Beroun - K důležitému měření sil 42. kola I. hokejové ligy ČR zajížděl výběr Milana Skrbka a Tomáše Mareše na led Medvědů do Berouna. Do zápasu vstoupili lépe Středočeši, kteří se ujali vedení v páté minutě, kdy se z nařízeného trestného střílení po faulu Tomáše Roda prosadil Patrik Petruška. Další dva puky do ústecké sítě přidali Medvědi během první poloviny třetího dějství. Lvi následně už pouze korigovali skóre na konečných 3:2 z pohledu domácích, Slovanu nepomohla ke zvratu zápasu závěrečná power-play ani oddechový čas.
st 22. 1. 2014, Zimní stadion Beroun
Medvědi Beroun 1933
3:2 1:0, 0:0, 2:2

Branky a nahrávky: 5. Petruška z TS, 46. Strnad (Hrdel, Vrdlovec), 48. Petruška (Babka, Třetina) – 55. Loskot (Alinč, Z. Sklenička), 59. Loskot (Roubík, Grin). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:3, navíc Rod (UNL) TS [HÁK]. Bez využití. Diváci: 205. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Medvědi Beroun 1933: Cikánek – Špelda, Kužel, Chalupa, Jebavý, Tverďák, Gutwald, D. Sklenička – Strnad, Hrdel, Vrdlovec – Petruška, Babka, Třetina – Půlpán, Kubeš, Markulinec – Malý, Matějka, Stromko. Trenéři: Petr Novák, Karel Manhart.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý - Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, K. Černý, Holomek, Smetana - Loskot, Alinč, P. Přeučil - D. Tůma, Roubík, Rod - do 40. Baránek, do 40. M. Hanzl, do 40. Vávra - Videlka, D. Merta, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Aktivnější vstup do zápasu mělo sice Ústí, ale do vedení se dostali Medvědi. Patrik Petruška byl v úniku faulován a dostal možnost reparátu v podobě trestného střílení, které forhendovým blafákem využil a poslal svůj celek do vedení. Lvi mohli vyrovnat, ale Tůma trestuhodně z metru nezamířil přesně do prostoru mezi tři tyče Cikánkovy svatyně. Na druhé straně nenavýšil vedení Berouna Hrdel, jehož pokus minul jen těsně ústeckou brankou.

Ve druhé třetině už se začalo na ledě přiostřovat a rozhodčí Zubzanda musel začít také vylučovat. Ani jeden z týmů však nedokázala využít žádnou ze svých početních výhod a fotbalové jednobrankové vedení Berouna svítilo na světelné tabuli po čtyřiceti minutách základní hrací doby.

Podobný start jako v úvodní periodě byl k vidění na berounském zimním stadionu i v závěrečném dějství. Ve 46. minutě zakončil krásnou kombinaci elitního berounského útoku střelou do horní poloviny posila z Kladna Jakub Strnad. O necelé dvě minuty později se mohli berounští fanoušci radovat z gólu znovu. Svůj druhý zásah v utkání zaznamenal Patrik Petruška, jehož rána z voleje z mezikruží rozvlnila síťku za Dlouhého zády. Hostující celek si vzal oddechový čas a ten ho probudil. V 55. minutě se podařilo dostat puk za záda Cikánka Marku Loskotovi, který tak oživil ještě naději Lvů na bodový zisk v zápase. Šance se ještě zvýšila poté, co opět Marek Loskot snížil na rozdíl jediné branky při hře Ústí bez brankáře. Navíc se už ale hosté nezmohli a Beroun si tak připsal čtvrtou domácí výhru v řadě.

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): "My jsme hrozně rádi za tři body. Před zápasem jsme si řekli, že chceme doma opět uspět. Padesát minut jsme podle mě měli utkání pod kontrolou, ale pak jsme udělali v obraně dvě hrubky, které dokázalo Ústí potrestat. Jsem moc rád, že jsme zvládli poslední dvě hektické minuty, kdy soupeř tlačil, ale my jsme je již do žádné gólové šance nepustili."

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "První dvě třetiny jsme neodehráli vůbec špatně. Bohužel jsme tam ale udělali jednu hrubou chybu, kterou domácí potrestali gólem. Pak jsme tak prohrávali, což nám v letošní sezoně vůbec nesedí. Do třetí části jsme šli s tím, že vyrovnáme, ale naopak Beroun vstřelil dvě slepené branky. Ztráta bodů v tomto zápase je bolestná, neboť všechny utkání se soupeři na podobné úrovni jsou pro nás stěžejní."

Foto TOP, hlavičky trenérů: Miroslav Rosendorf.