Ústí nad Labem - Hokejistům z Vysočiny se ve Zlatopramen Areně nedařilo, od postupu Havlíčkova Brodu do I. hokejové ligy ČR (sezóna 2006/2007) Rebelové všech dvanáct střetnutí v Ústí nad Labem prohráli. Toto tvrzení platilo až do utkání 24. kola (sezóna 2013/2014), kdy Slovan těsně podlehl červenobílým 1:2. Lvi v zápase vedli díky brance Václava Meidla ze třetí minuty. Góly Davida Dvořáčka a Radka Čípa strhly výhru na stranu hostů. Před zápasem byla minutou ticha uctěna památka Aleny Brožové, věrné fanynky Ústeckých Lvů.
st 20. 11. 2013, Zlatopramen Arena
HC Rebel Havlíčkův Brod
1:2 1:2, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 3. Meidl (Grin, Sklenička) – 12. Dvořáček (Maliník, Stach), 17. Číp (Havel, Polodna). Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 689. Střely na branku: 26:29 (7:8, 10:10, 9:11). Průběh utkání: 1:0, 1:2. Zakázaná uvolnění: 6:5. Ofsajdy: 5:1. Vyhraná vhazování: 39:21 (15:2, 13:12, 11:7). Nejlepší hráči: Jan Dlouhý - Filip Šindelář.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – Havlíček, Roubík, V. Meidl – Vávra, Alinč, Rod – Dostálek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Šindelář – Kolafa, R. Novotný, Jank, M. Vágner, Plášil, Korim, Zítka – L. Havel, P. Polodna, Číp – Petruška, Švihálek, T. Rousek – Dvořáček, Stach, Maliník – Tomi, O. Stehlík, Milfait – od 21. Chlubna. Trenéři: Jiří Mička, Richard Cachnín.

Ústečtí Lvi před zápasem s havlíčkobrodskými Rebely vyměnili trenéra, Jaromíra Šindela nahradil Milan Skrbek. Léčba novým koučem ale Slovanu v konfronatci s hokejisty z Vysočiny nepomohla. Ústečtí Lvi nebodovali ani se staronovým koučem a dovolili tak Rebelům poprvé od jejich postupu do první ligy v roce 2006 ve Zlatopramen Areně zvítězit.

V Ústí se rozhodovalo už v první třetině. Žlutomodrým se sice povedl vstup do utkání a brzy vedli zásluhou Václava Meidla. Exhavlíčkobrdoský hokejista se trefil již po třech minutách hry v přesilové hře, když úspěšně protečoval střelu Grina.

Kdo ale čekal, že brzký gól naladí Lvy na vítěznou vlnu, musel být zklamán. Již v 11. minutě totiž gólový účet zápasu srovnal David Dvořáček, který dokázal zužitkovat úspěšný hostující přechod do útoku a při přečíslení 2 na 1 využil přesné přihrávky Romana Maliníka.

Ústečtí i po vyrovnání ale předváděli slušný hokej, úspěšného výsledku se ale nedočkali. Naopak tři minuty před první přestávkou dostal vedení na stranu Rebelů Radek Číp, jenž se prosadil přesným zásahem z mezikruží.

Ústečtí Lvi i v dalším průběhu měli šance, ale nedokázali překonat ve skvělé pohodě chytajícího Filipa Šindeláře, který si do Brodu odskočil z extaligových Vítkovic. Zkušený gólman vychytal Roda, pak přežil tyčku Havlíčka i řadu dalších nepřehledných situací. V závěru musel asistovat i šarvátce Kloze s Baránkem, kteří se postrkovali v hostujícím brankovišti s Korimem.

Čtyři minuty před koncem mohl o osudu zápasu rozhodnout hostující Dvořáček, jenž se dostal do šance po jedinečném pasu Stacha. Skóre se ale už nezměnilo ani při závěrečné power-play Slovanu.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Premiéra mohla být lepší, přál jsem si získat tři body. Zápas jsme rozehráli dobře, první třetinu jsme dělali to, co jsme si řekli v kabině a dopoledne na tréninku. Vydrželi jsme to ale pouze v úvodní části a od druhého dějství to bylo horší. Třetí třetina z byla naší strany podobná druhé. Budeme muset hodně zapracovat na věcech, abychom hráli v dalším utkání jako ve středu na začátku zápasu. První trénink jsem absolvoval s týmem dopoledne v den utkání. Před tréninkem jsme byli představeni mužstvu a poté následovala přibližně patnáctiminutová porada. Co jsme si řekli v šatně, šli jsme poté zkoušet na led. Samotný trénink byl třicet minut."

Jiří Mička (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Do Ústí nad Labem jsme přijeli dvě a půl hodiny před začátkem utkání, přesto jsme zápas začali špatně. Prvních deset minut jsme nebruslili a ještě byli v autobuse. Inkasovali jsme při prvním oslabení branku, před přestávkou se nám podařilo ze tří šancí vstřelit skóre otočit. V kabině jsme si museli vyříkat to, že musíme hrát jinak. Chtěli jsme hrát dobře dozadu a hrozit z brejků. Jsme rádi, že si odvážíme tři body, které jsou pro nás důležité. Obě mužstva hrála opatrně, nechtěla pouštět soupeře do přečíslení, a proto padly v zápase pouze tři branky. Nečekal jsem, že v úvodní části hry padnou tři góly, očekával jsem každou třetinu jeden. Středeční střetnutí rozhodly maličkosti." (celý rozhovor naleznete zde)

Autor TOP fotografie, hlaviček trenérů: Miroslav Rosendorf.