Ú s t í n/L. - Mladší dorost v rámci dvanáctého kola ELIOD extraligy v domácím prostředí hostili Chomutov. Piráti od samého úvodu byli lepším týmem. Poměr střel byl 15:76, na skóre 0:6.
čt 31. 10. 2013
Piráti Chomutov
0:6 0:2, 0:4, 0:0

Branky a nahrávky: 2. Svoboda M. (Svoboda J.), 20. Svoboda J. (Svoboda M., Lyszczarczyk), 24. Stínil (Koblížek), 31. Koblížek (Stínil), 35. Stínil (Palička), 37. Lyszczarczyk (Svoboda J., Svoboda M.). Rozhodčí: Vlasák - Tauš, Pala. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 15:73. Průběh utkání: 0:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Havlík Š. – Havlík D., Vandas, Štochl, Vytejček, Opočenský, Moucha, Štěpánek – Leitner, Zich, Magasanik, Vico, Brňák, Vaněk, Osmani, Bejček, Dörner, Veselý

Piráti Chomutov: Pavlát – Hajič, Studený, Jírovec, Novák D., Novák A., Buchtela, Hřebíček, Dvořák, Jindra, Polák, Dejmek, Svoboda, Lyszczarczyk, Svoboda, Hejduk, Palička, Šilar, Stínil, Chlán, Koblížek

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Chomutov do zápasu vstoupil velmi aktivně, domácí se museli bránit velkému náporu hostů. Po šedesáti pěti vteřinách otevřel skóre Matyáš Svoboda, který dorazil střelu Jana Svobody za brankovou čáru. Další gól mohl přidat Novák, ale domácí brankář Havlík byl pozorný. Na druhé straně se v patnácté minutě mihl v dobré šanci Veselý, ale odkrytou branku Pirátů minul. Dvě minuty před koncem třetiny se nechal vyloučit Štěpánek a hosté hráli přesilovku. Dlouhodobý tlak v početní výhodě stál domácí hodně sil, a tak ke konci inkasovali. Jan Svoboda překonal Havlíka. Ústecká čtveřice byla bezmocná. Po první třetině platil stav 0:2.

Do druhé periody vstoupili hosté znovu aktivně, tentokrát na gól museli počkat čtyři minuty. Koblížek našel na vzdálenější tyči volného Michala Stínila, který usměrnil kotouč do branky. Ve dvacáté deváté minutě byl vyloučený hostující Dejmek a Lvíčata hrála přesilovku. Nesehrála ji dobře, na modré zaváhal Moucha a Šilar ujížděl v brejku. Havlík v brance Ústí byl v souboji úspěšnější. Domácí brankář lovil puk z branky v polovině zápasu, kdy se střelou švihem z kruhu prosadil Tomáš Koblížek. Za stavu 0:4 zahrozili žlutomodří. Vico se dral do zakončení, ale důrazně ho zastavil Dvořák. Chomutov nechtěl žádné drama, a tak skóre přepsal znovu. Michal Stínil si vybruslil před branku Havlíka a nechytatelnou střelou poslal hosty do vedení o pět branek. Ve třicáté sedmé minutě se gólu dočkal i velmi aktivní Alan Lyszczarczyk, který vyslal střelu po ledě a nemýlil se. Po dvou třetinách bylo skóre 0:6 a rozdíl mezi oběma týmy byl velký.

Poslední dvacetiminutovku hosté pohodlný náskok bránili, neorganizovali žádné zběsilé útočné akce. Drželi střední pásmo, Lvíčata byla daleko od branky Pirátů. Domácí se dostávali hlavně ke střelám z dálky, ty ale proti Pavlátovi neměly šanci. Tou asi nejhokejovější akcí bylo ukázkové Magasanikovo zblokování střely Hejduka. Gól nepadl, a tak Lvíčata prohrála 0:6.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Chomutov nás výrazně přestřílel. Opět jsme nehráli tak, jak jsme hráli první zápasy.

Vladislav Hána (Piráti Chomutov): Od začátku jsme byli lepším týmem. Ve třetí třetině jsme malinko polevili, ale i tak si myslím, že jsme předvedli dobrý výkon.