Ú s t í n/L. - V rámci dvacátého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu se v Ústí nad Labem představila Plzeň. Lvíčata v zápase třikrát vedla o dva góly, přesto to na stačilo jen na bod. Vinou individuálních chyb v poslední třetině zápas dospěl do nájezdů. V nich vyhráli hosté. Slovanu nelze upřít bojovnost a nasazení.
čt 12. 12. 2013
HC Škoda Plzeň
6:7sn 3:2, 2:2, 1:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 6. Bejček (Dörner, Vico), 8. Dörner (Bejček), 14. Vaněk (Leitner, Vandas), 32. Vico (Dörner), 33. Vandas (Magasanik), 49. Horčička (Zich) – 9. Roubal D. (Roubal F.), 15. Straka, 22. Roubal J. (Kantner, Kodýtek), 30. Krásný (Bednář, Pour), 55. Pour (Roubal J.), 56. Pour (Roubal J., Roubal D.), rozh. náj. Kodýtek. Rozhodčí: Vitík - Goltsch, Sládek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Diváci: 137. Střely na branku: 41:73. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 6:4, 6:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Havlík Š. – Havlík D., Vandas, Vytejček, Moucha, Opočenský, Horčička, Holý T. – Leitner, Vaněk, Magasanik, Bejček, Vico, Dörner, Osmani, Zich, Brňák.

HC Škoda Plzeň: Krasanovský – Staněk, Kvasnička, Čechura, Váchal, Kačena, Sysel, Rubner, Kodýtek, Kantner, Roubal J., Roubal D., Krásný, Hanzlík, Erhart, Pour, Kovařík, Krystl, Straka.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Zápas začal v rychlém tempu. Oba týmy ukázaly, že jim útočná činnost není cizí. Za hosty pěkně vystřelil Kodýtek, za domácí se tvrdou střelou prezentoval Leitner. První branka padla v šesté minutě, kdy si srovnal puk na holi Tomáš Bejček aho poslal do branky. Lvíčata hrála aktivněji, a tak přidala druhou branku. V 8. minutě se při ponechané výhodě prosadil Sebastián Dörner. Hosté rychle snížili. David Roubal dostal od domácí obrany hodně prostoru. Ten využil ke kličce a posunul puk pod brankářem Havlíkem. Ve 14. minutě hrálo Ústí přesilovou hru. Díky vyhranému buly se dostalo do útočného pásma. Vandas posunul na Leitnera, který našel volného Kryštofa Vaňka. Lvíčata si vzala zpět vedení o dva góly. O minutu později se prosadil Martin Straka, který nebyl pokrytý domácími hráči. Po první třetině tak platil stav 3:2.

Do druhé třetiny vstoupili dobře hosté. Ve 22. minutě se v přesilové hře střelou do odkryté branky prosadil Josef Roubal. Lvíčata se snažila, ale nedařilo se jim. V polovině zápasu se poprvé dostali do vedení hosté. V přesilové hře rozebrali domácí obrannou linii, kotouč putoval po ose Bednář – Pour až k volnému Matěji Krásnému, který překonal bezmocného Havlíka. Ve 32. minutě jeli domácí dva na jednoho. Dörner přihrál Michalu Vicovi, který se trefil přesně mezi tělo brankáře a tyčku. Slovan hrál přesilovku pět na tři a prosadil se. Jaroslav Vandas střelou z mezikruží prostřelil brankáře Plzně. Za stavu 5:4 skončila druhá třetina.

Do třetí třetiny nastoupila mužstva takticky. Lvíčata svůj náskok bránila, ale zároveň hrála aktivně dopředu. Plzeň se pouštěla do útoku, ale nezapomínala ani na obranu. To ovšem neplatilo ve 49. minutě, kdy se po pěkné přihrávce Zicha Dominik Horčička. Hosté zlepšili svůj výkon. Dvěma góly v rozmezí minuty vyrovnal Jakub Pour. Ústečtí udělali dvě individuální chyby. Za stavu 6:6 se prodlužovalo.

Prodloužení velkou šanci nepřineslo, a tak se jely nájezdy. Ve druhé sérii se prosadil jen Kodýtek. Ve třetí uspěl domácí Zich. Vítězný nájezd provedl Petr Kodýtek. Lvíčata po boji prohrála 6:7 po nájezdech.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Naladili jsme kluky na to, že každý bod vybojovaný v tomto zápase bude zlatý. Bod bereme. Vzhledem k průběhu jsme mohli získat tři. Děláme individuální chyby, které nás dnes připravily o body. Nejvíce mě zaráží, že tyto chyby dělají hráči, kteří tu jsou druhým rokem.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Z naší strany to bylo nepovedené utkání. První dvě třetiny jsme nehráli tak, jak jsme chtěli. V poslední třetině jsme mohli získat tři body, nakonec máme dva a jsme za ně rádi. Věděli jsme, že Ústí bude bojovat, což potvrdilo.