Ústí nad Labem - V rámci 33. kola 1. ligy ČR se Ústečtí Lvi střetli s HC AZ Havířov 2010. Diváky ve Zlatopramen Areně nadchl atraktivní zápas, ve kterém viděli celkem sedm branek, a to pouze v síti Havířova. Sedm různých hráčů ve žlutomodrých dresech vstřelilo branku. Mezi střelce se zapsali: Jan Kloz, Daniel Boháč, Tomáš Rod, David Tůma, Štěpán Kuchynka, Martin Hanzl a Tomáš Vávra. Michael Petrásek vychytal čisté konto, a Lvi se tak radují ze tří bodů.
po 16. 12. 2013, Zlatopramen Arena
AZ Heimstaden Havířov
7:0 4:0, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Kloz (Roubík, Sklenička), 2. Boháč (Baránek), 10. Rod (Vobořil, Tůma), 19. Tůma (Roubík, Pavlík), 23. Kuchynka (Dostálek), 36. Hanzl (Rod, Černý), 39. Vávra (Vobořil, Přeučil). Rozhodčí: Zubzanda - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 573. Průběh utkání: 7:0. Nejlepší hráči: Michael Petrásek - Petr Matoušek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, F. Pavlík, Vobořil, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – do 17. J. Kloz, Roubík, D. Tůma – Vávra, P. Přeučil, Rod – Baránek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Kuchynka, Dostálek, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

AZ Heimstaden Havířov: L. Daneček (10. Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, Punčochář, Koma, Graca, Klimíček, P. Rimmel – M. Sztefek, Hrňa, J. Daneček ml. – Maruna, Šlahař, Jakubek – Klimša, M. Rimmel, Říčka – Škumát, Pechanec, Kanko. Trenéři: Jan Daneček st., Stanislav Sztefek.

Zápas proti Havířovu odstartoval s patnáctiminutovým zpožděním, protože se v ledě objevila díra a rolbaři ji museli opravit. Skóre zápasu otevřel po devětadvaceti vteřinách Jan Kloz, který nadvakrát překonal Danečka. Ústečtí Lvi se tak ujali vedení 1:0. Od první branky uplynula pouhá minuta a čtvrt a stav na tabuli se měnil znovu. Tentokrát se do odkryté brány trefil Daniel Boháč a modrožlutí navýšili náskok na 2:0. Domácí hráli v šesti a sudí jim udělil trest. Havířov ale početní výhodu nevyužil.

Slovanu se dařilo a v desáté minutě při hře čtyři na čtyři skóroval Tomáš Rod. Žlutomodří si tak vytvořili tříbrankový náskok. V kleci hostí došlo ke změně gólmanů a do brány se postavil Petr Matoušek. Ale ani ten nebyl bezchybný. Šelmy znovu chybovaly a hrály v šesti. Černomodří tak znovu hráli power-play. Ta však zůstala nevyužita. Čtyři minuty před koncem úvodní části byl zraněn ústecký Kloz a z ledu ho odnesli na nosítkách. Do přestávky zbývala minuta a Lvi díky trefě Davida Tůmy přidali další gól. Po první třetině byl stav 4:0 ve prospěch domácích.

Druhá část se nesla v podobném tónu, jako ta první. Ve třiadvacáté minutě se prosadil Štěpán Kuchynka a Slovan už vedl 5:0. Hra se přelévala ze strany na stranu. Fanoušci severočeského klubu se z gólu radovali znovu v šestatřicáté minutě. Tomáš Rod našel dobře postaveného Martina Hanzla a ten střelou do pravého horního rohu zajistil Krušnohorcům šestibrankové vedení. Netrvalo dlouho a Lvi úřadovali znovu. Tentokrát se v přesilové hře trefil Tomáš Vávra, když se ve skrumáži před Matouškem rychle zorientoval. Po dvou třetinách tak na tabuli svítil stav 7:0 pro žlutomodré.

V úvodu třetí periody se před Petráska dostali hosté, ale pozorného gólmana nepřekonali. Ústečtí ve třiačtyřicáté minutě faulovali a Dostálek odešel pykat za katr. Krátce po jeho návratu se provinil krosčekem Smetana. Modročerní však ani jednu power-play nevyužili. Ve třiapadesáté minutě se hosté znovu usadili v útočné třetině, ale Petrásek byl bezchybný. Matouška ještě několik minut před závěrečnou sirénou ohrozil svou kličkou Boháč, ale na nevyzrál na něj. Poté se ještě pokoušel prosadit Hanzl, ale hostující brankář byl proti. V samotném závěru se Havířovští usadili v útočném pásmu, ale jejich střely skončily mimo Petráskovu svatyni. Ústečtí Lvi tak po šedesáti minutách zvítězili vysoko 7:0.

Autor TOP: Marek Šnajdr

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do zápasu jsme vstoupili přesně jak jsme si řekli. Hráči měli jasný pokyn, z každé pozice střílet a chodit do branky. Výsledkem toho byly čtyři vstřelené branky v úvodní třetině. Druhou část jsme sehráli špatně, vedení o čtyři góly hráče až moc uspokojilo, neměli jsme správný přístup oproti první dvacetiminutovce. Ve třetím dějství jsme chtěli hrát na nulu pro Michaela Petráska, což se nám nakonec podařilo."

Jan Daneček st. (HC AZ Havířov 2010): "Stalo se nám poprvé, abychom takto vyhořeli. Do Ústí nad Labem jsme přijeli s tím, že sehrajeme vyrovnané utkání do poslední minuty. Bohužel to byl jednoznačný zápas, ve kterém nás soupeř vyškolil z produktivity. Je to pro mě velké zklamání, ale nedá se nic dělat. Doufám, že to na klucích nic nenechá. Gólman Lukáš Daneček se vystřídal sám, za obdržené branky nemohl. Hráli jsme v pondělí špatně v obraně i útoku. O vítězi rozhodla první třetina, do zpožděného utkání jsme vstoupili hodně laxně a během prvních dvou střídání jsme obdrželi dvě branky. Poté jsme se chtěli vrhnout dopředu, ale dopustili jsme se dalších dvou chyb, ze kterých pramenily další dva inkasované góly. Úvodní dějství skončilo z našeho pohledu 0:4, sestavu jsme byli nuceni stáhnout na tři útoky. Dostali jsme se tím do většího tlaku, ale branku jsme nadále schopní dát nebyli."