Ú s t í n/L. - V zápase desátého kola ELIOD extraligy na domácím ledě hostila Lvíčata Letce z Letňan. Ústí vedlo po první třetině 1:0. Ve zbytku zápasu hráli žlutomodří nedůsledně a nakonec prohráli 3:4. Dvě branky zaznamenal Petr Magasanik.
ne 20. 10. 2013
HC Letci Letňany
3:4 1:0, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 16. Bejček (Vandas, Magasanik), 30. Magasanik (Zich, Štochl), 42. Magasanik (Vandas, Zich) – 28. Gaspar (Průžek), 40. Mařík, 50. Burda (Starosta, Mařík) , 54. Volf (Starosta) Rozhodčí: Plachý – Beneš, Marejčin. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 17:48. Průběh utkání: .

Ústecký Slovan s.r.o.: Havlík Š. – Štochl, Vandas, Vytejček, Havlík D., Opočenský, Moucha, Štěpánek – Bejček, Zich, Magasanik, Leitner, Vico, Brňák, Osmani, Vaněk, Dörner

HC Letci Letňany: Mokrý – Kolnatý, Brabec, Gaspar, Starosta, Pařík, Vorlický, Mařík, Burda, Volf, Danov, Rousek, Průžek, Kučera, Šimon, Chalupa, Fabiánek

Úvod zápasu se domácímu týmu nepovedl. Hosté byli aktivnější a vyhrávali osobní souboje. Slovan se do tempa hry mohl dostat díky přesilové hře. Tu ale Severočeši sehráli špatně. Ústí mělo k dispozici přesilovou hru pět na tři. Početní výhodu domácí nevyužili. Ubráněné oslabení povzbudilo hosty. Gólman Havlík musel v první třetině být hodně pozorný, aby neinkasoval. Letňany se dvakrát dostaly do brejku, který ovšem využít nedokázaly, a tak přišel trest. Na trestnou lavici usedl Pařík. Kotouč putoval po ose Magasanik – Vandas a Tomáš Bejček prostřelil brankáře Mokrého. V závěru třetiny mohli hosté vyrovnat. Chalupa, Mařík a Pařík jeli tři na jednoho. Kombinovali tak dlouho, až se dostali ze střeleckého úhlu. Po první třetině platil stav 1:0

Druhou třetinu začali hosté aktivně, domácí se bránili. Nebezpečná střela Rouska tak tak minula branku Havlíka. Gólově se hosté prosadili až ve 28. minutě, kdy se rychlou střelou prezentoval Michael Gaspar. Domácí si své vedení vzali rychle zpátky. Štochl chytrou přihrávkou poslal Magasanika a Zicha do brejku. Zich na zlatém podnose připravil puk pro Petra Magasanika, který s přehledem skóroval. Zdálo se, že si do poslední části přenese Slovan vedení. V posledních vteřinách přišel šok. Magasanik držel kotouč v útočném pásmu, hostující Václav Mařík vypíchl puk a jel sám na Havlíka. Domácího brankáře překonal. Vteřina chyběla do konce třetiny. Tento moment pořádně rozohnil domácího kouče Čalouna. Po dvou třetinách 2:2.

Velmi rychle po začátku třetí třetiny se parádní střelou prosadil Petr Magasanik, který tak zaznamenal druhou branku v zápase. V polovině třetiny se nechal vyloučit Moucha a hosté hráli přesilovou hru. Po necelé půlminutě hry se na modré napřáhl Václav Burda, který prostřelil brankáře Havlíka. Hosté znovu vyrovnali. Stejný scénář jen o několik minut později. Na trestné lavici sedí domácí Zich a David Volf poprvé v zápase poslal Letňany do vedení. Lvíčata se snažila vyrovnat, ale nemohla se dostat přes hosty dobře bráněné střední pásmo. Ústí vyrovnat nedokázalo, a tak vinou nedisciplinovanosti prohrálo 3:4.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Hráli jsme nedůsledně, měli jsme špatný pohyb.

Martin Rousek (HC Letci Letňany): Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.