Ú s t í n./L. - Ve druhém utkání nedokázali Ústečtí Lvi navázat na střelecké hody ze závěru prvního utkání a Olomouc díky vítězství 1:2 srovnala stav série na 1:1. Zápas se rozhodl v polovině utkání, kdy Hanáci dvěma zásahy v oslabení odskočili. Za Slovan brzy korigoval Hodek z trestného střílení, ale na vyrovnání se Lvi přes zřetelnou snahu a spoustů šancí ve třetí třetině již nezmohli.
po 16. 2. 2004
HC Olomouc
1:2 0:0, 1:2, 0:0

Branky: 31. Hodek (TS) - 29. Kárný (Kučera), 29. Ministr (Faltýnek). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 6:8, navíc Buďa (UNL) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 5500.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Evan, Kočí, Pospíšil, Havlík, Staněk, Skuhrovec, Mrázek - Hodek, D.Tvrzník, Zdráhal - Buďa, Lipina, Dragoun - Appel, Sýkora, Kudrna - Hašek, Koudelka, M.Tvrzník

HC Olomouc: Tihlář - Prošek, Kudělka, Šafařík, Klimeš, Faltýnek, Grof - Žajgla, Brančík, Komínek - Kučera, Kárný, Fiala - Liška, Ministr, Ditrich - Buchal

Ve druhém zápase čtvrtfinálové série se vše důležité vešlo do pouhých 104 vteřin. V tomto rozmezí padly celkem tři branky, z toho do ústecké sítě dvě během 14 vteřin, a to hráli domácí hokejisté přesilovku..

Od začátku utkání měli domácí hokejisté mírný tlak, který ale po 3 minutách zbrzdil svým faulem Kudrna. Přesto v oslabení dokázala Lipinova řada řádně pozlobit hostující zadáky. Hosté se k prvnímu vážnému ohrožení domácí branky dostali v 6. minutě, když se ocitl Komínek sám před Sáblíkem, ale jeho značně ležérní střela nemohla strážce domácí svatyně ohrozit. O minutu později už ale Sáblík měl plné ruce práce se střelou Klimeše, který napřáhl zpoza hráče od modré čáry. V 9. minutě vybojoval D. Tvrzník u hrazení kotouč, našel přesně mezi kruhy Hodka, ale ten střelou z voleje trefil jen dobře stojícího Tihláře. Hra se poté uklidnila, obě mužstva jako by vyčkávala, kdo udělá dřív chybu. V poslední minutě první třetiny se sice domácí nestěhovali před olomouckou branku, ale nic z toho nakonec nebylo.

Hned v úvodu druhé třetiny se blýskl Sáblík, když vyrazil Ministrův pokus ze skrumáže. Ve 24. minutě využil Zdráhal chybné rozehrávky Kudělky, brankáře hostí však nepřekvapil. Vzápětí na se druhé straně vyznamenal i Sáblík. Osudové okamžiky zápasu přišly přesně v době, kdy se zápas přehupoval do své druhé poloviny. Ve 29. minutě si v přesilové hře při rozehrávce nerozuměl Sáblík se spoluhráči, čehož využil Kučera, před prázdnou branku předložil Kárnému a pro toho nebyl vůbec problém z několika metrů zavěsit. Než se domácí hokejisté stačili vzpamatovat, přišel druhý šok. Ministr fauloval Lipinu, tím ho obral o kotouč a otevřela se mu volná cesta na Sáblíka. Své sólo s přehledem proměnil a trenéři Slovanu si vyžádali oddechový čas. Ve 31. minutě byl už po několikáté faulován při brejku Hodek. Tentokrát byl ale Šafaříkův zákrok ale natolik okatý, že hlavní sudí písknul trestné střílení. K jeho exekuci se rozjel sám postižený Hodek a chladnokrevně ho proměnil. O minutu později vyhrál před Sáblíkem vhazování Ministr, přihrál Liškovi, ale jeho prudkou střelu z první domácí brankář chytil. Poté začali hosté úspěšně napadat už ve středním pásmu a Lvi se nemohli dostat do tempa. Vyrovnávací branka visela ve vzduchu 2 minuty před sirénou. Po úspěšném vhazování se ke střele dostal Zdráhal, jeho střelu brankář vyrazil jen k Hodkovi, ten udělal kličku a střílel už do prázdné branky. Tihlářovo reflexivní máchnutí lapačkou však téměř zázrakem kotouč zastavilo.

V závěrečné třetině byl k vidění zoufalý tlak domácích hokejistů a neprostupná obrana Hanáků. Ti v ní totiž prověřili Sáblíkovu pozornost pouze pětkrát. Hned na začátku trefil Koudelka horní tyč olomoucké branky. Ve 42. minutě chyboval opět při přesilovce D. Tvrzník. Do brejku našlápl opět Ministr, ale Sáblík byl tentokrát úspěšný. Poté si domácí pětka vytvořila před Tihlářem velký tlak, ale hosté se v oslabení ubránili. Ve 48. minutě zachytil chybnou rozehrávku olomouckých hokejistů Dragoun, vyslal dopředu Appela, ale jeho střelu zpoza kruhu brankář líznul vyrážečkou a poslal mimo branku. Hokejisté Slovanu bojovali, tlačili se před branku, ale byla na nich už patrná nervozita. Od 55. minuty se hostující hokejisté téměř nedostali ze svého obranného pásma. Necelou minutu před koncem třetí třetiny byla přetížená olomoucká obrana donucena dvakrát za sebou faulovat a domácím se tak naskytla příležitost hrát power play v 6 proti 3. Přestože do konce zápasu zbývalo pouhých 5 vteřin, dokázali si Lvi připravit ještě dvě tutovky, ale Hanáci si své vítězství už vzít nedali.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): "Těší mne, že jsme utkání vyhráli. Konečně jsme hráli to, co jsme chtěli hrát včera. Včera se nám ta hra dařila jen do půlky zápasu. Dnes jsme za stavu 2:0 i 2:1 u své hry zůstali. Na Ústí platila hra jeden na jednoho, což byl rozhodující moment pro to, že jsme nedostali 60 minut gól ze hry. Soupeř neměl prostor na žádnou kombinaci. A když už se před naši branku dostal, bylo to pouze po našich hrubkách. Je to podle mne klíč k tomu, abychom tuto sérii dotáhli do vítězného konce. Doma teď budeme opět hrát tu svoji hru. My jsme nováček, my nemáme co ztratit. Ústí je nejbohatší klub soutěže, musí postoupit a musí nás přehrát. Mají před sebou nesmírně těžký úkol, protože po včerejším zápase je naše odhodlání dvojnásobné. Jsem ale zklamán z ústeckého publika, protože vůbec nedokázalo své hokejisty vyhecovat. Kdyby neměli puštěné to rádio, bylo by to tu dost chladné. Určitě dnes nebyli šestým hráčem a svým hokejistům moc nepomohli."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Čekali jsme, že ten zápas bude stejně těžký jako včera. Sice to včera skončilo 7:2, ale do 57. minuty to byla otevřená partie. Dnes jsme nedali branky. Soupeř hrál dobře v obraně. Pár šancí jsme si sice vytvořili, ale výborně jim zachytal gólman. Ale hlavně my jsme udělali několik hrubých chyb. Stav série je 1:1, jedeme do Olomouce a budeme se snažit tam dvakrát vyhrát nebo vrátit sérii zpět do Ústí. V úterý jedeme hned po tréninku do Olomouce, tam přespíme a ve středu se hraje."