říkal trenér Slovanu Vít Borůvka. Nestalo se. Pro Ústecké Lvy sezóna skončila. Stejně jako před deseti lety se loučí v semifinále po třech utkáních. Ve třetím semifinálovém klání podlehli Berounským Medvědům 3:4. Po 170 minutách prostřelili zeď v brance Berouna jménem Kameš. Poté dokázal sám Daniel Hodek ještě dvakrát vyrovnat. Na čtvrtý üder již domácí hokejisté odpovědět nedokázali i proto, že se domácí kapitán nechal zbytečně vyloučit na 5 minut a do konce zápasu. Hokejisté Slovanu tak dohrávali zápas ve čtyřech a šanci si již nevytvořili.">
Ú s t í n./L. - "Věřil jsem, že i přes dvě porážky se do finále dostaneneme," říkal trenér Slovanu Vít Borůvka. Nestalo se. Pro Ústecké Lvy sezóna skončila. Stejně jako před deseti lety se loučí v semifinále po třech utkáních. Ve třetím semifinálovém klání podlehli Berounským Medvědům 3:4. Po 170 minutách prostřelili zeď v brance Berouna jménem Kameš. Poté dokázal sám Daniel Hodek ještě dvakrát vyrovnat. Na čtvrtý üder již domácí hokejisté odpovědět nedokázali i proto, že se domácí kapitán nechal zbytečně vyloučit na 5 minut a do konce zápasu. Hokejisté Slovanu tak dohrávali zápas ve čtyřech a šanci si již nevytvořili.
pá 27. 2. 2004
Medvědi Beroun 1933
3:4 0:1, 0:0, 3:3

Branky: 41. Hodek (D.Tvrzník), 47. Hodek (Skuhrovec), 55. Hodek (Pavlas) - 6. Eiselt (Frolík, Klimenta), 46. Besser (Šinágl, Gengel), 55. Eiselt (Jelínek), 56. Horčička (Slížek, Novotný). Vyloučení: 7:8 navíc Hodek (UNL) 5 min. + dku. Využití: 1:1. Diváci: 6200.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (46. Zikmund) - Kočí, Evan, Pospíšil, Staněk, Skuhrovec, Pavlas - Hodek, Koudelka, Tvrzník - Lipina, Buďa, M. Tvrzník - Appel, Sýkora, Kudrna - Zdráhal, Šulc <p>

Medvědi Beroun 1933: Kameš - Vaněček, Ševc, Kašák, Jareš, Ovčáčík, Braniš - Besser, Šinágl, Gengel - Frolík, Víšek, Eiselt - Horčička, Slížek, Novotný - Toma, Klimenta, Jech

Po dvou prohrách na ledě Berouna se domácí Lvi představili opět před svým publikem. Hlavní děj třetího semifinálového utkání se odehrál až v závěrečné třetině. V té se strhla divoká přestřelka se smutným koncem pro domácí hokejisty. Přestože se hokejisté Slovanu bili o vítězství jako praví Lvi, na svého soupeře nakonec nestačili. Navíc rozsáhlou marodku v obranných řadách by po dnešku rozšířili Mrázek s poraněným pravým tříslem a Sáblík s nataženými kolenními vazy.

Už 14 vteřin po úvodním vhazování měli domácí výhodu přesilové hry. Bohužel pro ně ale při ní nic nevymysleli a chvílemi se dokonce museli bránit.  Ve 4. minutě vystihl domácí rozehrávku Klimenta, ale Sáblíka nepřekonal. O 2 minuty později si domácí brankář nerozuměl s obránci, vyražený kotouč sebral Eiselt a střelou do téměř opuštěné svatyně otevřel při vlastní přesilovce skóre. Poté se hra zklidnila a další vážnější akce přišla až ve 12. minutě. To parádním rozklekem zneškodnil Sáblík šanci Horčičkovi. Poté se probudili i domácí, sevřeli Medvědy v jejich obranném pásmu, ale v cestě k vyrovnání jim stál výborný Kameš.

Hned v úvodu druhé třetiny zahrozil před berounskou brankou Skuhrovec. Ve 24. minutě, po vhazování před Kamešem, pálil od modré Hodek, ale brankář Berouna puk, který směřoval do šibenice vytěsnil lapačkou mimo. Vzápětí vytlačil ještě ramenem Kudrnův pokus nad branku. Ihned z protiútoku se na druhé straně dostali do přečíslení Novotný se Slížkem, ale vše vyřešil pozorný Sáblík. Vzápětí ho po vhazování ještě vyzkoušel pohotovou střelou Besser. Přesně v době, kdy se zápas přehoupl do své druhé poloviny, vystřelil od modré Vaněček, domácí brankář jen vyrazil před sebe, ale před dotírajícím Tomou stihl ještě včas kotouč zalehnout. Další velkou šanci si vypracoval ve 34. minutě Eiselt, který objel branku a bekhendem nahodil kotouč do závaru v brankovišti. Sáblík se štěstím zalehl puk těsně před brankovou čárou. Ve 37. minutě uvolnil pěkně Pavlas v oslabení Sýkoru, ale hostující obránci se stihli vrátit a těsně před brankářem mu kotouč vyrazili. Jasnou šanci zlikvidoval Kameš v poslední minutě druhé třetiny. Lipina z kruhu našel najetého Sýkoru, ale brankář Medvědů se skokem přesunul ke druhé tyči a kotouč, který už směřoval do branky, ještě stihl vyrazit.

Do třetí třetiny vletěli domácí Lvi raketově. Už po necelé půlminutě uplatnil před brankou svůj důraz Hodek a po 170 minutách vzájemných duelů bez inkasované branky konečně překonal Kameše - 1:1. Jenže ve 46. minutě se vytvořil závar před Sáblíkem, jeden z domácích hráčů na něj při souboji spadl a přesto, že už měl puk Sáblík pod sebou, dovezli ho spolu do branky. Sáblíkovi při tom prolomil levé koleno a po vyšetření to vypadalo přinejmenším na natažené vnitřní kolenní vazy, což znamená, že tak jako tak by pro něj sezóna skončila. Na jeho místo nastoupil Zikmund. O minutu a půl později napřáhl od modré Skuhrovec. Kotouč po prudké ráně Kamešovi vypadl, do odkryté branky ho uklidil opět Hodek a bylo opět vyrovnáno. Poté se rozpoutala doslova bitva o každý centimetr ledu. V 55. minutě vystřelil schován za Pospíšilem Eiselt. Domácímu obránci zahrál na housle a Zikmundovi, který viděl kotouč až na poslední chvíli, prošla střela mezi betony - 2:3. Drama však pokračovalo. Už o 21 vteřin později bylo opět vyrovnáno, když Hodek zkompletoval po akci na jeden dotek opět do prázdné branky čistý hattrick. Zápas a tím i celá série se ale rozhodl v 56. minutě. Pavlas nastřelil hostujícího útočníka, Skuhrovec se nestačil včas vrátit, a tak se vše pokoušel hasit hrdina domácích Hodek. Jenže Horčička se od puku odstavit nenechal a přesto, že byl tísněn, poslal Medvědy opět do vedení. Kapitán Lvů, jak později sám řekl, měl najednou nepochopitelný zkrat a přetáhl střelce branky hokejkou přes záda. Za to od rozhodčího vyfasoval náležitou odměnu v podobě pětiminutového trestu plus do konce utkání. Tím prakticky znemožnil další snahu Lvů o srovnání stavu a Medvědi si už svůj náskok v klidu pohlídali. Po závěrečné siréně vypukla radost hostujícího celku a jejich fanoušků z postupu do finále. Domácí hokejisty mohlo po vyřazení naopak hřát aspoň to, že jim zaplněný stadion poděkoval za jednu z nejlepších sezón posledního desetiletí.

Otakar Vejvoda (HC Berounští Medvědi): "Jako první bych chtěl poděkovat soupeři, protože všechny tři zápasy se odehráli, podle mne, velmi korektně. Do Ústí jsme se, pochopitelně, těšili a chtěli jsme se pokusit, abychom se sem už nemuseli vracet. Vše vypadalo nadějně, ale domácí to nakonec ještě, jednak svou nezměrnou bojovností a jednak našimi chybami, hodně zdramatizovali. My jsme přeci jen byli trošičku nervózní. Nervóznější než jindy a dokonce i trochu více než kdybychom hráli před domácím publikem. Udělali jsme i více chyb než jsme zvyklí, ale nakonec se štěstí obrátilo na naši stranu. Když bylo Ústí během sezóny na 4. místě, říkal jsem si, že právě Ústí tu dlouhodobou část asi vyhraje. A říkal jsem si to do té doby, než jsme tu 3 kola před koncem vyhráli 2:1. Určitě je to velmi kvalitní mužstvo. Ale play off je takové, jaké je. My jsme přes Boleslav přešli poměrně jednoznačně a tu sérii s Ústím jsme před domácími fanoušky zvládli. Ze šesti zápasů jsme šestkrát vyhráli, takže jsme spokojení. Teď máme volno a ve finále nás čeká Jihlava nebo Chomutov. Myslím, že oba soupeři jsou hratelní. Chomutov hraje celou sezónu na tři lajny a Jihlava je zase soupeř, na kterého se dokážeme více motivovat, protože u nás má ještě nějaké vroubky."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Bude se mi to dnes hodnotit těžko, protože jsme prohráli, ale přesto jsem na výkon mužstva pyšný. Každopádně soupeři blahopřeji k postupu. Podle mého názoru i v první třetině, kterou jsme prohráli 0:1, jsme měli herně navrch a za tu branku jsme si, ve své podstatě, mohli sami. Po nastřeleném puku zůstala prázdná brána. Neříkám, že je to jen chyba brankáře, ale je to chyba všech bránících hráčů. Byla to snad jediná šance, kterou soupeř v úvodní třetině měl. Nevím, možná se mýlím, uvidím až se podívám na video. Podle toho stavu se potom odvíjel celý zbytek zápasu. I když jsme dotáhli, tak zápas se pořád vyvíjel v nějakém duchu a my jsme pořád byli o krok pozadu. To, že jsme dotáhli na 3:3, byl asi vrchol našeho snažení. Vítězná branka Berouna byla naše totální hrubka. Byla to chyba hráčů na modré. I když Pavlas nastřelil hráče, druhý obránce se měl automaticky vrátit. Hráči měli zřejmě v podvědomí, že asi zrovna oni teď ten zápas rozhodnou, ale takto to nejde. Hráči musí plnit taktické pokyny a to zrovna ta první pětka neudělala. Jinak já osobně jsem věřil, že i po těch dvou porážkách v Berouně postoupíme. Čekal jsem, že když všichni podají takový výkon, jaký od nich očekáváme, takže nás nemohou porazit. Nakonec jsme hráli dobře a z těch čtyř gólů mohu říci, že jsme si minimálně dva dali skoro sami. K těm chybám nás nedonutil soupeř, my jsme je vyrobili sami z ničeho nic. S takovou hrou ale nemůžeme být v play off nikdy úspěšní. Pro nás to byla první klíčová sezóna, kdy se vytvořil silný tým. Teď se poznalo, kdo na to má a kdo ne. Vedení bude na příští sezónu chtít kádr určitě nejprve stabilizovat a vzápětí vhodně doplnit. Beroun má asi 12 hráčů kolem dvaceti let a ti hrají fantasticky. Osobně si myslím, že ve finále jsou zaslouženě."