Ú s t í n/L. - Lvíčata byla v zápase vždy o krok před soupeřem. Domácí vždy vedli o gól, soupeř celkem pětkrát vyrovnal. Utkání dospělo do nájezdů, ve kterých se prosadil Martin Hanzl a dvakrát Vlastimil Dostálek.
ne 27. 10. 2013
PZ Kladno
6:5sn 2:2, 1:1, 2:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 5. Fojt, 7. Dostálek (Vegner), 26. Kment (Vondráček), 41. Dostálek (Vegner), 46. Hanzl (Dostálek), rozhodující nájezd Dostálek – 6. Kadlec, 15. Čejka (Jirák), 37. Vopravil, 41. Kadlec, 57. Janeček P. (Janeček V.). Rozhodčí: Hlinka - Ptáček, Ševic. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kácha – Procházka J., Straka, Trončinský, Vegner, Vondráček, Procházka T., Fojt, Jindřich, Polák, Strnad, Musil, Hanzl, Kment, Dostálek, Piewak

PZ Kladno: Černý – Kehar, Raclavský, Dolgoš, Krpelán, Hulcr, Procházka M., Paták, Kadlec, Janeček P., Janeček V. Vopravil, Král, Čejka, Jirák, Bednář, Srpek, Hoffmann, Cigánik, Cukr

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

První střelu na branku vyslal domácí Hanzl, brankář Kladna pohodlně přikryl puk. Ve druhé minutě byl vyloučen Vegner, hosté přesilovou hru využít nedokázali. Při hře pět na pět se do dobré pozice dostal Hoffmann, ale Káchu nepřekonal. V páté minutě padla první branka zápasu. Radek Fojt si vybruslil před branku a střelou švihem poslal puk pod horní tyč branky hostů. Kladno vyrovnalo velmi rychle. Filip Kadlec vybojoval kotouč, prokličkoval se před Káchu a poslal puk pohodlně do branky. Necelou minutu po vyrovnání přišel další gól. Vlastimil Dostálek dostal přihrávku od Vegnera a nemilosrdně z předbrankového prostoru propálil vše, co mu stálo v cestě. Kladno hrálo přesilovou hru pět na tři, tu ovšem využít nedokázalo. Domácí brankář ani moc práce neměl. Do šance se dral Bednář, ale přes bránícího Fojta nevystřelil přesně. Na druhé straně od modré střílel Tomáš Procházka, jeho pokus nikdo netečoval do branky. V patnácté minutě hosté vyrovnali. Jirák výhodně obkroužil branku Káchy, domácí brankář malinko vyjel proti střelci, který ještě přihrál na hůl Michaela Čejky. Hostující hráč trefil mezírku mezi betony brankáře Káchy. Po pěkném sólu Hanzla se ke střele dostal Fojt, ale našel lapačku brankáře Kladna. Po první třetině platil stav 2:2

V brejku ujížděli Strnad s Musilem. Gólman Černý byl pozorný a celou situaci přečetl. Ve dvacáté druhé minutě brankář Kácha povyjel proti střelci a zasáhl. Poté se musel hodně snažit, aby se svými spoluhráči utěsnili branku. Povedlo se. Ve 26. minutě se potřetí v zápase dostali domácí do vedení. Vondráček udělal obrovský kus práce v útočném pásmu. Obehrál několik hráčů Kladna a předložil přihrávku Janu Kmentovi, který se prosadil přízemní střelou k tyčce. Po střele Kadlece, která zasáhla Káchu do ramena, se útočník dostal k dorážce, ale nepřehodil beton domácího brankáře. Proti Jirákovi vystartoval brankář Slovanu a tak tak, že hokejkou vypíchl puk. Ve třicáté první minutě, při vlastním oslabení vyzval parádní přihrávkou Hanzl do brejku najíždějícího Dostálka. Ústecký hráč svůj blafák zakončil střelou, která mířila mimo branku. Ve třicáté sedmé minutě bylo znovu vyrovnáno. Hosté sevřeli domácí v obranném pásmu. Vznikla z toho akce Davida Vopravila, který si vybruslil před branku a s velkou dávkou štěstí poslal puk za vzdálenější tyč. Po dvou třetinách bylo skóre 3:3

Po půl minutě hry se prosadili domácí. Vegner našel přesnou přihrávkou Vlastimila Dostálka, který prostřelil brankáře Kladna. Hosté odpověděli velmi rychle. Dvaadvacet sekund uplynulo a domácí žlutomodří beci nechali středem hřiště projet Filipa Kadlece, který si poradil s Káchou. Ve 46. minutě našel Dostálek Martina Hanzla, který kotouč poslal do horní části branky. Hrál se rychlý hokej, rozhodčí málo přerušovali hru. Gólových šancí bylo k vidění minimum. V 57. minutě se znovu hosté dočkali vyrovnání. Petr Janeček využil přihrávku Václava Janečka a prostřelil domácího brankáře Káchu. V poslední minutě třetí třetiny se mohl prosadit Musil, ale trefil jen gólmana. Po základní hrací době byl stav 5:5, a tak se jely nájezdy.

Jako první jel Fojt. Udělal kličku, ale neuspěl. Za hosty neuspěl Král. Druhým domácím nájezdníkem byl Dostálek, který zvolil ukázkový blafák a uspěl. Střelou nad lapačku Káchy se prosadil Kadlec. 1:1. Třetí sérii zahájil Hanzl pomalým nájezdem, který se štěstím proměnil. Petr Janeček si položil Káchu a pohodlně skóroval. Pořadí se otáčelo, a tak jeli první hosté. Druhou šanci dostal Král, ale ani teď neuspěl. Výhru domácím zajistil Vlastimil Dostálek. Domácí parta vyhrála 6:5 na nájezdy.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí): Dva body jsou dobré. Naše obranná hra byla špatná. Pětkrát jsme vedli o gól, ale hráči si vedení nevážili. Povedly se nám nájezdy.
Vladimír Kameš (PZ Kladno): Utkání se mi hodnotí špatně. Pokaždé jsme museli dotahovat soupeřův náskok. V nájezdové loterii bylo lepší Ústí.