Ústí nad Labem - V zápase 21. kola I. hokejové ligy ČR hostil celek Slovanu tým z města automobilů, Mladou Boleslav. Bruslařský klub dokráčel k výhře 3:1, ze severu Čech si svěřenci Františka Výborného a Mariana Jelínka vezou tři body. Lvi nevyužili dvě zkrácené dvojnásobné přesilové hry, v závěru už se neodhodlali k oddechovému času ani power-play. Během utkání, zejména ve druhé třetině, proběhlo povstání ústeckého kotle, který se přesunul mimořádně na tribunu nad střídačky. Z jižní tribuny se fanoušci dožadovali odvolání Jaromíra Šindela a setrvání odvolaného manažera klubu Jana Kloboučka.
po 11. 11. 2013, Zlatopramen Arena
BK Mladá Boleslav
1:3 0:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 40. Roubík (Kloz, Rod) – 9. Musil (Broš, Protivný), 28. Nouza (Výborný, Starý), 47. Klimenta (Mikulík, Broš). Rozhodčí: Schmejkal, Petružálek – M. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 827. Střely na branku: 30:40 (10:11, 11:18, 9:11). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Zakázaná uvolnění: 7:8. Ofsajdy: 1:3. Vyhraná vhazování: 40:27 (14:6, 16:11, 10:10). Nejlepší hráči: Zdeněk Orct - Michal Valent.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Grin, Z. Sklenička, Holomek, Smetana, K. Černý, Kokeš, Vl. Brož, Vaněk – J. Kloz, Roubík, Rod – Baránek, Alinč, P. Přeučil – Vávra, M. Hanzl, Daniel Boháč – Dostálek, V. Meidl, Pořický. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

BK Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Protivný, Jindra, L. Bohunický, Kurka, Bernad – Nouza, D. Výborný, J. Starý – Mikulík, Broš, Klimenta – P. Musil, D. Vrbata, Lenc – Jiránek, Loskot, J. Frolík. Trenéři: František Výborný, Marian Jelínek.

Utkání začalo velmi zostra. Nejprve se do útoku vrhli Boleslavští a o chvilku později opláceli domácí stejnou mincí. Ve třetí minutě usedl za katr Nouza, a Slovan měl tak k dispozici přesilovku, v níž ale Ústečtí úspěšní nebyli. Zato hosté se během ní mohli v brejku prosadit.

Asi v polovině první části se žlutomodří pořádně rozstříleli. Před Valentem to chvíli vypadalo jako na střelnici, když se boleslavského gólmana snažil prostřelit například Roubík nebo Kloz, a ne jednou. Pak si v početní výhodě zahráli mladoboleslavští hokejisté, čehož také náležitě využili. Po střele Broše z levého kruhu se kotouč odrazil od Orctových betonů přímo k Pavlu Musilovi a ten nadvakrát překonal strážce domácí svatyně.

Nedá se říct, že by Ústečtí měli nějak málo šancí, ba naopak. Valent se ve své kleci pěkně zapotil. Lvi ale měli smůlu, když nesčetněkrát netrefili bránu.

Hned v úvodu druhé třetiny museli domácí bojovat dvě minuty ve čtyřech. Jenže po minutě a půl se počet hráčů na ledě vyrovnal a posléze měli žlutomodří k dispozici tentýž čas v přesile 5 na 4. Jenže ke svému spoluhráči putoval na trestnou i Toman, a Boleslavští se tak museli potýkat s oslabením o třech mužích. Slovan se ale v přesilové hře pěti proti třem nedokázal prosadit.

Zato hosté zvýšili na 2:0 někdy v polovině druhé periody. Tomáš Nouza si najel po levé straně do útočného pásma a přes domácího obránce dokázal z těžkého úhlu poslat puk až za Orctova záda.

Boleslav později dále atakovala ústeckou bránu. Především ke konci druhé části, když hráli hosté přesilovku. Další gól už se jim ale během této třetiny vstřelit nepodařilo. Ale Lvům ano, a to rovnou do šatny. Rod zavezl kotouč do útočného pásma, posunul na Kloze, který nahodil na bránu. Od Valenta se puk dostal k Jaroslavu Roubíkovi a ten z těžké pozice trefil boleslavskou klec.

Ve čtyřicáté sedmé minutě odskočil hostující celek opět do dvoubrankového vedení, když zpoza brány přihrál Mikulík do mezikruží Tomáši Klimentovi, který golfákem prostřelil Orcta.

Hra se pak přesouvala ze strany na stranu, ale více ze hry měli spíše Boleslavští. Lvi se ale ani během přesilové hry na žádnou větší akci nezmohli. I přesto, že měli k dispozici dvě za sebou. Ta druhá ovšem netrvala příliš dlouho, protože k časoměřičům zamířil i jeden z domácích a síly na ledě se vyrovnaly.

Ke konci utkání už Boleslav pouze kontrolovala hru. Nakonec si Mladoboleslavští odvezli výhru 3:1 a také tři body.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Proti jasnému favoritovi jsme zápas začali dobře, mezi osmou a dvanáctou minutou jsme si vytvořili tři až čtyři šance, které jsme bohužel neproměnili a soupeř trestal v přesilové hře. Ve druhé třetině jsme trestuhodně sehráli přesilovou hru pět na tři, a neříká se nadarmo, že pokud se při ní nedá branka, nemůže se vyhrát. Poté jsme se dopustili taktické chyby a soupeř odskočil o dva góly. V poslední minutě druhé části se nám podařilo snížit šťastnou brankou, ale to bylo z naší strany vše. Ve třetí třetině si Mladá Boleslav zkušeně pohlídala náskok a přidala branku navrch. Hráči podali bojovný výkon, ale musíme si popravdě říct, že mužstvo Mladé Boleslavi je momentálně někde jinde." (Situaci ve Zlatopramen Areně Tomáš Mareš nechtěl po zápase komentovat.; pozn. red.)

František Výborný (BK Mladá Boleslav): "Čekali jsme v pondělí těžké a bojovné utkání, to se potvrdilo. Slovan hraje v současnosti o každý bod, jsme rádi, že jsme zápas zvládli. V mužstvu soupeře znám osobně některé hráče, za všechny uvedu Jana Alinče či Jaroslava Roubíka, kteří jsou důrazní a nebezpeční v útočném pásmu, umí dát branku. Ústí nad Labem má svou kvalitu, ale tým je psychicky dole. Atmosféru v hledišti jsem nějak nevnímal, Jaromíra Šindela znám spoustu let. Hrál jsem s ním jako hráč a je to můj kolega z branže. Je to nepříjemné, ale nechci se k tomu vyjadřovat, jelikož neznám souvislosti a je to věc lidí, kde trenér působí."

Foto - hlavičky trenérů: Miroslav Rosendorf.