Jihlava - K utkání 4. kola I. hokejové ligy ČR odcestovali svěřenci Jaromíra Šindela a Tomáše Mareše na Vysočinu. Slovan nedokázal přerušit výborný vstup Dukly do nové sezóny, která navázala na vítězství z předchozích třech kol. Jihlava zvítězila před 1 543 diváky 3:1, jedinou branku Lvů obstaral Jaroslav Roubík.
so 21. 9. 2013, Horácký zimní stadion
HC Dukla Jihlava
3:1 1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Kadlec (Důras), 33. Hubáček (Důras), 58. Hubáček (Čachotský) – 7. Roubík (Baránek). Rozhodčí: Vampola - Klein, Klouda. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1 543. Střely na branku: 36:17. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Dukla Jihlava: Rittich – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Podlipnik, Kaláb, Kotvan, Štebih – Čachotský, A. Zeman, F. Seman – Velecký, R. Hubáček, L. Krupka – Prokš, Mikeš, Důras – J. Kadlec, Kuřítko. Trenéři: Petr Vlk, František Zeman.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Grin, Sklenička, Vobořil, K. Černý, Vl. Brož, Holomek, F. Pavlík, Vaněk – J. Kloz, Roubík, D. Tůma - Budínský, Alinč, Daniel Boháč - Dostálek, V. Meidl, Vávra - Baránek, M. Hanzl, Pořický. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

Úvodní minuta přinesla velkou domácí příležitost. Filip Seman uháněl společně s Adamem Zemanem do přečíslení dvou na jednoho. První jmenovaný poté poslal prudký pas, se kterým si ale Adam Zeman nedokázal poradit a minul jej. Poté nastala hluchá pasáž, která příchozím fanouškům příliš hokejové radosti nepřinesla. V čase 06:40 se ale vše změnilo. Jaroslav Roubík se prodral do útočného pásma, načež se pokusil přihrát z velkého úhlu svému spoluhráči. Nenápadný pas pak vinou odrazu skončil za Rittichovými zády – 0:1. Dukla se snažila ihned odpovědět, avšak bezúspěšně. Ranou z mezikruží neuspěl Marek Prokš, následně nedokázali domácí využít ani početní výhodu, přestože příležitostí měli několik. V 16. minutě již ale svítil na světelné tabuli vyrovnaný stav. Jakub Kadlec prosvištěl do útočné třetiny, kde se nerozpakoval a prudkou ranou švihem trefil přesně neoblíbený prostor brankářů – mezi vyrážečkou a betonem – 1:1. Navzdory další přesilové hře domácího celku se za tohoto stavu odcházelo do kabin.

Do prostřední periody vstoupila lépe domácí Dukla, svého soupeře začala převyšovat zejména v bruslení. Postupně začalo tempo hry pomalu upadat, když přišel čas 32:32. Po skončeném jihlavském hráčském deficitu vyslal Michal Důras do úniku Radka Hubáčka. Domácí bojovník přesnou střelou švihem poslal červenožluté do vedení – 2:1. Po této brance narostla Dukla křídla, leč téměř přistřihnuta byla v 39. minutě. V ní se blýskl David Rittich, když nadvakrát zlikvidoval hostující přečíslení. Rovněž díky této pomoci si jihlavští hokejisté odnesli do závěrečné třetiny vedení.

Třetí část přinesla velkou aktivitu Dukly, jako by byl domácí celek tím, jenž musí vyrovnat. Ďábelské tempo mužstva pod taktovkou Petra Vlka utnula série vyloučení, během několika málo minut usedlo na lavici hanby hned 6 hokejistů! Ani jeden trest ale nebyl zúročen. S blížícím se závěrem duelu šlápli hosté na plyn. V 56. minutě dokonce trefil Filip Pavlík tyč. Hnedle poté však Dukla znovu udeřila, Radek Hubáček se uvolnil, vybruslil před Petráska a perfektním bekhendem rozhodl o zisku tří bodů – 3:1. Hostující družině již nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Dukla přetlačila Ústí v poměru 3:1.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): "My jsme chtěli prodloužit naší šňůru, kterou jsme začali. Věděli jsme, že přijede výborný mančaft, který sice na tom bodově není nejlépe, ale herně má kvalitu obrovskou, což taky prokázal. My jsme zápas odehráli dobře odzadu a nepustili soupeře do tolika vyložených šancí. Jsme rádi, že po šedesáti minutách máme tři body, na naší straně určitě panuje spokojenost."

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Nám se evidentně úvod soutěže moc nevydařil. Přijeli jsme s tím, že chceme bodovat. Podařilo se nám dostat se do vedení a dařilo se nám bránit výsledek, pak jsme se ale bohužel vlastními chybami položili. Domácí vedli 2:1, my jsme museli vytvářet tlak, a tak to mohlo vypadat, že jsme třetí třetinu odehráli lépe, neměli jsme ale tolik příležitostí ke skórování. Dvakrát jsme trefili tyčku, ale to se bohužel stává."