Ú s t í n/L. - Po prohře 0:6 v derby s Litoměřicemi si Lvíčata zlepšila náladu. V domácím zápase s Kobrou Praha byla k vidění gólová přestřelka, kterou žlutomodří zvládli lépe. Vyhráli 6:5. Dva góly zajistil Vondráček.
ne 17. 11. 2013
HC Kobra Praha
6:5 2:2, 1:1, 3:2

Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Procházka J., Strnad), 20. Musil (Vegner, Strnad), 30. Straka, 43. Vondráček (Straka), 48. Vegner (Strnad), 59. Piewak – 11. Fedymycz (Pawelski), 12. Pawelsky (Kellerstein), 33. Krásl, 43. Hein (Mráz), 47. Kellerstein. Rozhodčí: Vojtěchovský - Štechmüller, Ruchař. Vyloučení: 3:5 navíc Kellerstein (KOB) TS. Využití: 2:1. V oslabení: . Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 6:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec – Procházka J., Zdvořáček, Trončinský, Holeček L., Straka, Procházka T. – Fojt, Vegner, Vondráček, Strnad, Musil, Chovanec, Kment, Řídel, Piewak, Jindřich, Polák

HC Kobra Praha: Coufal, 52. Fořt – Matoušek, Bednář, Kellerstein, Vacek, Hein, Sládek, Krásl, Fedymycz, Prokop, Novák S., Maciboba, Švehelka, Novák P., Morávek, Pawelski, Mráz, Jirsa

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se domácím povedl. Hráli aktivněji. Vondráček si vybruslil před branku, ale z bezprostřední blízkosti se neprosadil. Ústecký Burkovec musel být pozorný, Bednář vyslal nebezpečnou ránu. Díky vyloučení Vondráčka si hosté zahráli přesilovou hru, ve které Morávek trefil tyčku. Dlouhý tlak Slovanu v osmé minutě korunoval střelou Fojt, který se z úhlu nedokázal prosadit. V osmé minutě padla první branka. Přihrávku Jiřího Procházky výborně zužitkoval Jan Vondráček. Rychle mohl vyrovnat Petr Novák, kterého v brejku výborným semaforem vychytal Burkovec. David Fedymycz dostal ideální přihrávku před branku a nedal Burkovcovi šanci. O minutu později se znovu prosadili hosté. Martin Pawelsky po přihrávce Kellersteina zmátl domácí obranu a poslal kotouč za záda brankáře. Hosté během minuty a půl otočili stav zápasu. V šestnácté minutě se do dobrých šancí dostali Vondráček s Řídelem, ani jeden však neuspěl. V přesilové hře se podařilo domácím vyrovnat. Kotouč putoval po ose Strnad – Vegner a zakončující Jan Musil se trefil skoro z nulového úhlu. Po první třetině bylo skóre 2:2.

Z kraje druhého dějství se domácí zahráli přesilovou hru, kterou Lvíčata nesehrála špatně, ale nevyužila ji. Ani jeden z týmu si nevytvářel gólové šance. V polovině zápasu se ke střele dostal Miroslav Straka a poslal své barvy do vedení. Ve 33. minutě dostal Jakub Krásl mnoho prostoru před brankou, díky svému důrazu poslal kotouč za brankovou čáru. Stav zápasu byl vyrovnaný 3:3.

Lvíčata začala třetinu dobře. Straka vyslal do brejku Jana Vondráčka, který se prosadil. Hosté vyrovnali velmi rychle. Krásl našel u druhé tyčky volného Romana Heina, pro kterého nebylo těžké skórovat. V čase 46:37 udělal domácí hráč obrovskou chybu v obranném pásmu a Adam Kellnerstein tváří v tvář Burkovcovi uspěl. O půl minuty později bylo srovnáno. Strnadovu přihrávku využil od modré střílející Zdeněk Vegner. Stav zápasu byl 5:5. V čase 51:45 bylo nařízeno trestné střílení. Do branky šel Fořt. Fojt trefil tyč. V čase 58:15 se před brankou prosadil nikým nehlídaný Erik Piewak, který poslal domácí do vedení. Minutu před koncem si hosté vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Lvíčata svůj náskok uhájila.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí): Dostat doma pět gólů, to je špatné. Měli jsme převahu, kterou jsme měli vyjádřit gólově. Měli jsme dát více branek než šest.

Martin Slanina (Kobra Praha): Z naší strany dobře odehrané utkání. Jen ty individuální chyby nás připravily o body.