Ú s t í n/L. - V rámci šestnáctého kola Ligy juniorů s v Ústí nad Labem představil celek Hvězda Praha. Lvíčata hrála od samého úvodu aktivněji. Lvíčata nakonec vyhrála 4:2. O góly se postarali Musil, Hanzl, Holeček a Jindřich.
ne 24. 11. 2013
HC Hvězda Praha
4:2 2:1, 1:0, 1:1

Branky Ústí:9. Musil (Hanzl), 14. Hanzl (Fojt), 23. Holeček (Jindřich), 57. Jindřich (Vaněk) – 4. Klíma (Hyršl), 45. Bartoš (Fabrt)

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec – Vaněk, Trončinský, Holeček L., Straka, Fojt, Vegner, Strnad, Musil, Chovanec, Kment, Piewak, Vondráček, Polák, Hanzl, Procházka J., Jindřich.

HC Hvězda Praha: Skuhrovec – Kolman, Pečenka, Vladyka, Muzika, Janoušek, Šrámek, Zíma, Hyršl. Klíma, Bartoš, Fabrt, Alvemenko, Vrchota, Kolotný, Klečka

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se odehrál v rychlém tempu. Do první gólové šance se dostali hosté, na Burkovce ale nevyzráli. Pražané se prosadili až ve čtvrté minutě, kdy domácí obrana udělala chybu, které využil Adam Klíma a poslal svůj tým do vedení. V deváté minutě do pásma vjel Hanzl, v jeho akci pokračoval Jan Musil, který pohotovou střelou vyrovnal. Další branku přidala Lvíčata v oslabení. Fojt našel najetého Martina Hanzla, který otočil vývoj zápasu. Po první třetině vedlo Ústí 2:1.

Ve druhé třetině se hrál rychlý hokej, zbytečně se nepřerušovalo. V čase 22:35 se na útočné modré napřáhl Lukáš Holeček a prostřelil brankáře Skuhrovce. Lvíčata vedla 3:1. Domácí hráli v pohodě, nedělali zbytečné chyby. Když už se soupeř dostal ke střele, tak ji chytil pozorný brankář Burkovec. Ústecká obrana hrála velmi aktivně, Pražany napadala už při přechodu přes půlící čáru. V poslední minutě dostalo Ústí kotouč za brankovou čáru. Brankový rozhodčí světlo rozsvítil, ale hlavní sudí gól neuznal. Hostující hráč ležící v brance vytahoval rukavicí kotouč z branky. Po druhé třetině platil stav 3:1.

Lvíčata ve třetí třetině hrála čtyři minuty přesilovou hru pět na čtyři. Během ní se dostala do několika dobrých střeleckých pokusů, ale ani jeden se neujal. Hosté skórovali ve vlastním oslabení. V čase 44:20 Lukáš Bartoš prostřelil Burkovce. Bylo sníženo na rozdíl jediné branky. Tři minuty před koncem hráli domácí přesilovku pět na tři. Vaněk našel Jana Jindřicha, který střelou pod horní tyč upravil na 4:2. Minutu před koncem si hosté vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Navíc hráli přesilovku. Šest na čtyři. Ústí udrželo vedení 4:2.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Utkání hodnotím dobře, protože jsme vyhráli. Hrálo se nahoru dolu. Myslím, že se to muselo divákům líbit.

Radek Bartoš (Hvězda Praha): Domácí se na nás připravili dobře. V první třetině měli tlak. Ve druhé třetině se to začalo vyrovnávat. Ve třetí třetině jsme byli lepší my. Snížili jsme na 3:2. Místo toho, abychom se snažil vyrovnat, tak jsme šli do tří a Ústí dalo gól.