Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi se v rámci desátého kola 1. hokejové ligy střetli s Českými Budějovicemi. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale domácím se podařilo v každé třetině vstřelit branku, a díky skóre 3:0 tak nováčka ligy porazili a zmocnili se tří bodů. Michael Petrásek nedovolil soupeři ani jedinou brankou, čímž si udržel čisté konto. Do svatyně Motoru se dvakrát trefil Jan Kloz a jednou Václav Meidl.
st 9. 10. 2013, Zlatopramen Arena
ČEZ Motor České Budějovice
3:0 1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 13. Meidl (Vávra, Černý), 34. Kloz (Baránek, Tůma), 47. Kloz (Tůma). Rozhodčí: Smitka, Schmejkal – Hynčica, Rozlílek. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 1 239. Střely na branku: 25:43 (12:14, 9:16, 4:13). Průběh utkání: 3:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – F. Pavlík, Vobořil, Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vaněk, Holomek, K. Černý – P. Přeučil, Roubík, Rod – Budínský, Alinč, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, D. Tůma – Dostálek, V. Meidl, Vávra. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

ČEZ Motor České Budějovice: Halmoši – J. Novák, Prokop, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Semrád, L. Kříž, Prokeš – Kotalík, Melka, Třetina – Bárta, Skuhravý, E. Turek – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, A. Přibyl, Vaniš. Trenéři: Radek Bělohlav st., Jaroslav Jágr.

Utkání začalo velmi svižně. Už v první minutě se v šanci octl budějovický Melka, ale jeho střela šla mimo tři tyče. Na druhé straně předvedli pěknou akci Boháč s Klozem, kteří ujížděli dva na jednoho, ale Halmoši byl připraven a puk za svá záda nepustil. Po pěti minutách hry si hosté zahráli přesilovku – sice se dokázali usadit v útočném pásmu, ale Ústečtí je skvěle napadali a k větším šancím je nepouštěli. V čase 9:24 vyslal na ústeckou branku prudkou střelu z mezikruží Skuhravý, ale Petrásek vyrazil puk do rohu. V polovině první třetiny si i žlutomodří zahráli v početní výhodě – do největší šance se dostal Rod, který dorážel před bránou, ale Halmoši se štěstím kotouč vyrazil. Uběhlo pár sekund po návratu budějovického hráče na led a ústeckým hokejistům se povedlo skórovat – za domácí se v čase 12:24 trefil Václav Meidl. Budějovičtí se ale nenechali zahambit a snažili se Petráska překonat, který zatím zůstával pozorný.

Druhá třetina začala pozvolna. Do první vážnější šance se dostal po třech minutách hry Kuchejda, který vyslal na Petráskovu branku prudkou střelu z mezikruží, ale minul. Z přemíry šancí Budějovických pramenil i faul na straně Ústí a Budějovice si tak zahrály další přesilovku. Třicet sekund před návratem ústeckého hráče na led se provinil další domácí hráč a Budějovičtí tak měli vylepšenou přesilovku 5 na 3. Ostřelovali Petráskovu branku, jak mohli, ale domácí gólman v bráně doslova čaroval a puk za svá záda nepustil. V polovině třetiny sebral Roubík ve středním pásmu puk, dobruslil s ním až před Halmošiho, ale zblízka budějovického gólmana nepřekonal. Poté se stejný hráč dostal ještě do jedné šance, ale ani z mezikruží se do budějovické brány netrefil. V čase 33:21 odskočili Ústečtí na rozdíl dvou branek – za žlutomodré zvyšoval Jan Kloz. Budějovice se ale nevzdávaly. Ihned po vhazování si před Petráska nabruslil Prokeš, ale ani on ústeckého gólmana nepřekonal. Těsně před koncem druhého dějství si hosté zahráli další přesilovku – hned v úvodu si vytvořili několik šancí, ale více Slovan ohrozit nedokázali.

Do závěrečného dějství vtrhla obě mužstva s vervou. Ale z přemíry aktivity pramenil faul na straně Budějovic. V první minutě přesilovky se Ústečtí vůbec nedokázali usadit v útočném pásmu. Druhou půli sehráli o něco lépe, ale za Halmošiho záda puk nepropasírovali. Ani Budějovičtí se nevzdávali – nejblíže měl ke gólu Šachl, ale na poslední chvíli puk promáchl. Poté se k dorážce dostal Kuchejda, ale Petrásek schoval puk pod lapačku. Naopak se skórovalo na druhé straně – v čase 46:40 prostřelil budějovického gólmana opět Jan Kloz. Třetí branka ústecké hokejisty „nakopla.“ Začali ostřelovat budějovickou bránu jako o život. Halmoši měl co dělat, aby všechny šance žlutomodrých pochytal. Budějovickým se nedala upřít snaha. Gól měl na hokejce Kříž, ale ani tentokrát Petrásek puk za svá záda nepustil. Pěknou akci předvedli tři minuty před koncem Budínský s Alinčem, ale druhý jmenovaný tečoval puk mimo branku. Necelé dvě minuty před koncem zápasu si Budějovice zahrály poslední přesilovku – i když se budějovičtí hokejisté snažili, jak mohli, na Ústecké v tomto zápase recept nenašli a Petrásek se tak mohl radovat z vychytané nuly.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání se mi hodnotí pozitivně, vyhráli jsme s velmi těžkým soupeřem, který minimálně inkasuje. Hráči podali velmi bojovný výkon, podpořený znamenitě chytajícím Michaelem Petráskem. Zlomovým bodem bylo ubráněné dvojnásobné oslabení ve druhé třetině. Dále nás těší druhý po sobě odehraný domácí zápas bez inkasovaného gólu, i když nějaké chyby se vyskytly i tentokrát. Zlepšenou obrannou hru musíme potvrdit i na hřištích soupeřů. První možnost budeme mít v sobotu, kdy jedeme na led Havlíčkova Brodu."

Radek Bělohlav st. (HC Motor České Budějovice): "Trápí nás špatná produktivita, bez gólů nemůžeme vyhrávat. Nemáme dostatečný tlak do branky, trénink musíme přenést do zápasu. Zatím se nám to nedaří a máme s tím velké problémy. Nějakým způsobem se k tomu už musíme postavit a góly začít dávat. Je hezké, že soupeře přestřílíme, ale branky bohužel nedáváme. Tvrdě na tom pracujeme, chceme hrát dobrý hokej co nejdříve, ale k tomu musíme dospět. Co se týká umístění v tabulce, jsme nový klub. Nehledíme jen na body, ale i trochu do budoucnosti. Doufám, že koncem měsíce už budeme hrát trochu jiný hokej a že naše snaha někam směřuje."

Foto - hlavička Tomáše Mareše: Miroslav Rosendorf.