Most - K derby 32. kola I. hokejové ligy ČR se vydali hokejisté Slovanu na led Baníku Most. Svěřencům Milana Skrbka a Tomáše Mareše se vydařil vstup do utkání, v šesté minutě vedli Ústečtí Lvi díky přesné trefě exmosteckého Petra Přeučila. Rozhodující gól zaznamenal rovněž někdejší hráč Mostu, Jan Kloz.
so 14. 12. 2013, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
2:6 0:2, 0:2, 2:2

Branky a nahrávky: 47. Zavřel (Bojer, Šimon), 48. Palaščák (Szabo) – 6. Přeučil (Dostálek, Brož), 17. Vávra (Vobořil, Rod), 37. Kloz (D. Tůma, Roubík), 39. D. Tůma (Roubík, Kloz), 47. Roubík (Kloz, Sklenička), 54. Vávra (Rod, Holomek). Rozhodčí: Petružálek – Krátký, Beneš. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 410. Střely na branku: 39:49. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.

MOSTEČTÍ LVI: Hanuljak – Šimon, K. Charousek, Pavelka, Čížek, M. Tůma, Hora, Kasal – Tauš, Slavíček, Bojer – Nedrda, Smolka, Kafan – Palaščák, Zavřel, Szabo – Homer. Trenéři: Leo Gudas, Kamil Kašťák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – J. Kloz, Roubík, D. Tůma – Vávra, Alinč, Rod – Baránek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Dostálek, P. Přeučil, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Do střetnutí vstoupili lépe Ústečtí Lvi, kteří mohli těžit z přečíslení tři na jednoho ve druhé minutě. V pohotovosti byl domácí brankář Miroslav Hanuljak, jenž kotouč zachytil těsně před brankovou čárou. O necelé tři minuty později si vylámal zuby na mosteckém hájci svatyně Daniel Boháč, který se z dobré střelecké pozice neprosadil. V úvodu šesté minuty už byl gólman Baníku překonán, když nestačil na bekhend Petra Přeučila po přihrávce Vlastimila Dostálka zpoza branky - 0:1. V následujících minutách hrozil tým pod vedením Lea Gudase a Kamila Kašťáka z dálky. V minutě šestnácté zneškodnil Michael Petrásek samostatnou akci Tomáše Pavelky, za necelou minutu se opět projevilo staré známé pořekadlo "nedáš – dostaneš". Střelecký pokus Milana Vobořila od hranice útočného pásma usměrnil za záda Miroslava Hanuljaka Tomáš Vávra - 0:2. V závěru úvodní dvacetiminutovky mohli domácí snížit, tutovou šanci ale spálil Jan Bojer, jenž nenalezl recept na ústeckého maskovaného muže.

Na začátku druhého dějství měli Mostečtí k dispozici početní výhodu, přesilovka však zůstala nezužitkována. Na první větší brankovou příležitost v této části hry si muselo 410 diváků počkat do minuty sedmatřicáté, kdy se k odraženému touši jako první dostal bývalý hráč Mostu Jan Kloz, jenž navýšil vedení hostů - 0:3. Následně si vyzkoušeli početní převahu také Lvi, z bezprostřední blízkosti nedal domácímu brankáři šanci na nějakou reakci při vyloučení Martina Tůmy DAVID TŮMA - 0:4. V závěru druhé periody se v předbrankovém prostoru Miroslava Hanuljaka strhla menší potyčka, mostecký Martin Šimon a ústecký Tomáš Rod byli potrestáni menším trestem za hrubost.

Do třetí třetiny šli hokejisté Baníku se čtyřbrankovým mankem. Byl to ale Martin Baránek ve žlutomodrém dresu, který se ve 43. minutě dostal do nenápadné brankové příležitosti, následně branku soupeře netrefil. Rozmezí 47. a 48. minuty bylo pro obecenstvo bohaté na vstřelené góly, během čtyřiceti osmi sekund padly tři branky. Jako první se do černého trefil Marek Zavřel, kterému se podařilo skórovat za asistence Jana Bojera - 1:4. Slovanu se podařilo odpovědět zásluhou Jaroslava Roubíka, který si poradil s bezmocným mosteckým gólmanem - 1:5. Zpět na rozdíl tří branek se Most dostal díky Davidu Palaščákovi, který překvapil Michaela Petráska v brankovišti - 2:5. Svěřenci Lea Gudase a Kamila Kašťáka mohli duel zdramatizovat, z přečíslení dva na jednoho ve 49. minutě se odmítl podruhé v utkání zapsat do listiny střelců Marek Zavřel. Pojistku a hřebíček do mostecké rakve přibyl v minutě čtyřiapadesáté Tomáš Vávra, jenž přehodil ležícího Miroslava Hanuljaka a slavil druhý přesný zásah v sobotním derby - 2:6. Závěrečné minuty patřily Ústí nad Labem, když Jan Kloz nejprve v 57. minutě nepropasíroval za záda mosteckého gólmana kotouč po přihrávce od Jaroslava Roubíka, neujala se ani dorážka Davida Tůmy. V čase 58:57 min. mohl být znovu slavný Jan Kloz, akce tři na dva v podání Lvů ale dopadla lépe pro bránící se Most. Tři body vezou do krajské metropole Ústeckého kraje hráči Slovanu, kteří ztrácejí na osmou příčku zajišťující play-off dva body.

Autor foto TOP: Miroslav Rosendorf.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Chtěli jsme hrát poctivý hokej, hrát dobře do obrany a hrozit z rychlých protiútoků. Vše nám perfektně fungovalo celou první třetinu, kterou jsme měli vyhrát vyšším rozdílem. Ve druhém dějství došlo u hráčů ke ztrátě koncentrace, ztráceli jsme kotouče, nebyli agresivní a chyběla nám bojovnost a jednoduchost oproti předchozí části. Naštěstí nás podržel brankář Michael Petrásek a využili jsme přesilovou hru po nacvičeném signálu. Ve třetí dvacetiminutovce jsme inkasovali dvě hloupé branky, ale dva góly také přidali. Jsme spokojení se třemi body, s první třetinou a produktivitou. Zlepšovat stále co máme. Poděkovat musím naším věrným fanouškům, kteří nám celý zápas pomáhali."