Ústí nad Labem – Po zápase s Mladou Boleslaví hostili Ústečtí Lvi dalšího favorita soutěže, Olomouc. Skóre utkání otevřel v osmé minutě Matěj Pekr, Lvi nalezli recept na defenzivu a brankáře Kohoutů v přesilové hře po 225 minutách, když ve dvacáté páté minutě prolomil střeleckou nemohoucnost proti tomuto soupeři Jaroslav Roubík. Vítězný gól obstaral o jedenáct a půl minuty později Mario Cartelli.
st 13. 11. 2013, Zlatopramen Arena
HC Olomouc
1:2 0:1, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 25. Roubík (Grin, Daniel Boháč) – 8. Pekr (Řípa, Kindl), 36. Cartelli (Kindl, Řípa). Rozhodčí: R. Svoboda – Beneš, Krátký. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 613. Střely na branku: 27:41 (9:15, 11:17, 7:9). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Zakázaná uvolnění: 2:2. Ofsajdy: 2:0. Vyhraná vhazování: 33:22 (10:5, 13:9, 10:8). Nejlepší hráči: Jan Dlouhý - Jan Knotek.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Grin, Z. Sklenička, Holomek, Smetana, Vl. Brož, Vaněk, K. Černý, Motejlek – V. Meidl, Roubík, Daniel Boháč – Dostálek, Alinč, P. Přeučil – Baránek, J. Kloz, Rod – Vávra, M. Hanzl, Pořický. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

HC Olomouc: Halász – Cartelli, Ondušek, Janáček, Jaroměřský, Bartoň, R. Staněk, Škůrek, Rašner – Pekr, Řípa, D. Kindl – Kucharczyk, Ostřížek, Herman – Rác, J. Knotek, Selingr – Jergl, Králík, Vodný. Trenéři: Petr Fiala, Jiří Dopita.

Úvod utkání začal náporem hostů z Olomouce. V největší šanci byl Kindl, který nikým netísněn měl dostatek prostoru ke střele, se kterou si ale Dlouhý poradil. Ovšem Lvi se nenechali zahambit – Rod se pokoušel zblízka překonat Halásze, který si puk pohlídal. Ve 3. minutě se kotouč dostal na modrou k Jaroměřskému, který vyslal prudkou střelu na domácího brankáře. Ale ani s tímto pukem neměl Dlouhý problém. V 6. minutě se Knotek řítil nikým netísněn na ústeckého brankáře, který vyrazil puk ramenem.

V čase 7:30 se Olomoučtí dočkali prvního gólu, který vsítil Matěj Pekr. Ústečtí si okamžitě vytvořili obrovskou šanci, kterou mohli korunovat vyrovnávací brankou – střelu Kloze ovšem zastavila tyč. Poté to ještě zblízka zkoušel Meidl, ale trefil jen Halászovu masku.

Sedm minut před koncem třetiny předvedla Olomouc pěknou akci, kdy se zkoušeli postupně prosadit tři olomoučtí hráči, ale ani poslední Herman nadvakrát Dlouhého neprostřelil. Jako první si přesilovku vyzkoušeli domácí, ale hostující tým se dokázal ubránit.

V úvodu druhého dějství měl Slovan k dispozici další přesilovku – k nebezpečné dorážce se dostal Boháč, ale Halász zůstal zatím neprůstřelný. I Olomoučtí se dočkali početní výhody – sice dokázali uzamknout domácí v útočné třetině, ale Slovan se dokázal ubránit.

Nedisciplinovanost Olomouce pokračovala dál – tentokrát dokázali Lvi vyloučení olomouckého hráče potrestat. V čase 24:17 se trefil Jaroslav Roubík. Poté se hra přelévala ze strany na stranu. Oba týmy si dokázaly vytvořit šance, ale ani jeden z nich je neproměnil.

Necelých šest minut před koncem druhé třetiny předvedli Ústečtí pěknou akci 3 na 1, na jejímž konci stál Grin, který pálil od modré čáry. Halász byl však připraven. V čase 35:47 vstřelila Olomouc druhou branku – Kindl poslal přihrávku do mezikruží, kam si sjel Mario Cartelli, který se nemýlil.

Na konci třetiny si stihli Olomoučtí ještě zahrát přesilovku – pěknou akci předvedli Knotek s Rácem, ale domácí gólman jejich pokusy vychytal.

Do začátku závěrečného dějství Olomouc doslova vlétla a Ústečtí měli co dělat, aby její šance ubránili. Na druhé straně přihrál Alinč před bránu Přeučilovi, který ale puk promáchl. Olomoučtí hokejisté se ale nikam nehnali a ojedinělé šance Ústí a těsný výsledek bez větších potíží bránili.

Deset minut před koncem zápasu si Ústečtí zahráli další přesilovku – hned v úvodu vyslal na Halásze prudkou střelu Černý, poté dokázal Slovan rozestavět přesilovkový deštník, ale bohužel bez střelby na soupeřovu branku. Halászovu pozornost dokázal prověřit jen Sklenička.

Ke konci zápasu sice Lvi bojovali, ale Olomoučtí si své tři body již pohlídali. Jako malý bonus měla Olomouc závěrečné dvě minuty k dispozici hru v početní převaze – nejdříve vyslal prudkou střelu na Dlouhého branku Cartelli, po něm to ještě zkoušel Janáček, ale ani on neuspěl. Olomouc si tak z Ústí odváží všechny tři body.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "S Olomoucí jsme odehráli docela dobrý zápas. Bohužel za stavu 1:1 jsme ztratili trpělivost a naší naivní chybou jsme se nechali přečíslit tři na jednoho a Olomouc jsme tím poslali do vedení. V závěru se nám již nepodařilo vyrovnat. Navíc nás bohužel i rozhodčí dost brutálním způsobem připravil o možnost hrát power-play, protože puk byl jednoznačně tečovaný od hostující hokejky."

Jiří Dopita (HC Olomouc): "Jsme po rozpačitých výkonech v předchozích zápasech spokojení se ziskem tří bodů. Podali jsme solidní výkon, škoda, že jsme neproměnili více brankových příležitostí. Mohli jsme v první třetině vést vyšším rozdílem a utkání dohrát v klidu. Vytvořili jsme si v úvodní části šest až sedm gólových šancí, ale nedokázali jsme je využít. Při útočné hře jsme dobře bránili, bruslili a hráli zodpovědně. S dosavadním umístěním v tabulce jsme spokojení, i když není ani polovina sezóny. Trénujeme v současnosti normálně, přestože hrajeme během šesti dnů čtyři zápasy. O víkendu máme na stadioně nějaký program, a proto jsme museli utkání s Mladou Boleslaví přesunout. Bruslařskému klubu to navíc přišlo vhod, neboť ve středu hrál v Havířově."

Foto Jaromíra Šindela, foto TOP: Miroslav Rosendorf.
Foto Jiřího Dopity: hc-olomouc.cz