B e r o u n – Ústečtí Lvi se po úvodních dvou zápasech semifinálové série s Berounskými Medvědy ocitli v těžké pozici. Jestliže chtějí postoupit do finále, již si nemohou dovolit žádné zaváhání. Po úterní smolné porážce po samostatných nájezdech se ani ve středečním souboji nezmohli na vstřelení branky ze hry a podlehli 0:4. Beroun rozhodl třemi brankami ve druhé části. Boj o zachování postupové naděje sehrají Lvi již v pátek od 18. hod na vlastním ledě.
st 25. 2. 2004
Medvědi Beroun 1933
4:0 1:0, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 7. Jech (Vaněček), 23. Klimenta (Jech, Kašák), 34. Eiselt (Ševc), 38. Frolík (Eiselt, Hořava). Rozhodčí: Vampola - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:11. Bez využití. Diváci: 2200.

Medvědi Beroun 1933: Kameš - Jelínek, Vaněček, Ševc, Kašák, Jareš, Ovčačík, Braniš - Besser, Šinágl, Gengel - Frolík, Víšek, Eiselt - Horčička, Slížek, Novotný - Toma, Klimenta, Jech - Hořava M.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund (38. Sáblík) - Mrázek, Kočí, Pospíšil, Pavlas, Evan, Skuhrovec, Staněk - Tvrzník D., Hašek, Šulc - Buďa, Lipina, Dragoun - Kudrna, Sýkora, Appel - Koudelka, Zdráhal, Hodek - Netík

Oba týmy začaly trochu zakřiknutě. Ve 3. minutě se ale po chybě domácí obrany dostal do první velké šance Sýkora, ale Kameš kotouč nepustil. V 6. minutě vypálil z větší vzdálenosti Vaněček a jeho střelu tečoval mimo dosah gólmana Zikmunda Ctibor Jech. Ústí se dostávalo do šancí buď z chyb soupeře, anebo své vypracované příležitosti zakončovalo střelami daleko od brány. Ke srovnání měli nejblíž Appel s Netíkem. Ani jeden z nich však s ukazatelem skóre už nepohnul.

Po 158 sekundách druhé třetiny se před bránou ocitl Klimenta a z bezprostřední blízkosti nedal Zikmundovi šanci. Ve hře se kupily nepřesnosti. Obraz útočné hry Slovanu se nezměnil, k tomu ale začal přidávat i neschopnost rozehrát puk ve vlastním pásmu. Ve 34. minutě tečoval Václav Eiselt Ševcovu ránu mezi gólmanovy betony a zvýšil tak na rozdíl tří branek. Další berounský gól zařídil Frolík, když se z kruhu trefil přesně do šibenice Zikmundovy branky. To už bylo ale i na něho moc, a tak v brance dostal šanci Sáblík.

Poslední část hry vypadala trošku jinak než předchozí. Jaksi se zapomnělo útočit a na ledě začaly pracovat nervy. Přibylo faulů i potyček. Do šancí se dostávala obě mužstva jen výjimečně. Na čtyři minuty oslabil svůj tým v 54. minutě ústecký Pavlas, jenž se nejdřív omotal kolem Hořavovy nohy jako klíště a pak, když na něj arbitr ukázal, zasadil Hořavovi ránu pěstí. Gólovou tečku mohl ke konci zápasu udělat Šinágl, leč zblízka proti Sáblíkovi neuspěl.