Ústí nad Labem - Ke střetnutí 48. kola I. hokejové ligy ČR přicestoval do Ústí nad Labem tým Olomouce, který se v sedmé minutě ujal vedení zásluhou Pavla Selingra. Slovanu se podařilo během necelých dvou minut vyrovnat, když se do černého trefil kanonýr Ústeckých Lvů Jaroslav Roubík. Díky přesným zásahům Lukáše Králíka, Rostislava Marosze a Denise Kindla ve druhém dějství si Hanáci odváží tři body. Ve 36. minutě musel být pro zranění vystřídán gólman Severočechů Michael Petrásek, utkání musel dochytat Jan Dlouhý.
st 5. 2. 2014, Zlatopramen Arena
HC Olomouc
1:4 1:1, 0:3, 0:0

Branky a nahrávky: 9. Roubík (Rod, Brož) – 7. Selingr (Kucharczyk, Jaroměřský), 22. Králík (Jergl), 32. Marosz (Knotek, Vodný), 40. Kindl (Švaňhal). Rozhodčí: Bejček – M. Černý, Rozlílek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 639. Střely na branku: 31:43 (9:15, 12:17, 10:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. Zakázaná uvolnění: 1:0. Ofsajdy: 2:4. Vyhraná vhazování: 32:25 (13:7, 13:8, 6:10). Nejlepší hráči: Tomáš Rod – Tomáš Vošvrda.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (36. J. Dlouhý) – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana – V. Meidl, Alinč, P. Přeučil – D. Tůma, Roubík, Rod – Kuchynka, do 55. M. Hanzl, Pořický – Dostálek, D. Merta, Bačák – od 24. Baránek. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

HC Olomouc: Vošvrda – Houdek, Jaroměřský, Cartelli, R. Staněk, R. Kadela, Škůrek, Janáček – Kucharczyk, Herman, Selingr – Marosz, J. Knotek, Vodný – Diviš, do 55. D. Kindl, Švaňhal – Jergl, Králík, Ostřanský. Trenéři: Petr Fiala, Jiří Dopita.

Ústečtí Lvi z posledních čtyř zápasů dokázali přehrát pouze beznadějně poslední Most, naposledy schytali debakl v Mladé Boleslavi a ztratili snad i teoretickou šanci na postup do play-off.

Proti Olomouci tak žlutomodří nebyli vůbec v dobré pozici a každý bod proti favoritovi by se jim hodil. Přestože začátek utkání vypadalo nadějně a po brzké šanci Roda už chtěli domácí slavit úvodní branku, té se nakonec dočkali hosté z Olomouce. V 7. minutě se prosadil v přesilové hře Pavel Selingr. Domácí ale nečekali na vyrovnání vůbec dlouho. O dvě minuty později srovnal krok povedenou brankou kanonýr Lvů Jaroslav Roubík. Stav po první třetině byl tak vyrovnaný.

Takový průběh by se Lvům určitě líbil, ve druhé třetině domácí ale naprosto selhali. Prostředních dvacet minut hry bylo v jasné režii olomoucké Mory, která hned třikrát navýšila své vedení. Nejprve ve 22. minutě strhl vedení na stranu Mory Lukáš Králík, který byl důrazný před brankou. Ve 32. minutě se pak prosadil Rostislav Marosz a jedenadvacet sekund před druhou sirénou skóroval i Denis Kindl. To už ale byl mimo hru ústecký gólman Petrásek, který se zranil a do klece tak musel jeho náhradník Dlouhý.

Ve třetí třetině si již oba celky byly jisté vývojem utkání, a tak poslední část zápasů postrádala patřičné tempo. V posledních minutách se duel před 639 diváky spíše jen dohrával. Olomouc vědoma si svého náskoku už nebyla v útoku tolik aktivní a domácí Lvi se zase nezmohli na odpor. A přestože Slovan měl ještě v závěru výhodu dvou přesilovek, daší kotouč gólman Mory Vošvrda již nepustil.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Odehráli jsme slušně pouze první třetinu, kdy jsme se Olomouci vyrovnali v pohybu, v osobních soubojích a především v bojovnosti. Úvodní část proto skončila zaslouženou remízou 1:1. Druhé dějství bylo z naší strany hodně špatné. Dostali jsme druhý a třetí gól jako přes "kopírák", kdy nejsme schopni pokrýt hráče soupeře v brankovišti. Po třetí brance zápas mužstvo zabalilo, to se nesmí stávat. Třetí dvacetiminutovku jsme chtěli po hráčích aby ji odmakali, což se stalo, ale Olomouc hrála chytře, nikam se nehnala a nedovolila nám již přidat další branku. Závěrem musím říct, že si někteří hráči musí strašně moc rychle uvědomit o co se v Ústí nad Labem hraje a co se může stát."

Petr Fiala (HC Olomouc): "První třetinu jsme hodně bránili. Po vstřelené brance v přesilové hře domácí využili třetí šanci a skóre vyrovnali. Po úvodní dvacetiminutovce jsme si řekli, že budeme hrát aktivně a nebudeme stát na obranné modré čáře bez pohybu. Domácí kolem nás hladce procházeli a vytvářeli si brankové příležitosti. Rozhodující momenty nastaly ve druhé části, která se nám podařila nejvíce. Naše tři vstřelené góly sebraly Slovanu vítr z plachet a začalo to pro ně být kritické. Po nepovedeném domácím utkání s Mostem jsme hráli lépe a využili jsme toho, že se Ústeckým Lvům tolik nedaří. Třetí třetina byla z naší strany opatrná, nechtěli jsme udělat chyby, ale nechali jsme se dvakrát zbytečně vyloučit. Ústí nad Labem si dokázalo vytvořit tlak, ze kterého ale naštěstí pro nás nic nevytěžilo. Je škoda, že Lvi budou v play-off chybět, s tím se ale musí srovnat. My se musíme zlepšit, abychom byli na play-off připraveni. Středeční výhra nám mírně přispěla k navrácení herní pohody."

Foto TOP, hlavičky trenérů: Miroslav Rosendorf.