, kteří obývají marodku, naopak zůstává v tabulce I. hokejové ligy ČR se dvěma body. O dva přesné zásahy do ústecké sítě se zasloužil Jan Dalecký, Slovanu nepomohl time-out ani minutová power-play.
st 18. 9. 2013, Zlatopramen Arena
Medvědi Beroun 1933
3:4 0:1, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 33. Budínský (Alinč, Daniel Boháč), 51. Daniel Boháč (Holomek, Vobořil), 58. Roubík (Kloz, Grin) – 19. Šenkeřík (Vrdlovec), 25. Kubica (Marek), 34. Dalecký (Hrdel, Jonáš), 42. Dalecký (Vrdlovec). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 969. Střely na branku: 45:34 (12:16, 21:11, 12:7). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 3:4. Zakázaná uvolnění: 3:6. Ofsajdy: 4:0. Vyhraná vhazování: 44:27 (10:8, 18:9, 16:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Dlouhý – Grin, K. Černý, Vobořil, Vaněk, Vl. Brož, Holomek – J. Kloz, Roubík, Z. Sklenička – Budínský, Alinč, Daniel Boháč – Vávra, V. Meidl, D. Tůma – do 40. Baránek, do 40. M. Hanzl, Pořický. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

Medvědi Beroun 1933: Cikánek – Jebavý, Šenkeřík, Špelda, V. Kolařík, do 55. Kužel, Chalupa, od 32. do 32. D. Sklenička – Marek, Kubica, Vrdlovec – Jonáš, Hrdel, Dalecký – Matějka, Stromko, M. Ondráček – A. Půlpán, Šteiner, Kubeš – T. Půlpán. Trenéři: Petr Novák, Karel Manhart.

Ústečtí Lvi se museli v utkání obejít bez Roda s Přeučilem, kteří laborují s chřipkou, naopak do německé ligy odešel obránce Poživil. Středeční souboj byl pikantní pro berounského Špeldu, který v minulé sezóně oblékal dres Slovanu.

Úvod utkání zastihl v lepším rozpoložení hosty z Berouna, kteří od úvodní buly ohrožovali branku žlutomodrých. Do střelecké pozice se dostal Vrdlovec nebo po přesném pasu Matějky zakončoval Ondráček, v obou případech byl ale ústecký gólman Dlouhý na místě.

Ve 13. minutě ale řádně zahrozili Ústečtí Lvi, to z mezikruží pálil Vladimír Brož. V závěru první a především bojovné třetiny slavili přece jen Medvědi. V přesilovce po přihrávce Vrdlovce propálil Dlouhého PETR ŠENKEŘÍK.

V úvodu prostřední periody se Beroun prosadil podruhé. V 25. minutě se z levé strany snažil Dlouhého překvapit Marek, což se mu ještě nepovedlo, v brankovišti ale dorážel ZDENĚK KUBICA.

V polovině utkání mohl snížit ústecký Tůma, jenže v brejku na Cikánka v brance Berouna nevyzrál. Co se ale nepovedlo Tůmovi, dokázal VÍT BUDÍNSKÝ, který našel volné místo v brance Medvědů. Ústečtí se ale z návartu do zápasu neradovali dlouho, vzápetí zvyšoval opět na rozdíl dvou gólů JAN DALECKÝ.

V závěru druhé třetiny pak Boháč s Alinčem nevyužili zajímavého přečíslení, a tak Beroun nadjné vedení udržel i do poslední části zápasu.

V ní se Slovan pokoušel o zvrat, ale nasazení domácích nestačilo. Místo snížení přišel další trest, ve 42. minutě zvyšoval na 1:4 z ústeckého pohledu znovu JAN DALECKÝ.

V tu chvíli už prakticky nikdo nepochyboval o exportu tří bodů do Berouna, ke zdramatizování středečního mače ale přece jen došlo. Devět mint před koncem poslal ze závaru před brankou puk do sítě DANIEL BOHÁČ a v 58. minutě svým bekhendem zpoza branky překvapil Cikánka kanonýr JAROSLAV ROUBÍK.

V posledních sekundách pak Lvi zkusili power-play, ani hra se šesti bruslaři ale k vyrovnání nevedla. Slovan prohrál i své druhé letošní utkání na svém ledě.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Podali jsme špatný výkon, v obou domácích zápasech jsme se nedokázali dostat do tempa, nedokázali soupeři vnutit to, co jsme chtěli hrát a tahali jsme za kratší konec. Hráčům chybí zkušenost, jsou nervóznější, nehrají to, co by oni sami chtěli. Velké chyby děláme v obranné hře. Na obraně musíme zapracovat, ta nám hoří. Jestli máme někde rezervy, tak v defenzivě. Mužstvo si musí sednout, žádný vliv by neměly mít dluhy vůči hráčům. Lukáš Poživil dnes podepsal kontrakt v Německu a opustil šatnu."

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): "Chtěli jsme na severu Čech překvapit a odvézt si nějaký bod. Tři body jsou nad náš plán a jsme hodně spokojení. Pro nás je vítězství proti Ústí nad Labem velmi cenné, vyhráli jsme tak tři zápasy v řadě. Devět bodů po třech kolech jsme nečekali, všichni jsme spokojení. Doufám, že nám to vydrží a jsme nadále skromní. Žádné oslavy od nás nečekejte, nyní chceme překvapit Mladou Boleslav. Kdybych věděl a znal, proč jsme nyní na vítězné vlně, asi bych trénoval národní tým. Každopádně kluci makají a je dobrá parta. Střetnutí s Ústeckými Lvy jsme si užili až do závěrečné sirény i s power-play. Vycházeli jsme z pečlivé defenzivy, námi vytvořené šance jsme proměnili. Celek Ústí nad Labem se musí podle mého názoru pořádně sehrát, mají tam spoustu nových kluků. Chvilku to jistě potrvá, nejde to ze dne na den. V tabulce budou podle mě patřit do horní poloviny."