Ústí nad Labem – v rámci čtvrtého kola ligy juniorů se ve Zlatopramen Areně odehrálo derby mezi Lvíčaty a Stadionem Litoměřice. Zápas to byl v první třetině vyrovnaný. V prostředním dějství se prosadil Kment a Dostálek. Ústí tak vedlo 3:1. V poslední třetině padla jedna branka na každé straně. Lvíčata vyhrála 4:2 a v letošní sezóně ještě neprohrála.
ne 29. 9. 2013
HC Stadion Litoměřice
4:2 1:1, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 16. Vondráček (Řídel), 22. Kment (Bačák, Straka), 38. Dostálek (Hanzl, Fojt), 46. Bačák (Trončinský) – 6. Vlček (Zedek), 50. Neruda (Zedel). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Ptáček. Vyloučení: 4:6, navíc Zdvořáček (UNL) 10 [NESP]. Využití: 0:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kácha – Zdvořáček, Procházka, Vegmer, Straka, Holeček, Trončinský – Hanzl, Fojt, Dostálek, Kment, Musil, Bačák, Chovanec, Vondráček, Řídel, Jindřich, Piewak

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Chmel, Šikner, Zedek, Kupčík, Kolíček, Müller, Krýsl, Kauschitz, Brandejský, Vlček, Zajan, Ransdorf, Shchyhelsky, Neruda, Vrba, Popek, Šindelář

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

K první střele se dostal hostující Brandejský, jeho pokus postrádal přesnost. Za domácí se do dobré pozice dostal Řídel, branku Michajlova minul. Litoměřice hrály v páté minutě přesilovou hru pět na tři. Kupčík dvakrát trefil Káchu. V čase 5:18 se už skóre měnilo. Prvně vyloučený Procházka už byl na ledě. Litoměřice pokračovaly v přesilovce o jednoho hráče. Vladislav Vlček se dostal ke střele z mezikruží. Kotouč nabral zvláštní směr a k údivu všech skončil v brance Ústí. Stadion díky vstřelené brance ožil a domácí se museli bránit. Kácha několikrát podržel svůj tým. Přesilovou hru si zahrála i Lvíčata. Zdaleka nebyla tak nebezpečná jako jejich soupeř pár minut předtím. Litoměřice oslabení celkem s přehledem ubránily. Při další početní výhodě domácích se ke střele dostal Musil, ale minul. V 16. minutě mělo Ústí ponechanou výhodu. Řídel našel přesným pasem rozjetého Jana Vondráčka, který se prosadil střelou nad vyrážečku ke vzdálenější tyči. Vzápětí mohli znovu skórovat hosté, jenomže Neruda poskakující kotouč v okolí brankové čáry netrefil. Po první třetině platil stav 1:1.

Domácí vstoupili do druhého dějství aktivně. 71 sekund uběhlo a střelou z mezikruží se již podruhé v zápase prosadil Jan Kment. Do brejku se dostal Vondráček, ale na brankáře Michajlova zblízka nevyzrál. Litoměřice se bránily. V přesilové hře střílel od modré Holeček pouze do míst, kde klečel brankář Stadionu. Domácí brankář Kácha mnoho práce neměl. Domácí obrana držela střední pásmo, takže se hosté ke střelám takřka nedostávali. V dobré pozici trefil Řídel masku brankáře Michajlova. Do první slušné šance Stadionu se dostal šest minut před koncem Brandejský. Kácha na střelu viděl a zasáhl včas. Ve 38. minutě vysunul Fojt do útočného pásma Hanzla, který byl tísněn a nemohl zakončit. Přenechal puk pro Vlastimila Dostálka. Urostlý útočník se nemýlil a střelou pod horní tyč upravil na 3:1. V posledních sekundách se vyznamenal Kácha, protože uhasil chybu hráčů před ním. Za stavu 3:1 skončila druhá třetina.

Z kraje třetiny se nechal vyloučit Fojt. Šindelářovu nebezpečnou střelu od modré kryl pozorný Kácha. Ve 46. minutě uvolnil Trončinský Vladimíra Bačáka, který pohodlně prostřelil Michajlova. Litoměřický gólman neměl nárok. O čtyři minuty později se prosadil Stadion. Zedel poslal do brejku Víta Nerudu, který poslal puk pod Káchovým betonem. Utkání se v klidu dohrávalo, gólové šance byly k vidění minimálně. Dvě minuty před koncem si vzali hosté oddechový čas. Litoměřice zkusily power play. Ta nezměnila skóre zápasu. Ústí vyhrálo 4:2

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí): Předvedená hra se mi celkem líbila. Udělali jsme nějaké chyby, které soupeř využil. Jsem rád, že jsme získali tři body.

Otakar Beran (HC Stadion Litoměřice): Čekali jsme těžké utkání. Rozhodlo proměňování šancí, které měli domácí lepší.